Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MEB'de memur olmak ve öğretmenler..!

Arkadaşım inan ki fiziki düzenlemelerle ilgili problemleri anlatana kadar iyiydik hatta öğretmenlere diğer idarecilere böyle memur bulduk şanslıyız diyormuş ama bir gün fiziki düzenlemelerden bahsedince hiç haketmediğim bir tepkiyle karşılaştım beni odasından kovdu sadece bir dilekçe ve altına fiziki düzenlemelerle ilgili Genelge koymuştum sen bunları kasten yapıyorsun ama cezasını da çekeceksin yok istersen suit oda yaptırayım havuzlu mavuzlu dediğinde şoke oldum herhalde yanlış bir şey istedim diye kafamdan sıcak su döküldü sinirlerim bozuldu. Engelli tuvaleti olmadan ortopedik engel gurubu bastonlu adam çalıştırıl mı kardeşim? Okul üç katlı üst katlara çıkamıyorum. İki kez merdivenlerden düştüm hele birinde öyle fena düştüm ki Allah korudu. Aynen söylediğin gibi İlçedekiler arkadaşı diye hele birisi sınıf arkadaşıymış ondan yüz buluyor. İlçeye gidersen haberim olsun beraber gidelim diyor arkadaşım çünki %100 haksız bir gün bile mesaime geç kalmadım viziteye çıktığım gün bile işim bitince okula geliyorum Allah bana yaşattıklarının fazlasını kendisine yaşatır mutlaka. Sorunları olmayan insan olur mu? Sorunları olduğunda personeline yardımcı olmuyorsan neden idarecilik yapıyorsun? Bırak başka insanlar bu görevi yapsın işine geldiğinde bize yol göstermeyi biliyorsun sen sudan çıkmış ak kaşıksın. Arkadaşım beni ayakta tutan tek en güçlü şey Allah'a inancım hiçbir haksızlık ortada kalmaz. Kimse engelli olmak istemez ama diğer taraftan herkes engelli adayıdır ve Allah mazlumun yanındadır. O gün bana utanmadan sen gidersen buranın muhasebe işleri ne olacak diyor gelen yapar dedim. Ben muhasebe bölümü önlisans mezunuyum. Ticaret Meslek Lisesi çıkışlıyım ve iktisat fakültesi mezunuyum sadece evime çok yakın diye burayı istedim nasibimde burada olmak varmış ama dediğiniz gibi buradan ben çok dersler çıkardım gittiğim yerde önce dişlerimi göstereceğim sonra sadece yapmam gereken işleri yapacağım eğer iyi insanlarsa diğer işlere de o zaman yardım edeceğim. Baştan idareyle konuşup ayak işlerine gitmeyeceğim hasta olduğumu ve 3 ayda bir kontrollere gideceğimi söyleyeceğim çün ki burada bırakın raporu ameliyat olduğum dönem hariç senelik iznimi bile kullanamadım. Aslında arkadaşım sorun ne biliyor musun? Müdürüm önlisans mezunu benim çift diplomam var ve kısa sürede tüm işlere vakıf oldum okulu tek başıma çevirebiliyorum bunların istedikleri ortaokul-lise mezunu başlarına vurup ekmeklerini alacakları memurlar. Benim muhasebe ve bilgisayar seviyem üst düzeyde. Onlar tablo bile oluşturmaktan yoksunken ben program yapıyorum istedikleri işler saniyede ellerinde şaşıp kalıyorlar. Bu yüzden bana nasıl davranacaklarını bilmiyorlar memurluktan öte görüyorlar ama kadro memur. Senin durumuna da üzüldüm inşallah yeni yerinde mutlu olursun. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Bence dediğin gibi sen onlara fazla kalifiye gelmişsin.Ben de senin gibi düşünüyorum.İlk önce tavrını açık ve net ortaya koy mırınkırın edecek olursa baştan öyle konuştuk diyebilirsin.Gideceğin yerin fiziki durumunu da araştır önceden.Baştan sana uygun olması daha iyi çünkü sonradan düzenleme yapmak çoğu idarecinin işine gelmiyor.
Amin arkadaşım allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah.

