Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kronik anksiyete ile GİH mi olurum yoksa emekli mi edilirim?

Doçka

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaslar abiler kardesler.
2009 yilinda meslege girdim. Halen aktif olarak calismaktayim. Yasadigim kaygi ve panik ataklar ile özel muayenehanede doktoruma muayene olmaktayim. Meslegi kaybetmemek adina devlet hastanelerinde herhangibir islem yapmadim. Lakin mevcut doktorum kronikleşen bir panik atak durumum oldugunu ve bu şekilde meslege devam etmemin uygun olmayacagini dusunuyor.
Devlet hastaneleri de benzer teşhis ile hastaligimi adlandirirsa GİH mi olurum yoksa emeklimi edilirim. Emekli olmam halinde saglik sorunlarima maddi sorunlarda eklenecek. Emekli edilmekten korkuyorum. Durumum hakkinda fikir beyan edebilecek varsa lutfen yorumunu eksik etmesin

Hiç korkma kardesim. Sağlığın daha önemli. Ben daha önce yaygın aksiyete bozukluğu ve depresif bozukluk teşhisiyle iki kez silahımı verdim. İkisinde de altışar ay süre ile sivil silahsız çalıştım. Hatta hastanede kendi isteğimle bir hafta yatarak tedavi gördüm. Senin mesleki uyumun ve görevini yapıp yapamayacağın değerlendiriliyor doktor tarafından, yaklaşık altı yedi yıldır ilaç tedavisi alıyorum. Her üç ayda bir devlet hastanesine psikiyatri kontrollerine gidiyorum. Her sene heyete giriyorum. Heyet şu an için silahlı görev yapabilir dediği için silahlı olarak çok rahat görevimi yapıyorum. Doktor senin ailenin amirlerinin hatta çalısma arkadaslarının bile görüşünü alıyor zaman zaman. İş yerindeki uyumu, görevini yapıp yapamadığın vs. Sen kendine inanıyor ve güveniyorsan hiç bir sorun yaşamazsın tedavin ve mesleğini birlikte yürütürsün. İlk zamanlar ben de endişeleniyordum. Görevimden olursam vs. Şimdi Dont Panic. Zamanla her şey yoluna girer. Kimse seni mesleğinden etmez. En fazla sivil memur olursun D dilimi alırsan psikoyatriden ya da malulen emekli. Onda da sana seçenek olarak sunulur hangini istersen. 5510 bildiğim kadarıyla emeklilik açısından biraz maaşlar düşük. 5434 e tabiysen daha rahat diye biliyorum.

Gih olursun merak etme 5434 e tabii olsan direk emekli ol derdim .

Once sağlık daha kötüye gidersen anlarsın

Üst Alt