Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Malulen emeklilik başvurum 5 aydır sonuçlanmadı. Nasıl takip edebilirim?

Konular
38
Reaksiyonlar
0
25 Mayıs 2012 Güncel:

uzun bir aradan sonra yeniden merhaba arkadaşlar. 04.10.2011 tarihinde görülen son dava sonucunda yerel mahkeme beni emekli etmiş fakat dosyam yargıtaya gitmişti.
14.12.2011 tarihinde ise dosyam yargıtaya ulaşmış. yargıtay da temyize giden dosyamı 27.02.2012 onadı ve 18.04.2012 tarihinde de dosyamı kapatarak sgk ya postaladı.

artık sgk dan haber bekliyorum. emeklilik işlemleri ne kadar sürdürürler bilmiyorum.(lafa geldi mi 2 günde sonuçlanacak diyorlar ama) sonunda çok şükür emeklilik işlemlerim onandı.

en baştan beri bana yardımcı olan ve desteklerini esirgemeyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.saygılar

15 Aralık 2009 Güncel: 2 sene oldu hala mahkemelerde uğraşıyorum! Bu başlığın 88. mesajından itibaren mahkeme süreci devam...

Merhaba arkadaşlar.
Ben 7 ocak 2008 tarihinde izmit sigorta müdürlüğüne hastalığım dolayısıyla çalışamadığım için malulen emeklilik baş vurusu yaptım. 17 ocak 08 tarihine kadar gerekli doktorları dolaşarak heyete girip evrakları teslim ettim.
Lakin 29 mart 2008 tarihinde sigorta müdürlüğünden elime bir davet geçmişti. Yeniden 4 tane daha doktoru dolaşmam gerektiğine yönelik bir davet. Bu 4 doktor için izmit sigorta müdürlüğü beni kocaeli üniversitesi hastanesine sevk etti. 2 nisan 2008 tarihine kadar üniversitede bu 4 doktora da gözüktüm ve orada da 3 nisan 2008 perşembe günü evraklarımı hastanenin sağlık kurulu bölümüne verdim.
Bana orada denen, 1-1,5 ay içinde size cevap gelir. Ama tek bir cevap yok.
7 ocak-23 mayıs hala kayıt yok. Ne alaka?
Bu konuda bilgi verin yol gösterin bi zahmet. Ssk müdürlüğünü aradığımda daha ankaradan cevap gelmedi diyor. Valla kafayı yiyecem.
şimdiden saolun

Malulen emeklilik işlemler 2-3 ay sürer. Sizin hastane işlemleri uzadığı için gecikme olmuş. Bence bugünlerde yanıt gelir.

Tahsis Talep Tarihi ve Sigorta Sicil Numaranızla birlikte buraya tıklayarak süreci takip edebilirsiniz

Ve unutmayın, tahsis talep tarihinizden itibaren maaşınız içerde birikmeye başladı. Yani gecikmeden maaş anlamında bir zararınız olmayacak. Yeter ki sağlık raporunuz ve malulen emekliliğiniz kabul eilsin.

Lütfen sonucu buraya da yazın. Biz de süreç hakkında bilgilenmiş oluruz.

Malulen emeklilik başvurum 5 aydır sonuçlanmadı. Nasıl takip edebilirim? [Soru]

Merhaba sevgili dostlar.
Ben 7 ocak 2008 de hastalığım dolayısı ile daha fazla çalışamadığım için sigorta il müdürlüğüne malulen emeklilik için başvurdum. Zor bela 1900 küsür günü doldurarak. Neyse 14 ocak 2008'de de heyete girdim. Daha sonra beklemeye başlamışken 29 mart 08 cumartesi günü sigorta il müdürlüğünden elime yeni bir evrak geçti. 31 mart 08 pazartesi günü sigorta il müdürlüğüne gittiğimde üniversite hastanesinde 4 bölüm için yeniden heyete girmem gerektiği söylendi.
Aynı gün yani 31 mart pazartesi itibari ile kocaeli üniversitesine gittim. 1 nisan 08 de muaynelerimi başaltıp 3 nisanda ancak bitirebildim. Yine aynı gün 3 nisan 08 perşembe günü kocaeli üniversitesi sağlık kuruluna nüfüs cüzdan fotokopim, 1 resim ve ev telefon numaram ile evrakları teslim ettim. Teslim ederken 1-1,5 ay içinde cevap alırsınız dendi. Haziranın 6 sı oldu hala cvp yok. Acaba bu normal mi?

