Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MEB'de Memur olanlara ne tür görevler verildi?

şimdi bak insanları yanlış yönlendiriyorsun hizmetli için zaten konuşmuyorum ben. Ben memur için konuşuyorum memurluk o beniö yazım değil bunu ben yazamam demiyoruz hem biz hemde şefimiz.Birde demişsin ki ipleri onun eline verme.Nasıl vermiyim kişi şube müdürü izin verde ipler elinde olsun.Senin durumunu bilemem.Sen diyorsan bi okuldayım ben bana okul temizetiyor yıkatıyor özel işlerini yaptırıyor o konuyu bilemem.Ben bizden çalışma koşullarımızdan örnek verdim

arşiv işine de hizmetli bakıyor bizde o düzenliyor

bizim bir görev tanımımız var hangi dosyalar kimde kim bakıyor diyerek.onun haricinde bana ceren git arşivi temizle düzenle diyemez ki.

ßirtan;

Birtan maalesef maalesef protez ağrı yapıyor artık dayanmıyor vücud yani 62 kilodan 56 kiloya düştüm stressten :) dahada yüklenmeye devam bütün kütüphane kitapları Dewey onlu sınıflandırma sistemine göre tasnifini yapıcam sonra tek tek bilgisayara programa işleyeceğim temizlik fotokopi arşiv vs de cabası :) kaç kişi görev yapar sence bu 4 dalda 1 mi 2 mi 3 mü :)

Bu adam hizmetli kadrosunda diye herşeyi yapsın ozaman. Ben diyorum ki yapamam demeyi öğrenin. tek derdim bu. Hocam bu iş bana ağar gelir demelisin yoksa daha çok işler yaparsın memuru hizmetlisi fark etmez.

Ceren hanım ağzınızdan hizmetli lafı düşmüyor hizmetliler için ne düşünüyorsunuz biraz açar mısınız konuyu.Sizin için hizmetli nedir

-Herkes rütbesini öyle bir satar ki .
-İster hizmetli ol ister müdür .(Katlanmak zorundasın)

-Bu arada sınavı kazanacaklar da okuyorlarsa , Kamu yat gelip yatma yeri harbiden değil , paşalar gibi işinizi de verirler
-Herkese önerim şu elinizde mesleğiniz varsa mesleğinize göre bir işe girmeye çalışın (Ne iş olursa olsun diyenlere lafım)
-Kolay Gelsin

ben zaten engelli hizmetlilerin durumuna bir şey demiyorum ben memurlar üzerinden konuşuyorum kişiye de dedim ki memurmusun hizmetlimi diye sordum memurlarda şeflerde verilen her işi yapıyorlar gördüğüm gözlemlediğim kadarıyla.Bu benim işim demiyoruz Şube müdürümüz söylediği zaman.Engelli Hizmetlilerin yapacağı işler konusu ayrı zaten ilker bey

Bitan bende öyle diyordum tamam memur olduk yatarız alırız elimize gazeteyi çayıda aldıkmı tamamdır diyordum. Öyle bişey yok. Diyorumya memur olduğum halde müdür nerdeyse odasını temizletcek taviz vermesem ki kendi odamı temizlediğimi saymıyorum bile. Hadi kendi odam elime yapışmaz diyorum.

ben memurlar için konuştum yani bir memurun bu benim işim değil öteki memur yazsın dediğini duymadım hatta şefler bile karşı çıkmıyor.Hzmetli için konuşuyorum deseydi zaten bi cevabım olamyacaktı.

Ben hizmetliyim Kurum beni daha fazla sıkar ise hakkımı sonuna kadar da ararım gerekir ise valiye çıkarım engelli bireyi boş ver sağlam kişinin bile yapmakta zorlandığı işleri engelli birey nasıl yapacak. MEB zaten engelli hizmetli almak ile en büyük hatayı yaptı

evet yan gelip yatma yeri değil çokta stresli bir iş

ilker bey zaten ben sana söylemiştim ah önceden engelli hizmetliler alınmadan aylar önce sağlam hizmetliler memur kadrosuna alınmış sor eski memurlara birkaçı 10 ay önce memurluğa geçmiştir.Tam sınav açılacağı zamanlar

