Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulak zarım delik. Prof. Dr. Ali özdek Hoca’ya ameliyat olan var mı?

Hangi kulakta zar deliğin mevcut?
Zarda incelme varmı? Delik kaç mm ?
Aynı sorun benim mevcut. 22 yıldır sağ kulağımda delik vardı yılda 1 defa akıntı oluyordu. Daha sonra sol kulak temizliği yapıldı ve 3mm delik olduğu anlaşıldı
Sol kulak deliği çok küçük ama sağ kulak deliğim biraz büyük. Ankara hacettepe hastanesinde ameliyat olcam. Ortalama 3 saat süreceğini iletti doktor..Hem sağ kulak hemde sol kulak aynı anda ameliyat yapılacak. Unutmadan delik olan zarda yutkunma sırasında pat pat ses geliyor mu sende de ??
2 yıl önce Ankara hacettepe hastanesinde sol tarafdan beyin tümör den ameliyat olduğum için ve çok şükür tümör tamamı çıkartıldığı için her zaman kendilerine güvenim sonsuzdur. Kbb doktoru ayrıca beyin tümör ameliyatımı yapan hocamdan onay alarak ameliyata karar verildi.

İki kulakta delik birinden ameliyat oldum testte sonuç iyi çıktı fakat ben hissedemedim iyileşmeyi. Evet yutkununca sürekli kırılma sesleri v.s oluyor. Sizin doktorunuzun adı ne

Bir başarısız ameliyat geçirdim ikinci riske girmek istemiyorum özel de olur yeterki iyi olsun önerilerinizi bekliyorum.

Benim işitme testler de sorun çok az sadece yutkunma sırasında sol kulaktan pat pat ses gelmesi deli ediyor beni. Hacettepe hastanesinde doktor ismi her zaman belli olmaz. Çünkü muayene sırasında 3 yada 4 doktor asistan gelerek kontrol yaparlar. Kırılma sesi gelen kulak zar ameliyat olduğunuz kulak mı? Yoksa ameliyat olacağınız kulak mı?

Delik olandan geliyor ses size önerim çok iyi bir doktor bulun hatta gidin özelde olun benim ailem başta özelde yaptirmadiklari için pişman. Özel ama öyle uyduruk bir yer değil iyice araştırın ben bu aralar Ali özdek hocayi araştırıyorum. Sizin test te rakamla yazılan saf ses ortalaması sağ ve sol kaç db

Kulak test ortalama 45 dk sürüyor. Hacettepe üniversite hastanesini çok iyi bilirim. Bundan 2 yıl önce beyin tümör ameliyatını özel doktorlar araştırmış ve kendileri risk alamadı. Ayrıca benden risk alarak ortalama 150 bin tl para istemişlerdi. Allah'a şükürler olsun ki hacettepe hastanesinde ameliyat oldum ve ameliyatım 3.5 saat sürdü ve 1 saati konuşarak testler yapılarak geçti..Ameliyata girmeden önce 22 gün boyunca testler ve mr çekimi yapılıyor.
Kendilerine her zaman güvenim sonsuzdur.

Kulak test sonucu ;
Yapılan odyolojik değerlendirme sonucuna göre sol kulakta işitme normal sınırlarda olmak birlikte YF de minimal düşüş gözlendi. Sağ kulakta hafif derecede mikst tip işitme kaybı bulunmuştur. KBB yönlendirildi.

150 bin parayı kulak için mi istediler?
Testleriniz hafif derece kayıp kötü değil

Hayır beyin tümör ameliyatı için 2 yıl önce istemişlerdi. Ayrıca risk olduğu için imza istemişlerdi. Türkiye de bütün doktorları araştırmıştım.. Ayrıca ameliyatım sırasında 3 tane doktor ve ortalama 12 kişi mevcuttu. Ameliyat sırasında tıp fakültesi nöroloji asistanlar eğitim alıyordu..

Sizin işitme test sonucunuz nasıl çıktı? Kaç db?
Birde sormak isterim kusura bakmayın.
Ameliyat sonrası kaç gün hastanede kalıyorsunuz? Kulak kaç gün sonra kendine geliyor?