2022 Sayılı Kanuna Göre Evrak Takibi İşlemleri YAPTIRIYORUM KAYIT BULUNAMADI DİYOR..
BAŞKA BİR ADRESTEN SSK SİCİL NUMARAM İLE EVRAK TAKİBİ YAPTIRIYORUM AYNEN ŞU ŞEKİLDE BİR CEVAPLA KARŞILAŞIYORUM..
"Emeklilik başvurunuz 1 ayı geçmişse;
talebinizin dilekçenizi vermiş olduğunuz sigorta il/sigorta
müdürlüğünden sorulması gerekmektedir."

Bu cevaba göre sigorta il müdürlüğünü arıyorum, biz yolladık ankaradan cvp gelmedi diyor. Anlayacağınız iki arada bir derede kaldım. Bunu başka nereden arayıp sorabilirim? Var mı ankara'da soracağım bir adres telefon vs...
Saygılar

Size ilk başvurunuzda evraklarınızı teslim ettiğinizde küçük bir evrak vermişlerdir onun üzerindeli tarih ve sayı numarasıyla ssk sitesinden evrak takibi kısmından evragınızın ne durumda olduğunu görebilirsiniz

Malulen emeklilik

Kardeş cvp için saolda sigorta il müdürlüğüne ilk başvurduğumda hastalığımla ilgili raporlarımı alıp banada gerekli incelemelerin yapılması için hastaneye sevk kağıdından başka birşey vermediler.

Tahsis talep tarihinizle birlikte şuradan baktınız mı: SSK

SSK Sağlık kurulunda işlemi sürüyordur bence.

malulen emeklilik

bülent bey merhaba o dediğiniz adrese bakıyorum hatta yine yeniden baktım ve aldığım yanıt: Emeklilik başvurunuz 1 ayı geçmişse;
talebinizin dilekçenizi vermiş olduğunuz sigorta il/sigorta
müdürlüğünden sorulması gerekmektedir. sigorta il müdürlüğünü arıyorum ankaran cvp gelmedi diyor.bu ankaran bilgi alabileceğim bir tel no,adres vs...bişey var mı? onları arayayım.bu arada bülent bey beyaz kart için iett ye mail attım cvpta istanbulda oturma şartı aramadıklarını öğrendim.sadece istenen evraklar olsun yetermiş.bunuda ek not olarak vereyim dedim.saygılar

SSK'ya bilgi edinme kapsamında başvur: http://bilgiedinme.ssk.gov.tr/bilgiedinmebasvuru/GercekKisiEkleForm.do

Şöyle bişey işini görür:

".... sicil numarası ve .. tahsis talep tarihi ile ... tarihinde ... müdürlüğüne emeklilik başvurusunda bulundum. O tarihten beri emeklilik başvurumun hangi aşamada olduğuna dair bilgiye erişemiyorum. Emeklilik başvurumun hangi aşamada olduğuna dair bilginin tarafıma bildirilmesini arz ederim."

malulen emeklilik..........

sayın bülent bey ve diğer arkadaşlar... ben bülent beyin dediği gibi bilgi edinme birimine mail attım.ve bana şu cevap verildi:Başvurunuz 06.06.2008 tarih ve 52234 başvuru numarası ile işleme alınmış ve cevaplandırılmak üzere KOCAELİ (İZMİT)SİGORTA İL MÜDÜRLÜĞÜ'ne gönderilmiştir. Tarafınıza yasal süre olan 15 iş günü içerisinde cevap verilecektir .

şimdi bu cevaba göre ben ne düşünmeliyim.benimle fikrinizi paylaşırsanız sevinirim...saygılar

"Ben cevabı bilmiyorum, konuyu Kocaeli sigorta il müdürlüğüne ilettim, onlar cevap verecekler sana. Bekle, 15 gün içinde yanıtlayacaklar" diyor gelen cevap :)

teşekkürler

bülent bey ilgin ve duyarlılığın için teşekkürler

SGK Bilgi Edinme‏ gelen cevap...

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

Sayı : B.13.1.SGK.0.BSN.BEB.0-622.02/ 09.06.2008
Konu : 06.06.2008 Tarih ve 52234 numaralı başvurunuz.

