Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MEB'de atandığı yere başlayan, iş başı yapan oldu mu?

Bence maaş konusuna bu kadar takılmamak gerek. Ben de M.E.B sınavına girdim ve kazanamadım. Kazanan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun diyorum. Darısı başımıza inşallah.

Şu anda özel sektörde 650 lira maaşla çalışıyorum. Haftanın 6 günü, akşam 19:00'a kadar. Sizin 1300, 1600,2000 gibi maaş yazılarınızı görünce inanın boğazım düğümleniyor. Yine de şükürler olsun. Alnımızın akıyla birşeyler kazanıyoruz.

Artık önümüzde ki sınavlar (?) ile bizler de umarım devlet kurumların da bir yerlere başlar ve gün gelir yine bu foruma birşeyler karalarız. :)

inşallah NamekaN çok çalış gel gör bu hizmetli necidir okullarda.aramızda kalsın temizlik firmasından tek farkımız maaşımız ve kadrolu oluşumuz. lakin okulda başını kaşıyacak vakit bulamayacaksın. boyacıda inşaatçıda elektirikçide velhasıl her mesleği yapabileceksin. biraz kafayı çalıştırıp lise mezunu olarhizmetli değilde memur kadrosuna alınan sınavlara girersen ihya olursun. ama işsizlikten iyidir be kardeşim. şükredecek ve sabredecek bir yapı ile Allah hepimizi donatsın.sadece sen değil tüm kazanamayan arkadaşlara Allah bundan kat kat daha iyi işler nasip etsin.

Ben artık del-lendim bu şirket elemanları beni zıvanadan çıkarttılar hakkımı artık yasal yollardan arayacağım ulen adam bana kafa tutuyor ya ben sana iş vereceğim yapacaksın diyor hoş köpek dedim sen kimsin cuma günü birbirimize girdik.Pazartesi okula vermek için bir dilekçe hazırladım ondan sonra göreyim bakayım nasıl olacak ipe getireceğim o şirket elemanını birde çalışma saatleri acayip bir şey ya sabah 7:30 iş başı yapıyorum akşam 7:00 de bazen 7:30 buluyor çıkıyorum dilekçemde bunu da belirtim hizmetli isek insan değil miyiz yani...

yazılarınızı okuyunca şaşırdım gerçekten bende hizmetli kadrosunda atandım 1187 lira maaş aldım bekarım, vergi indirimine şuan başvurmadım. saat 8.30 - 17.30 ( en geç ) çıkış saatim çok esnek davranıyorlar. Bilgisayardan iyi anladığımı öğrenen ve gören okul müdürüm beni arşive verdi 15000 dosyayı bilgisayara işledim pazartesi günü son dosyaları işleyip kütüphanede görevime devam edicem. Okulda kadrolu - kadrosuz hizmetli ve temizlik elemanları var bana yüklenmiyorlar gerek amirlerim gerek görev arkadaşlarım birbirlerine kızıyorlar hatta yüklenmeyin aykuta diye :) inşaallah iyi insanlarla karşılaşırsınız. Bu arada okulun lojmanı varmış bana verdiler

Güzel yere düşmüşsün aykut benimde okul yönetimi ile bir sorunum yok ama bu şirket elemanı beni çok kızdırdı ve hakkımı sonuna kadar arayacağım...

Aykut;
Senin adına sevindim. İnşallah hep huzurlu ve başarılı olursun. Bende Karapınar'dayım artık. Çok istediğim Ereğli olmadı. Kısmet böyleymiş. 60 öğrencili (tamamı 9.sınıf) bir liseye atandım. Kadrolu olarak sadece müdür ve ben varım. Öğretmenler bile görevlendirme. Müdürüm iyi niyetli, çalışkan biri. Bense hem hizmetli hem memur görevlerini yapıyorum. Bazen PC de dosya hazırlarken yarım bırakıp temizliğe geçiyorum. Temizliğin bazı safhalarında sağolsun müdürüm yardımcı oluyor. Yeri geliyor kendisi yapıyor. Okul tam düzene oturana kadar elimden geldiğince herşeye yetişmeye çalışıyorum.