Abi MEB i bırak hiç bir kurumun engelli hizmetli almaması lazım. Engelli alacaksan ne mezunu olursan ol memur olarak al.
Arkadaşlarım var çocuk görme engelli çocugu sanki süpermen sanıyorlar.
Ben memur olduğum halde bıktım yemin ederim gün sayıyorum 210 gün oldu, tek umudum yeni sınavla başka kuruma geçip asıl mesleğim olan bilgisayar programcılığını yapmak. yoksa MEB mi 50 tane sınav açsa girersem taş olayım

Abi MEB i bırak hiç bir kurumun engelli hizmetli almaması lazım. Engelli alacaksan ne mezunu olursan ol memur olarak al.
Arkadaşlarım var çocuk görme engelli çocugu sanki süpermen sanıyorlar.
Ben memur olduğum halde bıktım yemin ederim gün sayıyorum 210 gün oldu, tek umudum yeni sınavla başka kuruma geçip asıl mesleğim olan bilgisayar programcılığını yapmak. yoksa MEB mi 50 tane sınav açsa girersem taş olayım.................

bende sana sonuna kadar katılıyorum iskoçyalı... yemin ederim bazen kendimi zor tutuyorum işin kötü tarafı bizim okulda 2 tanede 4/c li var eee sen neden 1400 alırken 850 alırım sen benim yaptığın işin 2 katını mı yapıyosun falan onu susturdum bu defa müdür bize kahve yap len ben ayakta durmayı zor beceriom sana nasıl kahve yapayım... işin açıkcası bende elektronik mezunuyum ilk sınavda kısmet olursa kaçacağım tabi işin iç kısmını bilmeyen arkadaslar hemen ön plana çıkarak allah gözünüzü doyursun hem memursunuz hem şikayet ediyoyorsunuz diyeceklerdir kesin...

İnşallah bende sınavı bekliyorum bakalım bu sefer kısmetli olup kazanabilcez mi..

Bu sınavları dört gözle bekliyorum açılsın hemen müracaatımı yapacağım...

sevmediğin bir işte çalıştığın zaman hem kendini yıpratırsın hemde kuruma faydan olmaz meb hizmet alımı yaparak temizlik işlerini tümden taşeron firmalara vermeli hizmetlilerde memur statüsüne geçirilmeli bence

ceren arkadasım sen okulları bılmıyorsun ıskocyalım cok haklı bırde bızım stajer olmamızdan dolayı hızmetlının ısını de bana yaptırmaya kalkıyor.bıraz yuz versem hafta sonuda gel dıyecek.ınan ozel ıslerınde bıle kullanmaya kalkıyor.ortepedık koltuk alın dedıgım halde onu bıle almadı meb soyledım onlarda okul alacak dıyolar.su stajerlıgım bır bıtsın o zaman gorusecez allahın ıznıyle.

İdareci çok önemli başınızdaki idareci iyi olursa sizde rahat edersiniz.Benim müdürüm de bana okulun 2. katına çıkmam beni yorarsa çıkma diyor. gerisini siz kıyaslayın

memur adayıyım diye ses çıkarmıyorum arkadaşlar bende ismi lazım değil bir belediyede memurluk kazanım 4 yıllık üniverste mezunuyum grafik tasarım okudum beni basın ve halkla ilişkiler bölümüne atadılar

ama yaptığım tasarımları printerdan alıyorum genelde davetiye tasarımları bunları kestirmek için beni matbaya gönderiyolar ben bu ayak işini yapmak zorundamıyım üstelik matbadaki basit işçi mütecellitin afrasını tafrasını çekiyorum her geldiğimde aynışey bugün çok işimiz var 1 saat sonra gel kafa sallamalar en az 15 20dk bekletmeler bilmeyenler için söylüyorum yapacağı iş 10dklık iş babasını uşağmıyım ben git gel müdüre durumu izan ettim idare et alış dedi

ama en sonunda matbada patladım bağırdım çağırdım herşeyi göze almıştım arkamdan müdüre tlf edip şikayet etmişler müdürde bana adamlara niye artislik yapıyosun dedi artisliği yapanlar onlar dedim ve bidaha ben oraya gitmiyorum dedim o kadar sabrım taştıki herşeyi göze aldım işten atılmayı bile

ulan büroda bile işçi kadrosundan memur arkadaşlara bey diye hitab eden sekreter bana ismimle sesleniyo

bide ona giriştim şimdi ayğını denk almaya başladı bu iki olay aynı gün yaşandı bide çaycı var ben çay isteyince bidaki servise diyo yanımdaki arkadaş isterse hemen getiriyo bide ona girecektim dedim bugün bu kadar yeter ama onunda sırası gelecek acayip halde sinirlerim bozuk

bana yardımcı olaak arkadaşlar varmı benim haklarım neler bana neyi yaptırıp neyi yaptıramazlar beni butür mvzular yüzünden işten çıkarma veya asaletimin tastik olmasının uzaması gibi durumlar olurmu bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa çok sevinirm

bu arada özür durumum işitme impilant ile biraz duyuyorum ona göre yazın yani gözden veya ortapedik olsam zaten zor yaptırıllar

herşeyi dengede tut köprü den geçene kadar daha sonra duruma göre tavrını belirlersin.disiplin cezası verirlerse adaylık sona erer

bensalih cvp verdiğin için tşk ederim ama ciddimisin bukadar basıt mi bir disiplin cezası ve yallah harbiden bilmediğim için soruyorum eminmisin? ozaman çaycıya pas geçiyorum:)

Belediye gibi farklı bir yapıda olan kurumdasın ben olsam dikkat ederdim

eyvallah kardeş haklısın peki şu asaletim daha doğrusu esaretim bitince belediye falan fark edermi? tayin için zorlycam zaten fark etsede etmesede başkan ve başkan yardımcıları patron edasında

yeni torba yasasına göre artıkmemuru işten çıkarmak kolay diyolar ama böyle boktan bir meseleden hele hele asaletini almış hemde özürlü bir memuru çıkaramazlar diye düşünüyorum ama bakalım siz ne diyeceksiniz bu duruma

galiba yeni sınav açılırsa mebi kazananların %80-90ını yeni sınava girer girmeyen nadir olacak gibime geliyor hadi hayırlısı

-Çok güzel bir tespit , daha önceki mesajlarıda da söledim ya Herkes rütbesini satacağım diye gocunduruyor.

Bende şaşıyorum Birtan kesinlike farklı meb e atanıpta mutlu olan çok az herkes sorunlar yaşıyor, heralde memurluktan çok şey bekliyorduk, beklenti çok olunca ve karşılaştığımız şeyler karşısında üzülüyoruz ve mutsuz oluyoruz ama kabullenmek lazım. hakkımızı hukukumuzu bilerek çok şey beklemeden kabullenmedikten sonra mutlu olamıyoruz...

Çok fazla kendimizide yıpratmayacağız, fakat diğer yandanda ben memurum diyipte illaki hakkım hukukum ben bunu yapmam, şunu yapmamda demeyeceğiz heralde, ben baktım mutsuz oluyorum ve sürekli yıpratıyorum kendimi verilen görevleri beni çok fazla yıpratmıyorsa yapmaya karar verdim, yapacak bir şey yok diyip memurun yaptığı bir çok işin haricinde bazı işleri yapıyorum mesela okulda 5 hizmetli var ama sürekli söylemem lazım temzilik yapın die ve bıktım bundan, odama girmezler adam gibi temizlik yapmazlar bu yüzden ben masamı ve odamı temizliyorum ve bundan gocunmuyorum çünki burada ben yaşıyorum, fotokopi yhs nin görevi olsada bana verilen bu işide gücüm yettiğince ve boş oldukça yapıyorum, napalım memurlukta payımıza düşen buymuş...
Hem şöyle bir izleyin çevrenizi kaç kişi kurumda bağlı bulunduğun kadronun işini yapıyor, herkes bi şekilde faklı işlerde yapmakta... Yani olay şu ki sistem bu kimse illa benim kadrom bu bunun dışında bi şey yapmam deme yetkisine sahip değil...

-Asmina81 , ben kastetmeye çalıştığım nokta herkesin gücü oranla iş verilmesi.
-Örneğin sen diyorsun ki odamı kalkıyorum temizliyorum , ama bazı arkadaşlarımız daha önceki mesajlarda okudum ,engelimiz ayağa kalkmamıza engel oluyor fakat kötü durumlara maruz kaldıklarını söylüyorlar ve de bize işkence gibi geliyor dediklerini duydum.

Üst Alt