Sayın : HAKKI ERGÜN
YALI MAH.İSTASYON CAD.NO:93 KAT:3 41700 DARICA-GEBZE-KOCAELİ

Soru : 4101199910308 sicil numarası ve 07.01.2008 tahsis talep tarihi ile 07.01.2008 tarihinde İZMİT SİGORTA İL MÜDÜRLÜĞÜNE emeklilik başvurusunda bulundum. O tarihten beri emeklilik başvurumun hangi aşamada olduğuna dair bilgiye erişemiyorum. Emeklilik başvurumun hangi aşamada olduğuna dair bilginin tarafıma bildirilmesini arz ederim. SAYGILARIMLA

Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
07.01.2008 tarihinde Hastaneye sevk edilmiş 14.02.2008 tarihinde Raporlarınız Genel Müdürlük Malüliyet Daire Başkanlığına gönderildi. Genel Müdürlük tekrar 07.03.2008 tarihli yazısı ile Üniversite Hastanesine sevkini istemiş olup 31.03.2008 de sigortalı üniversite hastanesine sevk edilmiş hastaneden gelen 14.04.2008 tarihli rapor, karar icin 15.05.2008 tarihinde Genel Müdürlüğüne gönderilmiş olup cevap beklenilmektedir.
Bilgilerinizi rica ederiz.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
Bilgi Edinme Birimi

malulen emeklilik başvurum hakkında bilgilendirme

nerde kalmıştık? 07.01.2008 tarihinde malulen emeklilik başvurusunda bulunmuş 14.01.2008 tarihinde ilk heyetime girmiştim.bu ilk heyet raporu 14.02.2008 tarihinde Genel Müdürlük Malüliyet Daire Başkanlığına gönderilmişti. Genel Müdürlük tekrar 07.03.2008 tarihli yazısı ile Üniversite Hastanesine sevkini istemiş olup ikinci defa 31.03.2008 de sigortalı üniversite hastanesine sevk edilmiş hastaneden gelen 14.04.2008 tarihli rapor, karar icin 15.05.2008 tarihinde Genel Müdürlüğüne gönderilmiş olup cevap beklenilmekteydi.bugün yani 18.07.2008 tarihinde posta yoluyla elime sosyal güvenlik kurumu başkanlığı kocaeli sosyal güvenlik il müdürlüğünden bir yazı ulaştı.dedim nihayet olumlu veya olumsuz bir yanıt geldi derken.açıp okuyunca afalladım.yazı aynen şu:

ilgi:07.01.2008 tarihli talebiniz.
hastaneye yeniden sevk işleminiz için müdürlüğümüz thz-1 servisine gelmenizi rica ederim.

şimdi ben kaç defa heyete girecem ve daha ne kadar bekleyecem.bu uzayıp giden işlemler yüzünden ssk primimi bile dışardan yatıramıyorum.zaten 2 seneyi aşkın bir zamandır çalışamıyorum.hastalığım dolayısıyla sürekli doktor kontrolü altında olmam gerekiyor.ssk olmadığı için paramla muayne olup mr filmleri için para döküp durur hale geldim.hadi ilk heyet buradaydı yani ikamet ettiğim yerde.hadi torpil vardı diye düşündüler diyelim.2.heyet kocaeli üniversitesi hastanesinde.orayada mı inanmadılar.şimdi bakalım nereye yollayacaklar.

Hey allahım ya! Bu kadar mı eziyet olur!
Bir an önce gidin de kurtulun şu lanet eziyetten! Sabırlar diliyorum...

gercekten çok ugrastırolar...kendimden biliom :lol:

Evet yeni emekli olmuş bir kişi olarak benimde evraklarım 10 ay falan sürmüştü yanlız benim aklıma takılan konu sen resmi yazı ile muaynelere girdiğin için yapılan tetkiklerden para alınmaması gerekiyor diye biliyorum Farkındayım beklemek çok sıkıcı ancak olumlu sonuç geldiğinde herşeyi unutuyorsun banada zamanında dendiği gibi bol köpüklü kahve bekliyor seni işin sonunda inş.:D

dinç arkadaşa ufak not...

sevgili dinç arkadaşım ben rapor çıkartırken para vermiyom.şahsımın beyninde,omuriliğinde ve vucudumun çeşitli yerlerinde nörofibromatozis 2 hastalığına bağlı olarak tümörler var olduğu için sürekli yani 2-3 ayda bir kontrol altında olmam gerekiyor.buda özel bir hastanede yapılıyor.ve malum muayne ücreti film ücretleri cepten çıkıyor...sigortam olmadığı için sskyada para ödüyom..

bilgiye devam...

merhaba dostlar.sizleri bilgilendirmeye devam....kocaeli sigorta il müdürlüğünden bana gelen davet kağıdı üzerine 21.07.2008 günü oraya gittim.bu sefer benden istenen:
muayne bulgularını içerir asker sakat raporunun temini...ben askerlikten muaftım ve bu muafiyeti 19.03.1998 de T.C. DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 600 YATAKLI DENİZ HASTANESİ GÖLCÜK'TEN ALMIŞTIM.bir diğer istenen belgede NÖROFİBROMATOZİS nedeniyle ilk kez tanı alıp takip ve tadavi gördüğü nöroloji kliniğinde başlangıcından beri hastalığın seyrini(kas gücü,ataxi vb olup olmadığını varsa derecesini içerir resmi onaylı epikriz temini...şimdi bu hastalığın ilk teşhiside 01.01.1996 da kondu.dün gittiğim doktorlar beni hatırlamazken 12 sene evvelki doktorlar beni nasıl hatırlasın.aklım almıyor.neyse şimdi bu istenen 2 evrak için uğraşacam birazda.saygılar