Çok geçmiş olsun inşallah birdaha yaşamazsiniz o durumu.
Benim sol sanriim 34 db sağ 20 db
Ameliyat cok rahat ama sonrası 1 ay çok dikatli olmak gerek ağır kaldırmamak grip olmamak burnunu yada işte ağzından basınç uygulamak doktor hepsini size der zaten.
Bol meyve tuketceksiniz böyle rendeleyin ilk aylar sert şeylerden uzak durun sıvı besleyici şeyler yiyin . Asla grip olmayın olursanız Hemen acile gidin ilaç alın

Allah razı olsun Rabbim kimselere göstermesin beyin tümör hastalığını.. Çok ama çok büyük bir ameliyat ve risk oluyor. Hatta hastanede kbb doktoruna biraz stres ve heyecan yaptığımda bana ya sen beynini açtırıp kafanı kestirip beyin içine girmelerine müsade etmiş adamsın kulak ameliyatından heyecan yapma demişti :)
Teşekkür ederim sizlerin de işitme de biraz kayıp var. Doktorum işitmenin düzeleceğini ve ortalama 6 ay süreceğini söylemişti..

Kusura bakmayın sormayı unuttum ameliyat sırasında kıkırdak grefti kulağınızın kepçesinden mi alındı? Yoksa orta kulak kıkırdak mı kullanıldı ?

Kulak kepçesinin sert giriş kısmında alındı

Doktor arayışındayız yardımcı olursanız çok sevinirim

Bir taraftan ses daha yüksek geliyor mu ?

Yani cihazı takınca bir kulağınız diğerinden daha iyi duyuyor mu?

Hayatıma yön verecek kulak ameliyatı

Merhaba arkadaşlar benim her iki kulak zarlarim delikti
Sağ kulaktan 8 ay önce ameliyat oldum üniversitesi hastanesinde
İşitme testim iyi çıksada delik kulağıma pamuk takınca sanki
Ameliyat li kulakta pamuk varmış gibi yani tıkalı memnun
Kalmadım pek. Bu yüzden başka bir doktor arayışına girdim
Ve yine aynı hastanede aynı zamanda özel hastanede görev
Yapmış başarılı bilinen başka doktora göründum normalde
Başarılı bir doktor paylaşımlarında olsun falan memnunlar var
Ama bana şöyle dedi risk te var kulağın kötü olurda depresyona girersin.
İstersen olma da dedi ben çok şaşırdım çünkü kulağımda sadece delik var
Ve hafif işitme kaybı iltihap erime yok zaten bana göre demedi
Genel olarak soylediğini söyledi kafam çok karıştı bir yandanda
Ankara'da Ali özdek var onuda aklıma koydum ama benim şehrimle
17 saat yol ne yapacağımı şaşırdım. Sonra bu bahsettiğim doktoru biraz araştırken
5 kişi hiç memnun kalmamış bazıları aşırı memnun yani kimine iyi gelmiş
Kimine gelmemiş. Karar bana kalmış ne yapicam bilmiyorum yaşım genç henüz bekarım
Bu son ameliyatim benim hayatımıda yön verecek çok dua ediyorum
Bilmiyorum siz ne dersiniz ?

Hiç düşünme Ali hoca çok iyi bir uzmandır. Ben 4 ay önce kolestatom ameliyatı oldum, gitmediğim dr kalmadı ama doktorlar ameliyat riskli diye yapmak istemediler. Ali hocaya gittim ama doktor takvimi randevuyu yanlış vermiş ve ali hoca yoktu. Ofiste başka bir doktor vardı. Kemal keseroğlu. Ona muayene oldum ve bir hafta içinde ameliyatımı yaptı. Hayatımda tanıdığım en titiz doktorlardan biri. Çok ilgili ve alakalı. Ben sürekli gidiyorum klinikleri ne ve gelen hastalar aşırı memnunlar. Ali ya da kemal hocayı kesinlikle tavsiye ederim. Geçmiş olsun

Ummugull ben Ali hocaya gittim durumumu anlattım adam beni anlamadı bile iyisin diyip yolladı tek iyi tarafı para peşinde değil paraci değil. Onun dışında diğer doktorlardan farkı yok

Üst Alt