arkdaşım ben sana akıl vermedim,tavsiyede bulundum.okadar insanın arasında tersleyecek benimi buldun.bunu öğretmen olduğum içinmi yaptın bilinmez.okadar şey yaşamışsın,öğretmenlere antipati geliştirmişsin sanırım.ben sana iyiliğine dedim tutmuş ters ters şeyler yazmışsın.

Tabii ki hayır o kadar da ön yargılı değilim beni de öğretmenler okutup bu hale getirdi tüm öğretmenlerimin ve hak eden tüm öğretmenlerin yaşları küçük de olsa ellerinden öperim, sevgili arkadaşım ancak sen yazılarımı okumadan yorum yapmışsın şöyle yap böyle yap diye canım arkadaşım, ben diyorum ki evet öğretmenler odasına imza dosyası koydum her sabah erkenden imzalanacak evrakları dosyaya takıyorum sonrası kontrole gittiğimde kimsenin imzalamadığını ve daha da kötüsü evraklar kayboluyor sonrasında da fırçayı yiyorum. Hem senin böyle şirin resmine kızar mıyım ancak kardeşim benim söylediğim yer biraz fazla laçkalaşmış anlatabildim mi?.. Yoksa hastalığını yanlış teşhis ettiği için tüm doktorlara canımızı sıkan her meslek gurubuna kızabilir miyiz? Sadece sana yazımı yüzeysel okuduğun için bozuldum ancak iyi niyetli olduğunu biliyorum. Ayrıca bu olaylara benden daha fazla tepki gösteren henüz okulumuzdaki bir aylık öğretmen ve sitede bu konuda öğretmen olarak birçok kişi yorum yaptı iyi veya kötü yorumlar ama beni rahatlattılar Allah razı olsun. İyi akşamlar sevgili arkadaşım...

Sevgili arkadaşlarım pazar tatilinizde vaktinizi aldığım ve sizi üzdüğüm için hepinizden özür dilerim. Destekleriniz için ve beni rahatlattığınız için sonsuz teşekkürler Allah yüreklerinizden güzellikleri eksik etmesin. İnşallah yakında güzel şeylerden de bahsederim. Hepinize iyi akşamlar...

memurun imza için kapı kapı gezdiğini ilk defa duydum.öğretmenler odasındaki masaya koy gitsin.bir dosya yap.her gelen yazıyı dosyanın içine tak.imza sirküsü dosyası deriz biz buna.eğer zaruri bir durum olurda imzalamazsa biri nöbetçi öğrenciyle sınıfına yollat.nöbetçi öğfrencileri değerlendir.ok.sıkma canını
EVET AYNI BU ARKADASIMIZIN DEDIGIGIBI YAP
masusdan büyük yazdimki sinirlendigim anlasilsin diye,sunlara bak hele böyle egitimciler birde ögrencilerine örnek oluyorlar , bakin biz engelileri bööyle ayagimiza kadar getiriris diye örnek oluyorlar,ve o ögrencileri de ögretmenlik meslegini sectiginde ögretmenlerinden gördüklerini yapmak isterler,bu ögretmenler tam acimasiz demeki, insan utanir yaaa ,birde görüyorlar senin ayakdan engeli oldugunu,arkadasim ben hademe deyilim, bende sizgibi belkide sizden fazla okumus memurum desene onlara ,sinirlendim yaaaa ,yok böle bisey yaaa,
tabiii her ögretmen de öyle degildir ,cook iyi niyetli ögretmenlerimizde var ,sen tam artis t lerine düsmusun

