Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MEB sınavında istenilen 110 TL için itiraz edelim!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ne desem, ne desem de mahkemelik olmasam...

Abi ne söylenir ki, ne denir ki bu duruma.

Milli Eğitim Bakanlığı engellilerin istihdamına yönelik olarak 5.000 kadroluk bir sınav açıyor ve karşılığında 110,00 TL istiyor öyle mi.

Hiç bir şey söylemiyorum çünkü hissettiklerim başımı belaya sokacak türden şeyler.

Matematiği iyi olan hesaplasın 5000 kişi mesela(daha çok olurya başvuran) başvurmuş olsa ne kadar para yapar bu 110 TL'den..:) MEB olası geliyor insanın Allah'tan korkmasak yani..:)

Müracaatlar ile Bir buçuk milyon (Eski para ile BİR BUÇUK TRİLYON)olur diyorum toplanan para eeee bunun ne kadarı masrafa gider 200 bin tl si gider gerisi ne olacak bütçe açığınımı kapatacaklar acaba vuu bacım :):):))

yaff harbiden deli para.. oğrenci harc parası gibi, devlet daltonlar olmuş

Harc dan ziyada HARAÇ'a benziyor bu para ....

paradan ziyade rapor meselesi daha vahim bence yeni raporlarda oranlar düşecek çoğunun elindeki raporda gidecek yazık çok yazık

İlker abi iyi paraymış ben hesaplayamazdım hayatta hesabım zayıf benim..:):):)

Femmy sende haklısın.. At açtı palan düşdü falan oldu fişman oldu uyduracaklar işte bir şekilde kitabına...Bir taş ile birden fazla kuş vurmaya mı niyetleri var acaba? Kiminin rapor oranı düşecek kimi iyi bir derece alsa bile adamı olmadığından kaybedecek.. Pirince giderken evdeki bulgurdan olmak da var işin ucun da çok düşünülmesi gereken bir şey bu..

İşsizlik sorunu yüzünden insanların ne pahasına olursa olsun bir umuttur deyip borç harç bu parayı bulup o sınava gireceklerini biliyorlar.. Yapılan itirazları dikkate alacaklarını hiç sanmıyorum.. Ama inşallah düşürülür daha makul bir düzeye indirilir bu 110 TL"inşallah" diyebiliyorum sadece..

110 TL düşsün..
Rapor oranları düşmesin.. :)

İnşallah..:)

tesekkürler bende mail olarak yolladım bu konuda gazetecilerin mail adreslerine de mail yollayacağım .İnsallah birlikten güç doğacakk..

Konuyla alakası yok ama açıklamak istedim bir BİMER sorumlusu olarak.

BİMER'e başvuru yapan arkadaşlar sakın sorduğunuz yada ilettiğiniz problemin başbakanlık tarafından çözümlendiğini sanmayın.
İşleyiş şu şekilde; Mesela bahse konu olan meb'in 110 TL sınav ücreti istemesi hakkında şikayet mahiyetinde bir mail yolladınız, bimer bu maili ilgili bakanlığa havale eder, ilgili bakanlık ilgili birimine, ilgili birim sorumlusu ilgili şube müdürüne, ilgili şube müdürü ilgili şefe, ilgili şef ilgili memura :D

sakın gülmeyin işleyiş aynen bu şekilde :D

yok devrim gülmüyoruz doğru bi ara bi bakana biraz sert çıkmıştım:) ildeki müdürlükten bir bayan beni aradı size bu üslubu yakıştırmadım dedi bende siz neden üstünüze alındınız ben sizi severim dedim oda olay bende patladı ama dedi bi kahkaha attı aman atmaz olaydı:)

Merhaba arkadaşlar çok haklısınız aslında sınav ücreti alınmaması gerekir, sizi destekliyorum. ben hiç giremiyorum çünkü 2006 yılı öncesi sürekli raporum bizde üvey evlat muamelesi çok kerametliler ki biz bir anda iyi olduk

Arkadaslar hepımız ona buna mail atıyoruz ama..basvurular geldı gelecek...hala bır cevap alınmadı..Bu demek oluyor kı bu sınava gırecekler,bu parayı oduycek ne yazık kı..

son 1 haftaya kadar beklicem ben para için değil bi bakarsın lise mezunlarınada memurluk için hak tanırlar çünkü tepki çok:)

ticet77 ben unı. okurken trafık kazası gecırdım ıkı sene oldu..lise duzeyınde basvuru yapacam..zaten lıse mezunlerı ıcınde ayırmıslar..sız ne beklıyceksınız anlamadım.?

başvuruyu geç yapacağım o manada

bimerin saçma sapan bir sistemi var bay cine gülerek katılıyorum :D

2008 yılında bulunduğum ildeki kaymakamın sağlığım hakkında vermiş olduğu kararlar beni ciddi olarak etkilemişti. bende bunu sağlık bakanlığı ve bimere yolladım. Bilin bakalım bimer nereye sevk etti dilekçeyi :D

Şikayetimden 2 gün sonra kaymakamın sekreteri aradı neden burayı şikayet ediyorsun biz seninle ilgilenmiyormuyuz dedi :D

Yani demem oki bimere 110 tl için şikayetimiz MEB e gidecek. onlarda nabalım sınav masraflı isteyen girmesin diyecek :D

Bimerdeki durum aşağıdaki gibi şuanda

E + F Bu sorunun 2 cevabı var bu sorunun iptalini talep ediyorum :D

Atamalar gerçekleştikten sonra. Başvurunuz üzerine soru yanlış olup iptal edilmiştir. bilginize arz ederiz :D

Aynen F + E..oyle boyle sınava gırecekler bu parayı oduycek baska yollu yok :) pazartesı basvurular baslıyor bıle...hayırlı olsun hepımız hakkında..

bizde bu sınav parasını veririz kuruma girince kayıt parası olarak geri tahsil ederiz:)

akşam peşin olarak cvp vermiştim büyücü:)

ticet77 keşke kesın oyle olacagını bılseydık :) Yaa giremezsek.... ınş gırerızde,ama gırmeyebılırızde :)

110 lirayı ne edecem edecem verecem baska yolu yok. ühüüü ulan meb ben senden bunun acısını cıkartmam mı işe girersem :D :D :D :D

mehmet meb yetkilileri bu forumu takip ediyormuş:)

Öyle görünüyor ki bilgisine güvenip bu sınavı geçerim yada bir deneyeyim aman neye 110 tl vermiyoz ki diyen herkes Paşa Paşa yatıracak bu ücreti... Kimsenin salladığı yok çünki bu saatten sonrada değişmez... ne yani şimdi başvurular başladı MEB değiştirecek mi ücreti hiç sanama hem diyorsunuz son günlere kadar beklices mesela son günlerde değişti ücret eeee önceden yatıranlar ne yapacak?
MEB yaptı yapacağını işte, parası olan yada parayı bulan kendine güvenen girsin gerisi bizi uğraştırmasın diyor Allah bunlara insaf versin yaaa... daha ne diyim. bide raporunuzu sorup rapor sorununu çözmeden para yatırmayın... bide raporunuz geçmez fln geri alcam die parayı uğraşır durusunuz...

yatııranlara gerı paralarını ödüycek :)...
Paşa paşa odenılecek ve sınava gırılecek baska yollu yok..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt