Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Memur olan babamın maaşı bana kalır mı?

levent yzc

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
1
Babam emekli memur onun maaşı bana kalırmı acaba yüzde 40 engelliyim 2022 aliyorum şu anda bilgisi olan varmi

Babadan bana maaş kalırmı yüzde kaç olması lazım raporumun bir bilgin varmı arkadasim

levent yzc

[FONT='inherit']Yetim[/FONT][FONT='inherit'] aylığı %60 ve üzerinde raporu olana veriliyor. bu durumda %40 ile alamazsın[/FONT]

Hadi ya yüzde 60 yapmamiz lazım yani öylemi nasi olcaksa oda.tmm sagol dostum

levent yzc

önceki yüksek raporlar düşürülürken siz nasıl 60 yaparsınız bilmiyorum.engeliniz nedir kaç çeşit engel yada hastalıgınız var.birden fazla ise alabilirsiniz belki.

Skolyozum şimdiki oranın 40 ama oksijen cihazı verdiler 3 ay önce geceleri yatarken takıyorum onu rapora işleysem raporun oranı 60 olurmu acaba

Oksijen cihazı verdilerse solunum probleminiz var ve göğüs hastalıklarından kronik astımsan yada koah hastasıysan oran illaki alınır. Skolyoz ile birlikte raporun %60'dan bile fazla verilir.

levent yzc
şimdiki raporun 40.raporun 60 olması için en az 33olan başka bir engelinin olması lazım Bitmeyenumut dediği gibi kronık astım yada koah var ise enaz 33 ve üzeri verilirse 40 + 33 : 60 esiyo bu en az gerek olan 35 olursa raprun 61 yapar.
40 + 33 :60
40 +34 : 60
40 + 35 : 61
oranlar mıktara göre yükselır yada düşer.

Yani doktor 16 saat cihazı kullancan dedi kullanıyom bizde yoksa oksijenim vücutta düşük cikiyo gitcem bas vurucam yeni rapor icin başka çare yok maaş babadan bana kalmassa bittim

Yani şimdi çalışıyoruz 5 sene kaldı emekliliğe de sonuçta özel sektör sağı solu belli olmaz bunlara

bU RAPOR DÜZ % 60 MI YOKSA AĞIR ENGELLİ EN AZ % 60 ONA göre hesap yapın ben normal %60 a verilmiyor diye biliyorum. Çalışma iş gücü raporu gibi birşeyler var ona göre inceleme yapın 2 rapor farklı şeyler

Burada maluliyet değerlendirilmesi yapılıyor diye biliyorum ben de. Normal engelli raporundan farklı olarak.

Üst Alt