Kardeşim zaten tahsilli olduğuma sinir oluyorlar ya hademeyi odalarına dahi yaklaştırmıyorlar yasakmış onlar orada iken o odaya girmeleri var mı böyle bir şey insan insan olsun arkadaşım hademe de engelli olsa onun da ayak işlerinde dolaşması hoş değil hem ayrım yapmak ne kadar etik. Sen duyarlı olmazsan nasıl engelliler haftasında öğrencilerine bu konuyu hatırlatırsın. Yapmadığın şeyleri nasıl yaptırmaya kalkarsın. Onlara göre bunlar çok doğal daha perşembe günü birisine söyledim bak evraklar dosyada imzalamamışsın bu seferlik yanına getirdim çok acil olduğu için ben rahatsızım bir daha kesinlikle getirmem dedim Cuma günü koyduğum evrakları yine imzalamamış Pazartesi son kez bir daha götüreceğim beni kendilerinin özel memuru sanıyorlar birisinden gördüğünü diğeri de yapıyor. Sonra da engelliler haftasında panoları dolduruyorlar.

bu durumlara kader gözüyle bakmayalım...

güzgülleri; okul idaresine sıkıntı anlatan dilekçeyi yaz ve gelen evraK defterine kayıt et. bikaç hafta bekle sonra milli eğitim müdürlüğüne bir dilekçe yaz ve engelinle ilgli sorunlarını okulun fiziki durumunu birde idareyle ilgili başından geçen olayları anlat. okula verdin dilekçeyide ekle....

ondan sonra mem müdürünün odassına çık ve sorununu birebir kendi ağzından bide ona anlat!

çünkü ikinci amirin o birincisi sorununu çözmüyorsa ikinciye gideceksin. oda çözmüyorsa valiye oda çözmüyorsa bakana kadar gider bunun yolu.....

memde karektersiz idareci çok arkadaşlar bu insan kişiliğiyle alakalı, adam olamayıp idareci olan çok çünkü bunlar sınavla seçiliyor...

alttan alma sen in sorununu ya çözerler yada başka okullara (asansörlü veya düz olan )tayin ederler

ayrıca bir sendikayada üye ol ve onlarada durmunu anlat özellikle şube başkanına...

merdivenlerden falan düşmüssün bununla ilgili işgöremezlik raporu almaya çalış ve idareyi mahkemeye ver!

Arkadaşım zaten sorunu anlatınca dilekçe yazınca sorunlar başladı. Okul eve yürüme mesafesi üç bina var aramızda tek yakın okul bu diğer okullara gitmek için dolmuşa binmek gerekecek. Bugün tayin dilekçesi yazdım raporumu da ekleyerek ufak bir gelişme oldu yeni öğretim yılında yapılması gerekenlerle ilgili toplantı düzenlendi. Kararları yazarken şuna dikkat ettim. Öğretmenlerin verilen evrakları mutlaka imzalaması gerektiği de yazılmış. Müdür Bey sen gitme bazı şeyleri düzeltmeye çalışacağım zamanla dedi ben de 1 yıldır en ufak bir ilerleme olmadı neyi düzelteceksiniz dedim. Bugün evraklara baktım %70'i imzalamıştı. Öğretmenler odasında ben de söyledim artık odanıza imzaya evrak gelmeyecek diye. Odamda gereksiz bir sürü lüzumsuz eşyalar vardı fuzuli kalabalık yapıp odayı iyice daraltıyordu sürekli söylememe rağmen kaldırmıyorlardı ben bugün eve gelince onları kaldırıp odayı temizletmişler öğretmen arkadaş söyledi.

