Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Lomber bölgesinde 25 derecelik skolyoz ile askerlik durumum ne olur?

gamerskol

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar askerliğe 7 ay kala yoklama başvurusunda bulunup tecili iptal ettim bedelli yapmak için fakat aile hekimi skolyozum nedeniyle hastaneye sevk etti. Her şeyi tamamladım yarın heyete çıkacağım fakat kağıda 1 yıl ertelenmesi gibi bir şey yazılmış, skolyoz tetkikinde Lomber bölgede açıklığı sola bakan skolyoz (Cobb açısı:25 derece) izlendi. yazıyor. İnternetten baktığımda lomber bölgede 25 derece muafiyet sebebi... Direkt muafiyet verilmez mi bu durumda yoksa her sene erteleme mi yapılacak?

Heyete girmemle çıkmam bir oldu. Soru falan sormadılar kendi aralarında konuşuyolar, doktorun kararına uy gibi bir şey duydum. Sonuç ne olur, yukarıda ki yazıma bir yorumu olan yok mu? Sonucu mesaj gelince gidip elden alıcakmışım sonra askerlik şubesine vericekmişim.

Merhaba askerliğim sayfasına baktığımda 1 yıl ertelendiğini gördüm sağlık kurulu kararıyla. Direk muafiyet sebebi değil midir yukarıda yazdıklarım? Sitede bilenler var biri yorum atsın lütfen.

Evet muafiyet sebebi olsada ertelenebiliyor.

Seneye tekrar ertelenir sonra muaf olursun.
gamerskol

Üst Alt