Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mevcut ehliyet kurulca iptal edilir mi?

vitamin122

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Toplam %61 raporum vardı. Başvuru sebebimde Vergi indirimden faydalanmak için yazıyor.

İlk rapordan 2 ay sonra Başvuru sebebi olarak ÖTV indirimden faydalanmak için olarak yeni başvuru yaptım.
raporu %53 toplam olarak düşürdüler. Ortopedi engel oranım %18(Hesaplanmamış hali).

Açıklamada Özel tertibatlı araç kullanmasına gerek yoktur, yazmışlar. hayırlısı olsun dedik. Fakat;

Şöyle bir durum var. Kurula girdiğimde KBB doktoru kilom olduğu için sende uyku apnesi olabilir test yaptırman gerekir deyip not kağıdına hangi hastaneye gitmem gerektiğini yazıp beni gönderdi. Normalde benim ehliyet yeniletmek yada H sınıfı ehliyeti için bir başvurum yok. Eğer bunu yaptırmazsan ehliyet alamazsın mevcut B sınıfı ehliyetinde iptal olur dediler.

Şimdi anlamadığım mevcut yenilenmiş bitim tarihi 2029 olan B sınıfı ehliyetimi herhangi bir yenileme başvurum olmadan iptal edebilirler mi. Doktorun böyle bir hakkı var mı. Hesapta şöyle diyorlar emniyete bildirip ehliyetini iptal ettirme yetkisi var diyor doktorun. Ne yapmalıyım sizce.

@vitamin122, kurul size bir rapor vermiş ve bu raporunda oranı % 53

bu raporu KBB Doktoru imzalamamış mı, rapor elinizde olduğuna göre imzalamış olması lazım.

Raporunuzda "sürücü olamaz" diye tespit de yapılmamış. Bakılmış durumunuza demişler ki normal tertibata gerek olmayan araç kullansın demişler.

KBB doktoru size bir iyilik yapıp bir hastane önermiş sağolsun iyide yapmış sağlığınız için gidin o hastaneye ne test gerekiyorsa yaptırın. Bu testin ehliyetiniz ile bir ilgisi yok. Eğer olsaydı elinizde ki raporda imzası olan KBB Doktoru o raporu imzalamaz testi getir öyle imzalayım derdi.

Size kim test yaptırmassan ehliyetin iptal olur dediyse hiç bir şeyden anlamadığı açık.

Ehliyet iptalinin yolu belli heyet raporu ile oluyor iş. rapordada "sürücü olamaz" yazılıyor. Başka türlü bir yolu yok. Kolay gelsin.

Üst Alt