Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Lisedeyken okula gidiyorduk arkadaşımla...

aysu

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Lisedeyken okula gidiyorduk arkadaşımla. arkadaşım sağlam tabi ki. Karşıdan 2 delikanlı geliyor bana baktılar ve yürümemi taklit ederek kahkahalarla gülmeye başladılar :( o an yer yarılsaydı da içine girseydim diye düşündüm ve arkadaşım birşey olmamış gibi davrandı. ama benim gözlerimde ve yüreğimde şimşekler çakıyordu o anda.
daha 16 yaşımdaydım. yürüdük, okula geldik. ben ağlamaya başlamıştım bile :( Eve geldim ertesi günde veli toplantısı vardı. annem okula geldi (akşam ben intiharı düşünmüştüm)
Annem rehber öğretminimizle konuşmuş, okulun sevilen en başarılı öğrencisiyimde bu arada.
Öğretmenim çekti beni kenara saatlerce konuştuk "beyin özürlü insanların yaptıkları seni üzmemeli kızım. geleceğ bakmalısın. sen akıllı bir insansın. gerisini boşver. sen de onların beyinsizlikleriyle dalga geç..." demiş beni azda olsa rahatlatmıştı :)
daha sonrasında bu gibi olaylarda ben o insanlarla dalga geçiyorum. beyin özürlüler ne olacak diye.
yaşam kime neyi sunacağı belli olmaz. yaşasınlar ve görsünler bakalım :wink:

Böyle manasız insanlar yüzünden zaman zaman intiharı düşünmek ne kadar acı :(

Dediğin gibi yaşamın kime neyi sunacağı belli olmaz :)

An

geliyor o girdaba giriyorsunuz ama değmez hele o manasız insanlara :)
bu ve bunun gibi hikayeler çok olmuştur ama takmıyorum :)
Hayata inadına gülümsüyorum ve biliyorum ki ben ve benim gibiler o manasız insanlardan daha değerli :p
Sevgiyle kalın

Sağol biz ve bizim gibi kendini geliştirmiş insalar diğerlerine umut ışığı olmalı :D
Hayata sımsıkı sarılıp inadına gülümsemeleri için :p

canını sıkma.dünyada kötüler olduğu kadar iyilerde var :eek:

Yani bizler :D Onlar canlarını sıksınlar sağol yaren :wink:

Bu tip davranışları düşünce özürlü insanların gerçekleştirdiğini insan yıllar sonra algılayabiliyor. üzülecek bir konu değil ama insan gençlik çağında daha duygusal oluyor. Her neyse hayat tüm hızıyla devam ediyor. Geçmişe değil geleceğe bakalım.........

Evet fındık haklısın geçmişe değil geleceğe bakalım:) Ben geçmişteki sıkıntıları,acıları, sevgileri,sevgisizlikleri gömeli yıllar oluyor:)
Sadece geleceğe bakıyorum ve önüme çıkan insanlarında geleceğe bakmasını ümit ediyorum :)
Geçmişte yaşananlar acıda olsa tatlıda olsa sadece anı olarak kalıyor belleklerde 8)

"Umuda kurşun sıksada zulüm, umuda kurşun işlemez gülüm"

Üst Alt