Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Meyra marka akülü aracımın motor kayışı koptu. Nerede yaptırabilirim?

Zorro

Aktif Üye
Konular
247
Reaksiyonlar
0
iyi günler. ben erdal. kırıkkaledeym. meyra akülü aracımn motor bölümdeki hareketi şanzımana aktaran kayış koptu. tamiri nerde yapılır? ltfen yardımcı olun.
tlfonum: 0542 783 44 56 yada 0544 810 56 07

Meyra'Nın hangi modeli? Nasıl bir kayış bu? Üzerinde yazan bilgiyi ve hatta resmini buraya yazar mısın.

slm

93 model galiba.tekerlekli sandalye tipinde resimler sitede var küçük tekerler arkada büyükler önde olan o araç.kayş önemli.yardımcı olursan sevinirm.

Meyranın 93 model olan aracı benimde kullandığım şu araç. Eğer sende bu aracı kasdediyorsan buraya yaz belki işine yarayacak bir kaç adres verebilirim. Yalnız o.boğanın dediği gibi o kayışın bir resmini buraya koy yada numarası felan vardır onu yaz..
10Arameyra01.jpg

slm

evet anı bu. noyu bilmem.
motor içinde şanzımana aktaran kayş nerde bulunur.

erdal meyranın optumus modelimi seninki o kayışın bir resmini cekip buraya ekleyebilirsen belki yardımcı olabilirim...

slm

resim nerden ekleniyor.bilmem işte.koldan ileri gider .koldan tuşa basınca geriye takılır sonra koldan ileri yapınca geri gider.böyle kumandalı
kayş plastik içinde çelik teller var

arkadaş

ostimus değil galiba.senin araba gibi aynı.aradım ankara meyrayı 10 yaşını geçmiş araçların parçaları bulunmaz derler.ne olacak.

slm

iyignler abi,yok bekliyorm.sgms konyayı aradm.o kayşlar bulunmaz alman malı.acakı motorun dişleri başka bir kayşa ayarlanp takılır.ücretide 400 ytl deniyor,krkkaleden konyaya kargo ücretide bendenmş.dediğn yer ankarayıda hakemanı aradm 10 yaşını geçmiş aracn kayşı bulunmaz diyorlar.
birde konyaya bu aracı takas edermisnz dedim.750 ytlye sayarlar,ama 3 milyarlk yeni araç alırsam.
ne yapmalıyım abiler,yaptırımmı,yenimi alıym ama pahalı.
Allah razı olsun yardımcı olduğunuz için.

O kayışın İstanbul PERPA ya da Karaköy Perşembe Pazarı'nda bulunamaması bence imkansız. Eğer tanıdığın ve oralarda dolaşabilecek birileri varsa, kayışı eline alıp oraları araştırsın...
Basit bir parça için koca sandalyeden vazgeçmek saçma olur. Dilerim bu saçmalık gerçekleşmez ve parçayı bulursun

erdal birde şu numaraları ara derdini anlat bakalım bunlar nediyecek?

sprint: 0332 2510028

teresa:0332 350 1159

Durumdan bizi haberder et kolay gelsin...

slm

dedimya halil,konya sgms yi aradm,ancak motorun dişlerini uyan kayşa ayarlanmas lazımmş,orjinal kayş bulunmazmş.ücreti pahalı.kargoda benden.
bülent abi,istanbul peppa,karaköy ne tarafta,eminmisin varmı alman malı kayş.

O kayışı vereceksin birinin eline, oralarda dolaşacak ve var mı diye bakacak. Bence vardır.

slm

istanbulda kimsemz yokki. :cry:
birde istanbul maltepede mafamed i aradm,inşallah hayrlısı olur bekliyom. :wink:

slm

makro kardeş dediğimi okumadn galiba,konyayı aradım kayş bulunmaz yapılması için 400 ytl.kargoda benden.dişleri yapılacakmış,yani orjinal hali bozulacakmş. :wink:

Ah o eski Meyralar!

Erdalcım, valla umarım bu geçen sürede kayışını yenileyebilmişsindir. Bu eski Meyraların yedek parçası artık Almanya'da bile kolay bulunmuyor. Çarşı pazar dükkan dükkan gezmen gerekecek, ona benzer birşey bulman için. Kaldı ki onu yaptırsan bile bir süre sonra başka bir yeri bozulur... Akşam akşam kötümser konuştum belki, kusura bakma. Şu yeni yönetmeliğe göre SGK akülü sandalyeye 1700 ödüyor, yeni bir tane al derim, eğer sigortalıysan... Ama aldığın sandalyeye devletten başka yardım yok, yedek parça da bakımı da senin üstüne. Dolayısıyla bu sefer yıllarca yedek parça ve teknik servis sorunu çekmeyeceğın bir yerli malı almayı tercih et bence. Sevgiler...

slm

sağol ama ben bağkur emeklisym,yani babamn üstundeym.yardım ederlermi s.g.k. neler yapmk lazım

slm

şenolbey,kaça aldn,memnunmusn.sıfırmı?hayrlı olsn.apache scoter tipimi,t.sandlye tipindemi nasıl. :)

kayış için (mafamed)

dostum öncelikle şunu söyleyeyim. firma olarak elimden geleni yapıp o kayışı sana bulup göndereceğim. almanya ile irtibatım var eğer o kayıştan 1 tane daha yaptılarsa bulur yollarım. gecikme için özür dilerim. türkiye genelinde gezdiğim için herkese istediği an yardımcı olamıyorum. ama bir işi aldığım zaman en iyisini yapmak benim öğrendiğim iyi huylardan biri. bahsettiğin kayış arabalarda da kullanılıyor. en kötü ihtimalle muadilini bulur yollarım aynı zamanda volkwagen servisim olduğu için bu konuda sana yardımcı olabileceğime inanıyorum sen şu andan sonra kayışı kime taktıracağını düşün çünkü benim oraya gelmem büyük maliyet olur. taktıramassanda onunda bi yolunu buluruz. sıkma canını sandalyen çok kaliteli hemen yenilip yenisini almaya kalkma onuda bulamayan var böyle düşün

iyi günler dilerim

mafamed kardeşime

slm kardeş ben sinoptan yazıyorum o kayıstan bana da gerekli 61 tane disi var eyer bulabılırsen banada getırebilirmisin almanya dan msn recepugur_57@hotmail.com

Erdal bri gelişme var mı?Sorun çözüldü mü?

meyranın motor kayışını bulursanız bedava ücretsiz olarak takmaya hazırım.
msn adresim. dotanu@hotmail.com
SELAMLAR.... SEVGİLER...

Sayın erdal71 İstanbul da meyra'nın marmara bölge bayiliğini uzun bir süre izmir ortopedi yaptı Fatih Çapa Oğuzhan caddesi isterseniz 0212 621 49 81 bilgi alabilirsiniz.

arkadsım bu kayış göründügü gb basit bir kayış degildir dişli ve içinden çelik teller gecer 4 sene önce almanyadan getirttim 150 marktı burada ya orjınal çıkma bakacaksın yada turk çakmalarından kaçacaksın zaten burada bulma olasılıgın yok dedıgım gb perte çıkmı bır tasıttan cıkma olabılır anca

Üst Alt