Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulağı olmayana bile ses veriliyor: Beyin sapı Implantı

iste bu olmuyor:p sen ses duyuyorsun kardesim:eek: valla su naidadan imanim gevreyip takamadigim zamanlarda bagirmaaa ya biras sesli konuuus diye az canimi sikmadi duyanlar milleti.sesleri cihazi taktigimda duydugum halde ses tonumu cihaz takmayinca hic ayarliyamiyorum. senin ses duydugundan adm gibi eminim.
beyin sapi derse zaten olma. koklear implant olurmu onu arastir.

Hahahah yok kız duymuyorum :) keşke duysam daha önce duyduğum için öyledir diye düşünüyorum.
Sinirlendiğimde çok zevkli bir şekilde güldüğümde yada heyecanlandığımda bağırıyorum ben de.
Ama normalde gayet normalim.Sessiz konuşmam gerektiğinde sessizim.
Gürültülü yerlerde o ortama alışıpta bağırarak konuşursam tekrar normale dönmem zaman alıyor :)

İnşallah hayırlısı olur çok teşekkür ederim sana da çok geçmiş olsun Allah hepimizin yardımcısı olsun

ben sinirlenince ne dudak okumaya calisirim nede bisiy anlamaya calisirim. beni sinirlendirenin canini cikaracak lafi soyler, magrurca kagami dimdik diker arkami donerim. ne hali varsa gorsun. boyle hainligimde var kiz benim.
madem bu kadar isini gorebiliyorsun. hic hastanelerde surunme. esinle beraber mutluca yasa derim. erkek milleti hasta kadin nazi cekmez.

Hahahah Allah seni emi ! :)))) nazar değmesin çokta güzel idare ediyorum canım ama duymak ayrı idare etmek ayrı. Hele Allah verirse bebeğim olduğu zamanı düşünüyorum idare ettiğim için bu kadar aksattım zaten. 2010 marttan beri hiç duymuyorum 4yılı bile geçti

Eveet Doktorumuzdan cevap geldi Sol beyin sapı düşünülmüş.
Hacettepe Odyoloji bölümü Mehmet Beyi arayıp riskleri falan konuşacağız bakalım.
Ne yapacağım ben şimdi? Beyin sapı ameliyatı dediler
Beyin sapı ameliyatı olan var mı arkadaşlar?
Yorumlardan okuduğum kadarıyla Koklear implant olunmuş genelde ama Beyin sapı da varsa tecrübelerini aktarabilir mi?
Teşekkürler..

Ameliyat olmak istemiyorum :( ama olursam daha iyi olacağım

Plumeria, geçmiş olsun Allah şifa versin. Bu ameliyatta cihaz takılıyor mu acaba, yoksa sadece beyine birşey mi takılıyor?
Nasıl acaba bu ameliyat, bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Çok teşekkür ederim amin..
Cihaz var evet aynı biyonik kulak gibi görüntüsü ama bu koklea'ya değil de beyin sapına takılıyor

bu beyin sapida koklear implantin dis parcasinin aynisiymis. vallahi ben olsam coook dusunurdum. beyin sapi zor ve riskleri hayati olan bi durum plumeriacim.
yazdiklarinizdan okudugum kadari cok zorlanmadan iletisim kurabiliyorsunuz insanlarla.sagir olmak hayatin sonu degil, kendi isimizi kendimiz gorebiliyorken dermisim.allah yardimciniz olsun. hakkinda hayirli olan karari verirsin insallah. hersey senin icin iyi olur insallah. baskada birsey diyemiyecegim ama bu zorlu ameliyati olma derim bana kalirsa.

gözlerimizden bir yaş aksa kalbimiz duala dolsa gül hanıma sifa olsa biricik kızının sesini duysa allahım

Murat2121 aminnn çok teşekkür ederim :eek: Tüm duymayanlara ve tüm hastalara Allah acil şifalar versin..
Dün kontrolüm vardı kendi doktorum Levent Beye güvenin o ne derse yapın dedi
Beyin sapı implantı için ameliyat olun dedi.
Bakalım olacağım galiba ama yazı bekleriz sanırım.
Hayırlısı.

Beyin sapı implantı taktıranlar lütfen benimle irtibata geçebilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Allah yar ve yardımcın olsun.. çok zor bir ameliyat...
Biraz daha düşün derim.. sonra pişman olunacak şeyler olabilir..
ama sen temiz kalpli bir insansın. sen böylede iyisin.. ama azda olsa insan duymak istiyor..

gül hanım öncelikle allah sifa versin ameliyat için risk varsa araştır ve iyi düşün

Merhaba yazılanları okudum ve kiminize hak verirken kiminize veremedim aslında.yaşayan bilir bu durumu.benim de doğuştan işitme engeli olan bi oğlum var doktorumuz Levent Sennaroğlu ve ekibi Arda'nın sağ kulağına 14 aylıkken Kohklear implant yapıldı ve çok şükür işitme kısmındaki engelimiz ortadan kalktı ancak konuşma Gelişimi için yeterli olmadı şimdi de sol kulak için beyin sapı implantı için gün bekliyoruz Mart Ayında gerçekleşecek umarım.yaptır ya da yaptırma diye bi lüks yok aslında gerekiyorsa herşeyi denemeli insan sonradan keşke dememek için.levent bey ve ekibi bu konuda Türkiye de 1 Dünya'da 2 numara bu sektörde olan bi arkadaşımdan aldığım bilgi bu.ayrıca ameliyat olmuş kişilerle görüşmenizi tavsiye ederim ben bizimle aynı Süreci yaşamış bi aileyle konuştum çocukları şuan şarkı söylüyor okuma yazmayı öğrenmiş ve mental aritmetik yapabiliyor ve şuan sadece 5buçuk Yaşında ve ameliyat olalı 1.5 yıl olmuş.

