Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Memur olduktan sonra rapor oranı düşürülürse memuriyetim iptal edilir mi?

Nurrr1234

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhabalar. Sizlere bir sorum olacak. %40 süreli raporum var. Ekpss ye girip kazanırsam ve daha sonraki yıllarda raporumun oranı düşünülürse memuriyetim de yanar mı? Teşekkürler simdiden

Kazanırsan göreve başlamadan önce raporunu istersen daha sonra iyileşmiş olsan bile bir hak kaybın olmaz. Kimse aaa sen artık engelli değilsin iş aktini feshedilecek demez. O konuda içiniz rahat olsun.

önemli olan vergi muafiyeti aldığın rapor ben 1993 de aldığım rapor ile emekli oldum

Evraklarını teslim ettiğinde ve göreve başladığında engelliysen raporunun sonra düşmesinde sakınca yok.Süreli raporlarda olur genelde kazanılan hak geri alınmaz.

ahmetönerge

Afedersiniz hem 1993 yılında aldığınız süresiz vergi indirim onayı ile hemde 1993 tarihli sürekli engelli raporunuz ilemi emekli oldunuz.?
Son olarak ne zaman emekli oldunuz yenimi yada yakın bir zaman dilimimi 5-10 sene gibi herhangi bir sorunla karşılaştınız mı.?
Teşekkürler cevaplar için şimdiden. :)

16.07.2019 yılında ptt emekli oldum hatta işyerinde vergi indirim belgesi bulunamadı ankaradan arşivden istedik 7 günde geldi

Raporun süresi bitince..

Merhaba. Bana 4 yıldan beridir hep 1 senelik süreli rapor veriliyor. Bu sene ekpss ye gireceğim. Atanirsam ve raporumu yenilemezlerse memurluk hakkım yanar mı. Sonuçta ekpss den atanacagim. Teşekkür ederim

Arkadaş atama esnasında soruyor sınava giriyor 40 la atanıyor süreli olduğu için 40 almazsam diye soruyor atama sırasında süresi dolmazsa raporun atabilirsin süresi dolmuşsa tekrardan rapor alirsin

Nurrr1234

Devlet memuru olarak atandıktan sonra engellilik durumu ortadan kalkan memurlar, engelli olmayan memurlar gibi görevlerine devam ederler sadece engellilik haklarından faydalanamazlar.

peki özel sektörde bu geçerli midir? işe girdikten sonra rapor oranı düşerse işveren engelli değilsin ve seni çalıştırma zorunuluğum yok derse? @Life

hanifeaydin

Özel sektörde engelli statüsünde çalışan kişinin engelliliği aldığı rapor ile geçersiz olursa firma işten çıkarabilir çünkü çalıştırdığı engelli personel karşılığında devletten vergi indirimi alıyorlar bunu öne sürerek işten çıkarabilirler.

kardeş ılk once memur ol geri kalan hayatını çay ıce ıce emeklı olursun yeterkı ol raporun ehemmeiıyetı kalmıyor kazanılmış hak geri alınamaz ama sorar personel yenılemek ıstıyormusun dıye

Life

şöyle zaten zamanında zar zor %40 almış onunla işe girdi.ama sonra ötv siz araba alma derdine tekrar rapor aldı ayağında sekel var ama belli bile değil sadece ayakta az sorunu var başka sorunu yok zaten devlet hastanesi bu aldığı yeni rapora %8 vermiş.ve bunu işyerine hiç bildirmedi. zaten eski raporu ile de vergi indirimi almıştır sürekli o şekilde devam ediyoe eski rapor .maliye bunu sgk bunu bilmez ki nasıl anlar.istediği yerde iş bulabilir bizim gibi engelliler yani işyerlerinin rahatlıkla elediği engeli olanlar zor iş bulurken orda olması ve başkasının yerine çalışması kul hakkı yediğini düşünüyorum bakın devlet bile %8 vermiş belki %6 tam hatırlmaıyorum. önceki raporunu da akrabalarından çok kişinin çalıştıüını itiraf ettiği başka ilden almıştı yorum sizin .şimdi aldığı il aceleyle zaten verirler diye düşündüğü kesn kafasında ama olmadı .eski vergi indirimi sürekli olan ve eski raporla işte devam etmesi bence adil değil.

657 ye bağlı devlet memuruysan engelli raporun süreliyse ve yeni rapor aldığında %40 tan düşük çıkarsa engelli memur sıfatından çıkarsın normal 657 ye tabi memur olursun.özel sektörde ise arkadaşların söylediği gibi vergi indiriminden yararlandıkları için çıkartabilirler.ama çalışma performansın iyiyse tutabilirler ama seni işte tutma zorunlulukları yok özel sektörde

Üst Alt