herşey idarecide biter.istese müdür bu durumu disipline sokabilir.ben şuan öyle bir okuldayımki,okulum imternetlere konu oldu.katı ve despot müdürlü okul diye.öğretmenlere kök söktürüyo.okulmuzda memur yok ama hizmetlilerle arkadaş gibiyiz.doğuda böyle okul çok.hatta eski okulumda hizmetliler öğretmenler odasında oturuyordu.aile gibiydik.yeni okulumda idarecimiz çok fena.herkesi tek tek azardan geçirmiştir.bukadar katı olmakta normal değil.
ama şu var hangi engelli öğretmen veya memurla konuştuysam meb kurumundan şikayetçi.bende okul idarecilerimle ve mem ile papaz olmuştum.dilekçe verip hak aramam sanki çok büyük ahlaksızlıkmış gibi karşılanmıştı.memde öyle bir azar yedimki,karşılarında engelli bayan var ama engelliye saygı yok.bu kurum neden böyle anlayamıyorum.şuan ücretli öğretmen gelmemiş ve 2 sınıfıda ben idare ediyorum şu halimle.var mı böyle bişey.öğretmen gelene kadar sabahçı sınıf gelmesin dememişler.anasınıfımda 30dan fazla çocuk var.kayıt 52 zaten.kutu gibi sınıf.tuvalet üst katta.erkekler ve kızlar wc ayrı yerlerde.yardımcım yok.ben tuvalete götürüyorum bukadar çocuğu.ve bu durum idarenin umrunda değil.çünkü halden anlamıyorlar.ama eden buluyo.geçen yıl müdürüm üzdüğünde mubarek kandil günü ah ettim ne yalan söyleyim.önce çocuğunun bacağı kırıldı,sonrada kendi düştü.oturup kalkamıyo.Allahın sopası yok.yinede anlamıyolar işte.

Kardeşim "kalbinde zerre kadar buğz (kibir) olan Allah'ın cennetine giremezmiş". Hepimizi yaratan Yüce Rabbim insanların kalbine merhameti de ekti bundan yoksun olanlar ise kalbinde Allah korkusu yoksa herşeyi yaparlar. Bende inan ki bırak memurun idarenin yaptığı işlerin tamamına yakınını yapıyorum bunların bir çoğu benim işlerim değil ama insiyatif sıfır. Bunlar nasıl idareciler ben anlayamıyorum bastonla beni dolaştırıp duruyorlar ama bende hakkımı helal etmiyorum gittiğim de de helalleşmeyeceğim insanların biraz da nefsini terbiye edip mütevazi olması gerekiyor hepimiz aynı yere gideceğiz o kadar kendini kaf dağının arkasında görüyorlar ki, bu kadar burnu dik olanlar dediğin gibi birgün buzdağına çarpacaklar ama bilmiyorlar ki zulme uğrayanlarla Allah'ın arasında perde yok ve Allah katında onların duaları makbul. Ayrıca kardeşim yaşadıklarımdan dolayı sinirlerim artık laçkalaştı seni istemeden kırdım dünden beri senin yanıtını bekliyordum kusura bakma.

önemli değil.olur öyle şeyler.senin dediğin tarzda öğretmenleri bilirim ben.sırf engelli diye öğretmen arkadaşlarını bile dışlar onlar.

egitimci06;

İşte böyleleri eğitimci oluyor acırım ben onların okuttuğu çocuğa. MEB son günlerde güzel şeyler yapıyor inşAllah öğretmenlere yeterlilik sınavı gelir de adam olmayan öğretmenlerin g.... tekmeyi basar bu kurum ....

Güzgülleri,
Kardeşim sende biraz sert ol be hep alttan da alınmaz ki ? Çık ilçe amirinin karşısına anlat durumu

Sevgili kardeşim yazdıklarına çok üzüldüm ancak bizlerde bunlara yakın şeyler yaşıyoruz MEB nasıl bir yer anlamış değilim gün yok ki bir kişi şikayet etmesin.