Arkadaşım,belki haklısın doktorlar seni hatırlamayabilir ama hastanenin arşivi seni hiç unutmaz mutlaka hatırlar.. :lol: Senin tedavi sırasında oluşan dosya mutlaka arşivde saklanıodur..ordan araştır eski raporlanını...ben 20 yıl gecmesine ragmen 9 eylül üniv. hastanesindeki raporlamı buldum bir kac yıl önce, beni hiç unutmamış görür görmez tanıdı..... :? :lol: :lol:

Sizlere bilgi vermeye bana eziyete devam

T.c. Deniz kuvvetleri komutanlığı 600 yataklı deniz hastanesi gölcük'ten almış olduğum askere elverişli değildir raporumun örneğini 23 temmuz 2008 itibariyle sigorta müdürlüğüne kendi ellerimle teslim ettim....benden istenen diğer bir olay olan hastalığıma dair ilk teşhis ve tedaviyi yapan göztepe eğitim ve araştırma hastanesine 24 temmuz 2008 itibariyle gittim.ve bana sizlerinde yakından aşikar olduğu çarşaf gibi bir sağlık kurulu rapor kağıdı verildi....12.08.2008 günü saat 13:00 de burada ol dendi.bunlar dışında yüzüme bakan olmadı...hastalığın nedir?problemler nelerdir soran olmadı yani...sıfara sıfır elde var sıfır?12.08.2008 'e kadar...

TETRAPAREZİ......

merhaba arkadaşlar.en sonunda son olarak sevk etmiş oldukları göztepe eğitim ve araştırma hastanesindede ilk önce konseye daha sonrada heyete girdim.bayag bi uğraştım ama inşallah buna deger.göztepe eğitim ve araştırma hastanesine ilişkin tarihi notları ve teşhiside sizlerle paylaşayım....
24.07.2008 ilk başvuru
12.08.2008 konseye giriş
13.08.2008 heyete giriş ve bunlar sonucunda konulan teşhis...TETRAPAREZİ.................bakalım yine beklemeye başladık ALLAH'tan hayırlısı.saygılar

malulen uzadıkça uzayan süre...

merhaba ben kocaeli-gebze-darıca'da ikamet etmekteyim.hastalığım ve özrüm dolayısıyla çalışamadığım için 23.07.2008 tarihinde izmit sigorta müdürlüğü tarafından maluliyetimin raporlanması için ssk göztepe eğitim ve araştırma hastanesine sevk edildim.24.07.2008 tarihinde hastaneye başvurdum.yine 12.08.2008 tarihinde konseye sokuldum.ve son olarak 13.08.2008 tarihinde hastanenin sağlık kuruluna girerek TETRAPAREZİ teşhisli rapor aldım.o günden bugüne kadar her hangi bir ses çıkmadığı için bilgi edinme kanunu kapsamında izmit sigorta müdürlügüne yazmış olduğum mailin cevabında aynen şu yazmaktadır:son malüliyetine istinaden en son Genel Müdürlük Göztepe Eğitim Hastanesi Sevkini iştemiş biz 23.07.2008 tarihinde sevk etmişiz Hastaneden Rapor bekliyoruz.
Bilgilerinizi rica ederiz.
şimdi benim merak ettiğim bu rapor ilgili yere hastaneler tarafından ne kadar bir süre zarfında yollanıyor?bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.beni bilen arkadaşlar biliyor.malulen emeklilik için ilk başvurumu 07.01.2008 tarihinde izmit sigorta müdürlüğüne yaptım.o günden bügüne kadar 3 defa heyete girmeme ragmen hala beklemedeim.en son heyette TETRAPAREZİ teşhisi kondu..
saygılar

Maluliyet Daire Başkanlığı'na giden emeklilik başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır? [Soru]

merhaba arkadaşlar.şimdi şöyle bir konuda fikrinizi bekliyorum.yardımcı olursanız sevinirim....