sayın ilker . okuyunca yazdıklarını baya üzüldüm. aynı derde yakın bir dert te bende var. ben 41 yaşında bu meb hizmetli kadrosunu kazandım. okul çok küçük ama temizlik hastalığı var. dur durak bilmiyorlar. bir kişi temizlik firmasından çalışıyor. tecrübesi var. ben işitme %40 olduğu için tam anlayamıyorum bir çok şeyi . devamlı ona iş veriyorlar oda bana yükleniyor. sanki beni temizlik firması gibi kullanmak istiyorlar. üç haftadır yorgunluktan bitap eve zor kendimi atıyorum.bizi hem sakat işe koyup hemde sağlam buldular. . işitme sakatlığı olanlar sanırım benim gibi . her işe sürülüyor. saf yerine koymaya çalışıyorlar. yıllarca iş derdiyle yanıp tutuştuktan sonra temizlik firmasına girmiş gibi oldum. hayallerim yıkıldı. iş sahibi oldum ama. bu işler benim ne yaşıma ne de sakatlığıma uygun. terliyorum işitme cihazı bozuluyor. çıkarıyorum., duymuyorum diye tip davranışlar hissediyorum. bu ne Allahım bizlerin çilesi hiç bitmeyecekmi diye düşünüyorum. sevincim darmadağın oldu.

Arkadaşlar bugün okula vermek için hazırladığım dilekçeyi almamak için kıvırıp durdular bende il meb e gittim durumu anlattım yarın dilekçeni almazlar ise gel bize şikayet dilekçesini ver dediler bu konunun peşini bırakmayacağım yasal olarak ne hakkım var ise çatır çatır alacağım..
Şimdi bazı arkadaşlar diyecek ki iş buldun ama beğenmiyorsun gelin bir kaç gün benim yerime çalışın bütün masraflarınız bana ait bakalım siz ne düşüneceksiniz ya sabah 7:30 okula gidiyorum akşam 7 -7:30 gibi çıkıyorum ya mesai ver diyorum olmaz diyor ben nasıl vereyim o zaman erken gideyim diyorum işi kim yapacak diyor yahu bende dedim ki şirket elemanın işi ne benden önce gidiyor birisi sırf bayan diye ses çıkarmıyorum ama artık GÜRLEME vakti geldi

sa. forum halkı bende trabzonda memur olarak çalısıyorum. bazılarınızın yazdıklarını okuyunca inanın çok uzuldum. özürlü olarak atanmıs birini nasıl olurda saat 19.30 kadar çalıstırırlar anlamıs dıılım. helekı kadrolu bırını hala anlamıyorum. sonucta bu ınsan hasta yani özürlü bu kişiye daha hafif işlerin verilmesi lazım bence. allaha şükür bende bu tür bi sorun yok. çalıştıgım yerden çok memnunum. ole oluyorkı iş olmadığı için canım çok sıkılıyor. banada fazla iş vermiyolar .:) ben verın demesem akıllarınada gelmıcek ya :) ne ise allah herkese benım iş arkadaslarım gıbı insanlar verır sizlerede.

selamlar. ben 6 eylülde iş başı yaptım. ilk gün oturdum. ikinci gün 1. kattakı dişardan alınan hizmetli ile sınıfları temizleemeye başladık bana çok ağır geldi biraktım. müdürle konuşum yapamıycam gereğini yapın dedim. diğer gün müdürle konuştuk şuan memura 3 e kadar yardım ediyorum. fotokopıyı ben çeekiyorum. artı 3ten sonra müdür ve yardımcılari, memur ve ara salonu temizliyorum. erkek ve bayan öğr. wc. leri yıkayıp çıkıyorum. inanın yorucu bir iş. eve kendimi zor atıyorum. bu durum geçicidir diye düşünüyorum. hizmetli açığımız var. müdür bey bu açık kapanırsa memur beyin yardımını yaparsın dedi. sizlere kolay gelsin. ben işime döneyim...artvin hopa atatürk ilköğretim okulunda çalışıyorum... müdürlerimi ve öğr. arkadaşları çok seviyorum. aramız iyi. memür nayim abi bana çok destek oluyor sağolsun...

Güzel yere düşmüşsün aykut benimde okul yönetimi ile bir sorunum yok ama bu şirket elemanı beni çok kızdırdı ve hakkımı sonuna kadar arayacağım...

Yanlış anlama ama sen o elemana müdüre söyle o bana iletir desene. Adamın işi de garanti değil.nasıl sana kafa tutabiliyor ki. Demekki güvendiği bir dal var.

sevgidostu;

Fatih kardeşim gereken yapıldı merak etme...

kardeş hepinize hayırlı olsun merak etmeyin herkesi atarlar bende daha önce saglıkbakanlıgı sınavında atandım. az daha sabredin:)

Üst Alt