ilker bey sanırım sizde o noktalayarak yazdığınız yeri açıkca yazarsak yani "öğretmenlerin götüne tekmeyi vurular" ibaresi bağlamında aynı o insanlarla katogorize olursunuz, bu da demkki "ilkerde sağlam adam olsa, birilerinin kıçına tekme vurma" meraklısı olur dedirtir. zaten bu ülkenin sağlam insanı bir anormal bazen en hassas olacak olan engellisi daha bir anormol oluyor. birde şunu anlamıyorum nedir yani tamam herkes engelli adayıda hakkınızı hukuğunuz arayında birisi size anlayışsızlıkla yaklaştığında "tamam o görür eninde sonunda o da engelli olacak" ruh hali nedir, buna inanmak birinin başına bişey gelince "hııı bak ben demiştim demek" nedir? konuyu açan arkadaşı anlıyorum kendisi yalnız değil, kendisi gibi çok zor durumda kalan meb ataması sözde şanslı mağdurları çok fazla ama çoğunun nete girecek imkanı dahi yok, ama bunların tamamı bu atamanın alt yapısının fiziki ve yasal zemini yapılmadığı içindir. kısacası evet cumhuriyet tarihinin belki en büyük engelli alımı yapıldı takdir etmek gerekir ancak bunlar günübirlik siyasetin meyvesi dolayısı ile alt yapı olmadan, plan olmadan, yasası düzenlenmeden yapıldı bu da tabiki sıkıntılar doğuruyor. ayrıca meb zaten en problemli kurumlardan biri çoğu kişi mebdekileri yatıyo sansada en çok brokrasinin olduğu, en katı ast üst mekanizmasının olduğu en çok formal ve informal yöntemlerle test edildiği kurum mebdir.

Arkadaşım dediklerinde bir nebze haklı tarafın var ama o da kötülüğe kötülükle karşılık verilmeyeceği hususunda. Engelli insanı mağdur etmek insana yakışıyor mu peki? Zaten bu insanlar sağlık problemleriyle uğraşıyorlar bir de amirle mi uğraşsınlar? Arkadaşımızın ortopedik ve ürolojik sorunları varmış ve okulda engelli tuvaleti yokmuş bunları istediğinde odadan kovmak ne kadar insani? Başka ülkelerde engellilere ne haklar veriliyor hak hukuk demişsin ama sen zannederim bu kurumun içinde değilsin ne yapsın bastonla dolaşıyorum sağlık durumum kötü diyor tayin istese yakın yer yokmuş otobüsle gidecek o da zaten bu yüzden her söze katlanıp sabretmiş şimdi giderken hayır duaları mı etsin peki? İnsanların biraz da karşısındakini anlaması gerekiyor. İlker arkadaşımız da bu insanları kastederek bu sözleri yazmış burada genelleme yok haksız olana gül uzatmakta adil bir davranış tarzı değil. Bizler bu konuda oldukça duyarlıyız ve bize bir adım gelene 10 adım gideriz ancak bizden 10 adım uzaklaşana 100 adım da biz uzaklaşırız. Burada birimizin sorunu hepimizin sorunudur biri sorun yaşadığında biz yaşamış gibi üzülürüz çün ki benzer sorunları bizler de yaşarız sizi temin ederim ki, bu konuda en hassas, en normal ve en duyarlı insanlar biziz, kızdığımız zaman eser gürleriz ama hiç kimseye zarar vermeyiz... Selamlar...

@soner kurumu iyi biliyorum ama duygusallığa gerek yok engelliye mantık lazım çünkü engellileri engelleyen insan müspetteleri zaten yeteri kadr "duygusal"
konuyu açan arkadaşın durumunu anlıyorum gerçekten zor bir durum engeli bir yana koyun birde insanı demolarize eden birde psikolojik engelli hale getiren bir durum peki niye sormuyoruz "sayın devlet sen bu engellileri atadın kimini dağa kimini bayıra, peki niye bu adamlara fiziki olanaklar sunmuyor top benden çıktı diyorsun tüm işi atadığın kurumun, birimin zaten kırk kanaat idare edilen kurumuna aktarıyorsun" bu resmen şu demek "ben atadım kardeşim, bak ben engelli aldım benim işim bitti" demektir alt yapı yok doğru dürüst yasası mevzuatı yok kurum ne yapacak?

