Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Memur olacağım. Evde bakım ve 2022 maaşımı almaya devam edebilir miyim?

yanlış bilgi vermeyin lütfen

kalem hanım bakım ücreti bakıma muhtaç olanlar kanun nezdinde alınıyor dalaysıyla bakıma muhtac olan engelli yurtaşların maalef bu ülkede çalışıyamacak gözüyle bakıldığın için sizin dedğini< gibi hane de fert başanışa 380.liranın altında bir gelirde gelse bakım ücreti alan engelli kardeşimizin bakım ücreti kesileçektir.lütfen konu hasas olduğu için dikatli sorular cevap verelim ama bakım ücreti alan kişi emekliyse çok rahat alabilir çünkü o engelli bakıma muhtaç olduğu için emekli engelli olmuş.siz istediğiniz kadar benim birisinin yardımına ,ihtiyacım var söyleyin.nerde gördünüz güzel ülkemkde hem devlet engellisine çalışırmaaşı ve bakıcı ücretini veriyo duydunuzmu yoksa ben başka bir ülkedemi yalıyorum saygılar.ALMANİ

Duyduklarımıza göre değil mevzuaatın bize verdiği haklarımıza göre hareket ediyoruz almani.
Biz yasal haklarımızın peşindeyiz. Hakikatin takipçisiyiz.
Duyduklarımızın değil!

Ya arkadaşlar birazcık elinizi vicdaniniza koyup hareket edin lütfen. Bakıma muhtaç aylığı alınırken sağlık durumunun kişisel bakımını dahi birilerinin yardımı ile yapıyor olmasına dikkat edilerek bağlandigini bilmeyen kalmadı. Ha varsa bunu başka türlü almanın yolu bilemiyorum tabi! Para benim cebine girmiyo demekte bence pek mantıklı bir açıklama değil.sonuçta aynı hane içerisindeki bir bireyin cebine giriyor değil mi? Ulaşımda hepimiz sorun yaşayacagiz da sizin bakıcıniz 8saat orda sizinle mi olacak ki aylık devam etmiş olsun.sağlam birey otobüse biniyorsa bizde en kötü ihtimalle servis tutacagiz. Biraz tuzlu olacak belki ama sonuçta tüketici değil üretici olacağız.
Üretici olacak kadar sağlığı elverişli birinin de bu aylığı alması kanunen de ahlakende zaten yanlış. işe girip çalışacaksınız ne güzel. Allah böyle bir fırsat vermişken neden hala kanuni olmayanı almanın yollarıni araştırıyorsunuz bunu da anlayabilmiş değilim.

bjk_13 kanunen dediklerine göre çalışıyorsan diyorlarki yada çalışacağını söylediğin zaman diyorlarki demekki sen bakıma muhtaç değilsinki çalışıyorsun bakıcı aylığını kesilir diyorlar. eyer cevaplardan tatmin almadıysan başbakanlık özürlüler dairesi başkanlığını aradığında net cevap bilgi verirler

Üst Alt