Merhaba DemetArda

Çok geçmiş olsun..
İnşallah ameliyat başarılı geçer ve umduğunuzdan daha fazla iyi sonuç alırsınız.
Rica etsem Beyin sapı ameliyatı sonrası yaşadıklarınızı gün gün anlatır mısınız?
Bana beyin sapı implantı olacak karar verin ameliyat için gelin dediler
Biz de bekliyoruz artık neyi ben de bilmiyorum :)
Cesaretlenmeyi galiba :)
Henüz tam anlamıyla olayım yada olmayayım gibi bir karar veremedim
Ameliyat sonrası hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
Benim Doktorum da Levent Sennaroğlu olacak.

Plumeria hanım inşallah hakkınızda en iyisi olur, benim tanıdıklarım hep koklearimplantlı ama facebookta gruplarda görüyorum beyinsapı kullananları bir de oralarda sorun isterseniz tecrübelerini. yaşayan daha iyi bilir..

Merhaba
Bende yazarım elbette ama dil ve konuşma uzmanımız bize bi aileyi anlatmıştı Arda'yla hastalık geçmişi aynı olan bi çocuk.telefonda Süreci görüştüm ben onlarla ameliyat 7 saat sürmüş ameliyata Levent beyle beyin Cerrahı da giriyormuş sonrasında 19 saatlik bi yoğun bakım Süreci olmuş bi önceki mesajımda Bahsettiğim çocuğun ameliyat Süreci bu. Ben çocuğumun böyle bi ameliyata gireceği için gerçekten çok üzgünüm ama çözüm odaklı davranmak Lazım bence Sonrasını düşünüyorum arda da inşallah ameliyat sonrasında o çocuk gibi şarkılar söyleyebilecek en önemlisi bana anne diye seslenebilecek içim çok rahat inanın Levent bey ve ekibi gerçekten çok ilgililer biz samsunda oturuyoruz ve ben öyle hekimlerle hiç tanışmadım kendi çocukları gibi davranıp öyle ilgileniyorlar.size de çok geçmiş olsun içiniz rahat olsun emin ellerde olduğumuza inanıyorum ben

19 saat mi:(
Ben 1 güne bile dayanamıyorum
Yoğun bakım bana resmen ölüm gibi geliyor, hasta görmeye dayanamıyorum
Kendi ağrı sızımı unutuyorum ama karşımdakinin serumundan vs kan çıksa bir şey olsa kahroluyorum
Kim dayanacak orada o kadar süreye ben bilmiyorum :)
Ameliyat olmaktan bıktım
Tabi ki her halime hamd olsun şikayetçi değilim
Ama bir yönden de yeter artık diyorum
Tabi ki tekrar duyarsam bu ameliyat ve iyileşme süreci duymanın yanında hiç kalacak ama işte amalarım var :)
Çok teşekkürler DemetArda
Allah çocuğun için en iyisini nasip etsin.
İnşallah umduğunuzdan daha da iyi duyar çok çok geçmiş olsun
Allah kimseyi hiç bir uzvundan eksik etmesin.

Ve ayşeçeliktaş çok teşekkürler.
Cümlemizin hakkında hayırlısı inşallah

Gul, hala bekliyorsun ama karar verdiken sonra ameliyat icin de bir 5-6 ay (rontgendi,tomografiydi,suydu buydu) ugrasirken gectigini biliyormusun ? Zaman su gibi akip gidiyor bu zamani hayatin guzel seslerini duyarak gecirmek varken hala neyi bekliyorsun? Bekledigin cesaret senin kendi yureginde ! Unutma hic bir ameliyat risksiz degildir ve inan ki bu ameliyati oduktan sonra keske cok onceden olsaydim diyeceksin...

DemetArda geçmiş olsun. Çocuğunuz ameliyat oldu mu? Durumunuz nedir acaba?

Plumeria geçmiş olsun. Hakkınızda en doğru kararı vermenizi dilerim.
Benim oğlum 5 aylık. Cerrrahpaşa da ileri derece işitme kaybı tanısı kondu. Bizi nasıl bir sürecin beklediğini araştırıyorum. Yazdığınız bütün mesajları dikkatler takip ediyorum. İnşallah hepimiz dermanımızı buluruz. Herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

DemetArda merhaba geçmiş olsun benim oğlumdada işitme kaybı var diyolar bende samsunda ikamet ediyorum bilgi verirmisin levent hoca hakkında

Üst Alt