Kurum ne yapsın alkış çalıp otursun. Neden bahsediyorsunuz siz duygusalmışım anlıyor muşsunuz? Sizden ricam lütfen siz anlamayın. Ben ne diyorum ürolojik 5 kez ameliyat oldum omurilik felçliyim ortopedik engelliyim baston kullanıyorum neyi abartıyorum acaba? Tüm bu koşullara rağmen 08-17.00 arası tuvalete giremiyorum daha ne olsun ki 6 ay önce 12 saat süren ameliyat geçirdim destekleriniz için sağolun ancak ben çözüme ulaştım merak etmeyin bu koşullarda herhalde olumsuz düşünmek yerine zil çalıp oynardınız siz olsaydınız. Arkadaşlar doğru dürüst yorum yapacaksanız yapın yoksa birde siz asap bozmayın. Soner kardeşim Allah razı olsun senden. Code herhalde sen sorun yaşamadın bol keseden attığına göre ben bu kuruma çok yüksek puan alarak geçtim.

Code,
Burada bir genelleme söz konusu değil o kişileri kast etmiştim. Eğitimci arkadaşımız yazmış bende ona cevap verdim.Ama eksik bir yazı olmuş sadece öğretmenler değil müdüründen tut hizmetlisine kadar yanlış tutum içerisinde olan herkes bu işlemin içerisinde olmalı..
Yine diyorum kurum içerisinde engellilere Yapılan/Yapılacaklar yukarıdan talimat gelmedikçe devam edecektir.Sizde güzel tespitler de bulunmuşsunuz kurum sadece ben engelli aldım demeye getiriyor ama engellilerin hakları yok ortada....

Arkadaşım zaten yanlış herkes için yanlıştır. Odacısı, müdürü, memuru olmaz. Kıt kanaat geçinen kurum ne yapsın diyorsunuz? Ben de bunun farkındayım bu yüzden tuvalet yaptırın parasını ben vereyim işçi tutarsanız parasını vereyim merdivenlere rampa yaptırın çünki tekerlekli sandalyeli 3 öğrenci var onun da parasını ben peşin vereyim dedim oralı bile olmadılar ama okula büyük tutarlı tadilat yaptırdılar hem geçen yıl hem bu yıl. Bir tuvalet yaptırmak bu kadar mı pahalı? Bu neyi gösteriyor biliyor musun? Engelliye verdikleri değer işte bu kadar. Bu gün yemin ettim sınavlara girip yükseleceğim.

güzgülleri durumunu anlıyorum dememe rağmen sen öfkeyle yazıyorsun ben diyorum ki bu iş kurumla müdürle vs. bitmez bu işe daha kapsamlı yapılmalı devlet engelli memurları için reelde uygulanan politikaları olmalı misal sizin kurumunuza gelip fiziksel sıkıntıları tespit edip bunun için yapılması gerekeni o kurumla birlikte yapmalı yoksa memurlar nette felan okuyoruz adam belinden sakat hizmetli olarak sıra taşıtıyorlar, 7 gün 24 saat temizlik yapıyorlar bu mudur engelli atamak bu mudur standart burada balık baştan kokuyor benim anlatmaya çalıştığım bu yazdıklarımı kişiselleştirmeyin.

