Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Mekan] Engelsiz 322 Otel

bayke

Üye
Konular
58
Reaksiyonlar
0
bu otellerin hepsinde engelliler için düzenlenmiş özel odalar bulunmaktaymış.

oteller

Geçen yıl listede olan Antalya'daki bazı otelleri Cincin'le beraber gezdik ve ne yazık ki bazılarında standart dedikleri şeyin uyduruk göstermelik olduğunu gördük. Kiminin tuvalet kapıları kapanmıyor, kimine sandalye rahat girmiyordu. Hatta bu duruma otelin birinde otel sahibide çok şaşırmıştı. Bir çok yıldızlı otelde de engelli odası tuvaleti bile yoktu.

O dönemde kafamda bir kampanya vardı gerçi hala var. Tüm bu otelere uygun standartları olmadığı için yıldızlarından birinin alınması. Yani siz bu yıldızı havuz şu bu için alıyorsunuz yükseltiyorsunuz ama bir engelli odanız yok yada uygun değil o zaman yıldızınızın birini geri verin. Hatta kampanyanın adını bile koymuştum. Yıldızınızın birini geri istiyoruz. Ama bu yönde adım atamadım . Bir dernek olmayışım önümü tıkadı yasal yaptırımım yokmuş. Hala bu işi nasıl yapabilirimin arayışındayım açıkçası. Yasa da açık kapıyı bulduğum an bu kampanya yı tek başıma da yapmam gerekse yapacağım. Yel değirmenleri ile savaşıyor gibide olsa sonuç umrumda değil. Bugün sonuç olmasa da yarın mutlaka alınır diye düşünenlerdenim. Bunları niye anlattım şimdi bilmem farkında değilim. :wink: Birden otelleri burada görünce parmaklarımı tutamadım. Geçen yıldan doluyum bu konuda dökülüverdi içimdekiler birden.

Neyse yinede sağol Bayke bunları buraya taşıdığın için. En azından bu konuyu tekrar hatırladım sayende.

sanalcos' Alıntı:
yillarimi verdim hepsi..gostermelik..
biz türkler pek hakkımızı aramayız ama özürlü odası bi özürlünün yaşamına uygun standart özellikleri taşımıyorsa o kişiye tatil sigortası yapmış olan firma yüksek tazminat öder.
bizde hiç bilinmeyen bu tatil sigortası kavramı gavurlarda çok yaygındır.
hatta hava durumunu bile sigorta ederler. tatil yaptığınız zaman diliminde hava yağmurluysa ve hep odada oturduysanız paranızı iade ederler.
bunlar tur firmalarıyla ortak çalışırlar.
yabancı bir tur firması uygun olmayan bi engelli odasına müşteri gönderirse o otelin iflahını keser. kara listeye alınır.
o kadar kolay değil bu iş arkadaş.
ben şahsen burdan bi tur firmasına engelli odası rezarvasyonu yaptırayım ve o odanın tuvaletine giremeyeyim o oteli başlarına yıkmazsam şerefsizim.
en azından beş kuruş para ödemem...istedikleri yere şikayet etsinler ve icraya versinler uğraşırım uğraştırırım.
beş sene önce alanya'da kaldığım ananas otelin interneti yok diye müdürü yerin dibine soktum. ki özürlü odası dört dörtlüktü. heryerde uygun rampaları vardı. yüksek kottaki havuzun kenarına bile döne döne rampayla çıkılabiliyordu

Ahhh Oyacım neler yaşamıştık geçen yaz oteklerde öyle....Aklıma geldikçe sinirden gülüyorum .
Özellikle bir otelde hangisini olduğunu hatırlamıyorum şimdi engelli ye uygun olarak verdileri odanın wcsine giriyorsun lavabo duş tamam ama tuvalete dönmek istersen bu mümkün değildi kapı içeri doğru açıldığı için buna izin vermiyordu.
Bunun gibi daha nicelerini gördük Kemer ve Beldibinde yaklaşık 20 otel gezdik hepsi 4 yada 5 yıldızlı idiler ama Oyanında dediği gibi bu yıldızlarını asla hak etmiyorlardı.
Oyacım ne zaman istersen yıldızlar için çalışmaya başlayabiliriz

Üst Alt