ben özrüm ve hastalığım dolayısıyla 7 ocak 08 de malulen emeklilik başvurunda bulundum. 7 ocaktan 12 agustos taihine kadar 3 kere hastaneye sevk edildim. ve en son sevkim 23.07.2008 tarihinde Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine gerçekleşti.
12.8.08 de bu hastanedede sağlık kuruluna girerek işlemi tamamladım. Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkımda düzenlediği Sağlık Raporunu 28.08.2008 tarihli 19618 sayılı yazısı ekinde Müdürlüğe göndermiş ilgili Rapor Müdürlük tarafındanda 05.09.2008 tarihinde intikal etmiş 12.09.2008 tarihi itibariylede Genel Müdürlük Malüliyet İşleri Dairesi Başkanlığına göndermiş.
bunları bilgi edinme kanunundan yararlanarak yeni öğrendim.
şimdi 12.09.2008 tarihinde maluliyet daire başkanlığına giden evraklar orada ne kadar süre bekleyip sonuçlanıyor?
saygılarımla

Şu andan itibaren 10 gün içinde bir gelişme bekle.

çok acil bilgi verin....

arkadaşlar 07.01.2008 tarihli malulen emeklilik başvuru talebim bugün adresime gelen evraktan öğrendiğim kadarıyla red edilmiş.hastalık ve arızalarıma göre çalışma gücümün 2/3'sini kaybetmediğime karar vermişler.şimdi bu durumda ne yapabilirim?hastalığım dolayısıyla 20 nisan 2006 tarihinden beri çalışamadığım gibi evdende dışarı çıkamıyorum.buna itiraz etmek istiyorum.ama nasıl?nereye?beni acilen bilgi sahibi yapın lütfen....saygılarımla

hastalığının calışmana engel oldunu belirterek olumsuz gelen rapora bi itiraz dilekçesi yaz, bunu ssk il müdürlüğüne ver onlar senin işlemi tekrar baslatır

Hastalığınızın çalışmanıza engel olduğu, gelen özür oranının tekrar değerlendirilmesi için Kuruma itiraz ederek tekrar Rapor için müracaat edebilirsiniz. Yine ikna olmazsanız ederek Hakem hastaneye sevkinizi isteyin. Şayet bu yapılmazsa iş mahkemesine dava açın ve Mahkeme kanalıyla rapr alın. Aldığınız rapordaki oran sizin malül olmadığınız mahkeme kararıyla hüküm altına alır.

dilekçe örneği

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.birşey daha bu dilekçeyi nasıl yazmalıyım?bir örneğiniz var mı?yol gösterin lütfennn

Red yanıtını sana yazan kuruma,

• ...'na

... tarihinde yapmış olduğum malulen emeklilik başvurum ... tarihinde reddedilmiş bulunmaktadır. Ne var ki sağlık koşullarım çalışmama engel olmaktadır. Bu sebeple, itiraz hakkımın işleme konulmasını, Hakem hastanesine sevkimi ve maluen emeklilik başvurumun yeniden değerlendirilmesini arz ederim.

adın soyadın
    tc kimlik numaran
    sigorta sicil numaran
    iletişim bilgilerin

şimdi arkadaşlar 07.01.08 tarihli malulen emeklilik başvurum reddedildi.bunu söylemiştim.ve pazartesi inşallah itiraz dilekçemi verecem.ve işlemlerimi yeniden başlattıracam.sitemizden sayın bülent beyin tavsiyesi üzerine şöyle bir dilekçe yazdım.

• T.C.
    SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
    KOCAELİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

07.01.2008 TARİHİNDE YAPMIŞ OLDUĞUM MALULEN EMEKLİLİK BAŞVURUMUN 16.10.2008 TARİH VE 440466 SAYILI YAZIYLA REDDEDİLDİĞİ TARAFIMA BİLDİRİLMİŞTİR. NE VAR Kİ 2006 TARİHİNDEN BU YANA İÇERİSİNDE BULUNDUĞUM SAĞLIK KOŞULLARIM ÇALIŞMAMA ENGEL OLMAKTADIR. BU SEBEPLE, İTİRAZ HAKKIMIN İŞLEME KONULMASINI, HAKEM HASTANESİNE SEVKİMİ VE MALULEN EMEKLİLİK BAŞVURUMUN YENİDEN DEĞERLENDİRİLMESİNİ ARZ EDERİM.
    HAKKI ERGÜN
    TC NO: 2921........
    SSK NO: 4101.......
    ADRESİM:
    TEL: 0262 745.....
bu başvurum sonucunda bu sefer kabul edilirse ve emekli olmama karar verilirse ilk başvuru tarihim olan 07.01.2008 mi geçerli olacak yoksa yeni tarih mi? malumunuz yeni yasaya göre maaşlar düşürülmüştü yanılmıyorsam. saygılar

Üst Alt