Sevgili Güzgülleri malasef bende mebde bir ilköğretimde memurum ve inan senin yazdıklarının bir çoğunu ilk atandığımda yaşıyordum, memur olduğuma bile üzüldüğüm günler oldu, düşünüyorumda özel sektörde dahi bu kadar ezilip hırpalanmadım, hadi stajerim, hadi yeniyim, daha asaletim tastiklenmedi falan die bir süre ses çıkarmadım okul çok kalabalık 70 öğretmen 1800 öğrenci ve 5 idareci var, malsef benim okulumdaki bir çok öğretmende kendilerini kaf dağında gören cinsten ve bir çoğu okul memurunun kendilerine hizmetçilik yapması ve ayak işlerine koşturması için onlara köle olarak atandığını sanan bir zihniyete sahip, Hayatta bir memura slm vermeyen, kapısını bir tıkırdatmak yerine pat küt odaya dalıp emirler yağdıran vs.vs.vs. tipler... Benimde çevremde çok kıymetli öğretmen dostlarım olmasına rağmen nefret ettim bu meslekten... küçükken öğretmen olmayı çok istiyordum ama şu an iyi ki olmamışım diyorum... Dediğim gibi önceleri çok takıyordum davranışlarına üzülüyordum kendimi çok üzüyordum...

Sonra ilçe mem de bi şef abi ile konuştum dedi bana çık konuş müdürünle, müdürler bilirler ki memurları gidince baya bi süre memursuz kalacaklar ve memurun işini yapmak istemedikleri için çek restini dedi...
Bende çıktım bi gün müdüre çektim restimi, dedim ben buraya ayak işlerinizi yapmaya, görevim olmadığ halde bitip tükenmek bilmeyen fotokopilerinizi çekmeye, öğretmenlerin peşinde akşama kadar evrak dolaştırmak için atanmadım, benim görevim bunlar değil dedim, YHS nin görevilerini yapıyorum sürekli dedim, köreldim burada, ayak işlerinden kendimi geliştiremiyorum dedim ve ben artık yapmıyorum dedim... Rahatsızlığımı ve Özürlü kadrosundan atandığımı hatırlattım...
önce yapmalısın YHS ler yaşlı, işte bilmem ne falana dedi ben dedim o zaman dilekçemi yazıyorum sizde imzalayacaksınız ilçe veya il memle görüştüm oraya gidicem dedim, anında dönüşe geçti ve müdür bana ya tamam gitme bir yere fotokopiyi çekme artık, kimsenin peşinede koşma ben toplantıda öğrt. söylicem işlerini takip etsinler bir yere gitme fikrinide çıkar aklından falan...

Şimdi kafam rahat keşke diyorum ilk geldiğimde çekeydim resti:)) Tımmıyorum artık hiç bir şeyi, ne fotokopi umrumda nede başka bi şey... Öğrtmenlerde hadlerini accık bilsinler şimdi gelen rica minnet iş yaptırmaya başladı... Bence biz memurlar öğretmenlere saygı duyup kutsal bir iş yaptıkları için onları yüceltince kendilerini bi şe sanıyorlar... Umursamaycaksın... Çekeceksin Restini... Bakacaksın Keyfine...

Allah Seninde Yar ve Yardımcın olsun... Dularım seninle...

Teşekkürler Asmina Kardeşim güzel temennilerin için. Code kardeşim senin herhalde engelsiz okullar projesinden haberin yok. Belediyeler, Meb ve bu konuyla ilgili kurumlar birleşerek okulları engelsiz hale getiriyorlar kurumlarda bu düzenlemeler yapılmazsa tazminat bile ödeyebiliyorlar bize ve yasal süre tanındı konuyla ilgili süre dolmak üzere yani arkadaşım Kanun sağlam ancak dediğin gibi uygulama zayıf.

güzgülleri kardeşim artık konuya yazmak istemiyorum zor bir dönemden geçiyorsun zaten yazdıklarımda çok yapıcı olmadı sanırım kendini daha fazla hırpalamdan bu dönemi atlatmanı umuyorum umarım senin için en iyisi olur her ne kadar engelli olarak birbirimiz anladığımızı söylesekte her birimizin engeli farklı. durumunu ilgili mevkilere ilet ve altta kalma rakadşım. kolay gelsin.

