Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulakta şeffaf, su kıvamında gelen akıntı!?

Halil123

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba sol kulağımda şeffaf , berrak su gibi akinti oluyor , günde bir kaç kez kısa süreli, kulak zarım delik , iki kez ameliyat oldum geçmedi, kulağıma çok dikkat ediyorum . Kafama takılan berrak renkteki akinti iltihap mıdır yoksa başka bir şey mıdır bilmiyorum. Benim başıma geleni yaşayan bir arkadaşım ve ya konu ile bilgisi olan yardimci olabilirse çok sevinirim herkese geçmiş olsun Allah sabırlar versin Amin

ChatCPT ye sordum ve cevap şu şekilde oldu:

"[FONT=Söhne]Kulaktan gelen şeffaf sıvı, genellikle kulak salgısı olarak bilinir. Kulak salgısı, kulak kanalında bulunan ve vücut tarafından üretilen bir sıvıdır. Bu sıvı, kulak kanalını temizlemek, korumak ve nemlendirmek amacıyla üretilir. Normalde kulak salgısı, sarımsı veya hafif kahverengi renkte ve yapışkan bir kıvamda olur.[/FONT][FONT=Söhne]Kulak salgısı, kulak kanalını dış etkenlerden korur, kurumasını engeller ve mikropların içeri girmesini zorlaştırır. Ancak bazen kulak salgısı fazla üretilebilir veya bir tıkanıklığa neden olabilir, bu da işitme sorunlarına veya kulak ağrısına yol açabilir. Eğer kulaktan gelen şeffaf sıvı anormal bir şekilde artarsa veya kulak ağrısı, işitme kaybı veya diğer şikayetler ortaya çıkarsa, bir kulak, burun ve boğaz uzmanı (KBB doktoru) tarafından değerlendirilmesi önerilir."[/FONT]

Kulak salgısı değil sanmiyorum , orta kulaktan geliyor , kulak zarı delik

Halil123

2 kez ameliyat oldum derken?
Zar Delik kaç mm ?
İşitme sorunu mevcut mu ?

Zar delik kaç mm olduğunu bilmiyorum ama kıkırdakdan yapilmisti zaten büyüktür ama eminim :) , işitme sorunu var tabi olmazmı 50 DB di en son geçen devlet hastanesine gittim adam BT çekelim dedi odyo istemedi bile şaka gibi , o yüzden güncel halini bilmiyorum

Halil123

Bende 3 ay önce ankarada zar onarım ameliyatı oldum sadece dış kulaktan kıkırdak alınarak Sağ sol kulaklarda onarım yapıldı. Sağ kulak deliği 21 yıldır vardı zaten büyük delik olarak yılda 1 defa akıntı oluyordu. Sol kulakta da küçük 3mm delik olmuş sonra ameliyat olmaya karar verdim. İşitme de sorun yok akıntı yok birşey yok zarlar tutmuş ama en büyük derdim yutkunma yaptığım anda çelik kapı kapatır gibi Sağ kulağımdan ses gelmesi. Mesela elimi Sağ kulağıma sürüyorum gezdiriyorum boş koliye elini sürmüs gibi ses geliyor resmen.Yemin ederim İşitme de sorun olsada bu yutkunma sonrasi ses olmasa o derece ayar oldum sese..Pazartesi günü odyoloji test yapılacak bakalım gereken neyse yapacaz dedi doktorum.

Büyük konuşuyorsun kardeşim, tabi zor anlıyorum senide geçmiş olsun

Halil123

Düşün su içerken ilk yutkunma da paaaat diye ses geliyor sonra rahatlıkla içiyorum esneme yaptığım da en az 5 dk yutkunma sonrasi pat pat ses gelmiyor. Ağzımı dahi açmadan yutkunma yapar gibi yapıyorum resmen zarlardan yağsız zincir gibi ses alıyorum. İşitme de hiç ama hiç sorun yok. Sağ kulağımda 21 yıldır delik olan kulakta İşitmede %30 kayıp vardı o bile düzelmeye başladı İşitme normale döndü. Gel gelelim yutkunma başa bela oldu yemin ederim.. Söylemesi ayıp geğirme yaptığım da bile sanki kulağımdan hava çıkıyor gibi hissediyorum. Ama delik yok

Üst Alt