Bütün yazılanları okumaya çalışdım tam okurkende bizim odaya istanbulda bir ilköğ okulnda çalışan memur arkadaş geldi misavr oda arkadaşımn yanına tam denk geldi yani adamın ağzından anlattklarını ve şahit oldğum konuşmasını söylüyorum adam müdürüyle senli benli konuşyo afyondayım işim var bitmedi diyo telefonu kapadıktan sonra da arkasından küfür ediyo sen böyle konşrsan ben de böyle konşrum bilmem ne dedi aynen..):))) adam 4 bin öğrencili bi yerdeymiş tek memur fotokobi işlerini falan dedim ne yapıosun ne fotokobisi dedi babam çeken çeksn fotokobisini ben fotokobicimyim öğretmenler kendi çekiyo dedi sınavlarını falan... imza işlerini sordumm tel açıyom imzalayan imzalar imzalamayanı müdür bilir ben mi dolaşacam peşinde diyo yaklaşk 20 yılık memur... yani işin özür eğitimci06 ve asmina kardeşimn dedği gibi dişini gösterp restini çekceksin sıkma kendini kasma onlar kassın asminayı tanıdğım için nasıl bir yıl dayandı hayret ediyorum müdürn ağzını burnunu kırar diye bekliyodum...):))))

20 yıllık memurun tarzı doğru mu ki?? güzgülleri evrakları öğr odasına bıraktığında kaybolduğunu ve bundan dolayı azar işittiğini söylüyor, siz halen odaya bırakın diye öneri sunuyorsunuz :)

Güzgülleri hem eğitiminizle hem de kişisel yetkinliklerinizle çok iyi işler çıkardığınıza ve bu sorunun üstesinden de geleceğinize eminim. Tek şanssızlığınız kötü bir ortamda olmanız...Gün olur, devran döner:eek:

sevgiler.

ya ben napayım bende konuyu açan arakadaşla hemen hemen aynı durumdayım ama müdürüm öğretmenlerin peşinde koşup imzalatmamı istiyo?

-Benimkini dinleseniz oooo :D 5 tane idari amirim var +sı da yatılı okul
-Şunu söylemek istiyorum zor gerçekten de memur olmak zormuş, kolay gelsin

Yeni bir işe girildiğinde, kıdemli işcilerin ya da amirin ukalalıklarıyla başetmek kadar zor birşey yok.. Hele hele 657'ye tabiysen hepten yandın..:) Allah yardımcınız olsun, Allah islah etsin vicdansızları,insanları ezmeye çalışanları.. İş ortamında huzursuzluktan kötüsü yok.. Halbuki herkes aynı kefede bence, herkes ekmeğinin peşinde kanla irin etmeye, huzursuzluk yaratmaya ne gerek var. Valla nefret ediyorum o tür insanlardan..

kardeş kendini asla ezdirme.içinde ne geliyorsa yüzlerin söyle.bende 1 senedir lisede memurum.imza işini nöbetçi öğrencilerle hallediyorum.fotokopi işide bende.birkaç kez beni ezmeye çalışan öğretmenlere ağızlarının payını kendi üslupları ile öyle güzel verdim ki.şimdi süt dökmüş kuzu gibiler...tabi herşeyin başı eğitim değil maalesef.çok iyi eğitimcilerimizde var maalesef böyle kendini birşey sanıp insanları küçümseyen ...... inan ne diyeceğimi bulamadım kişilerde.

Canım arkadaşlarım şimdilik konuyu burada kapatacağım ben dilekçemi verdim dönüşü olmayacak benim için. Yalnız bugün ben çıkarken Müdür Bey yarın bu hususta görüşeceğim dedi. Ben de bu konuyu kapatmam tuvalet yoksa ben de burada çalışmam dedim yarın görüşelim dedi. Arkadaşlar inşallah buna inanıyorum artık herşey çözülecek. Bu konuda sıkıntılı arkadaşlar gördükçe onlar adına da üzülüyorum. Yakından temennim güzel haberler vermek. Hepinize teşekkür ederim.

Üst Alt