Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kredi karitini oderken bankada imzalamam istenen evraklar..?

GRAHAM BELL

Emektar Üye
Konular
271
Reaksiyonlar
130
kredi kartini oderken bankamatikten yaparsanda oluyor ama 3 kurusda olsa neden benim cebimde durmasinda banka kasasina gitsin diye hep kasadan oderim. benim kartta ekkart, bitek ben kullaniyorum bayadir.
epey oldu keltos bi kendini bilmez memura denk geldim. parayi odedikten sonra bisuru xxxxxxxx yazilmis, ne icin oldugu belli olmayan bi kagidi onume surdu, imza at diye:confused: ne imzasiymis o eski koye yeni adetmi getiriyosunuz aciklarsan anlarim ben duymuyoryum diye israr etsemde salak adam bana gozdagi verircesine aciklama yapmadan tehditvari kizip kizip konusuyo. o sesini yukseltince benim dilim cikti. o bu derken baska memurlarda bana konusuyo imzalamak zorundasin diye. ee duymuyorum yazin aciklayin diye kafa tutuncada aaa bide duymuyorum diyo, benden ala laf soyluyo dediler. baya bi cekistim dekontu cekip aldim dondum. kapandi gitti sattt dedim.
he bugun tekrar kizin teki surdu ayni xxxxxxxxxx dolu bi kagidi imzala diye. iyide bunda bisi yazmiyo niye imzaliyormusum. bilmedigim seyi imzalamam diyince iyi madem deyip dekontu uzatti.
sunun ne oldugunu birileri bana anlatirmi. etrafimdakilere sorsam burnum dusucak. serde kafayi dik tutup isimizi kendimiz goruyoruz ya. gururuma dokunacak.

Bir tek dekont imzalanır benim bildiğim. İkinci evrak neydir, bilemiyorum.

duymadıgnız için biraz daha töleranslı davranabilirlerdi tabi ama bu birazda sizinde tavrınızla alakalı olabilir bence. anladıgm kadarıyla sizde biraz önyargıyla gidiyorsunuz zaten bankya. öncelikle şunu söyemek istiyorm matikten yatırmam bankanın kasasına gitmesn dediğinz o bikaç kuruş asla banknın kasasına gitmiyor zaten. nekadar fazla yaırrsanız yatırın o SİZİN kendi kart hesaınızda kalıyor. bankanın bundan hiç bir çıkarı yok. eksik yaıtırırsınız faiz alır işine gelir ama fazladan bi fayda sağlayamıyorlar. imza işine gelince gecn yıl çıkan bir yasa, bankacılık ve masakla alakalı bi yasa bunu yapmayı öngrüyr. banka resmi bir kurum ve kasasına giren her kuruşun kim trafından ytırıldıgına dair hesap veriyor.maksat sadce paranın kaynagını bimek , ve bunu yapmayan personel olaki bi denetlemede tespit edilirse ceza alıyor. yoksa zaten o da orda 1 dakıkada yapacagı kredi kartı tahsilatını imza işiye 3 dakikaya çıkarmak istemez. xxxxx yazıyor deontta diyorsunuzya bence buda biraz sizin dikkatsizliginiden kaynaklı bi yanılgı, demekki dekontu yetrince incelme imkanınız olmamış. kredi katı tahsilalaında dekonttta 4938 xxxxxxxxxx 0101 nolu kredi kartına 110 tl yatırılmıştr. gibi bir ifade yazar. ( rakaları uydruyorum maksadım sadece örnk vermk) kredi kat numarası 16 haneden oluşur ve bu 16 haneli numaranın hepsnin biinmesi durmunda kötü amaçla kullanılabilir. size verilen dekontu düşürebilirsiniz yada okudkta sonra atabiirsiniz ve bu numarlar başkalarının eline geçebilir ( ayrıca o dekontta karrt numasndn başka isim ve tc gibi özel bigilernzde yer alır) bu sebeple hiç bir banka dekonta müşteisinin kart numarasının tamamını yazmaz. yani burda o personelin tek derdi kendinide sizide güvecye alrak işini yapmak. bağırıp kızmak yerine bir kenarda sakince dekontunuzu okuyup anlaadıgınız yeri sorsaydınız eminm yardımcı olurladı. konu hakkında biildğim kadaıyla yardmcı olmak istedim . umarım banada kızmazsınız :)

banka kasasinda durmasin ben harciyim diyeydi:eek:madem oyle imza gerekliymis bunu aciklayin diyince zor bisey degilki. hatta o kagida bunu yazmak boyle duzenlenmis bir kagit olmasi gerekmiyormu. imzalayacak kagitta ne oldugu yazilmali. madem sizler icin boyle bir sorumluluk varmis,bu duzenlenmeli.
zor bisey degilki. imzalak zorundasin demekten ne icin imza atildigi bilinmeli. kredi kartinin harcadigimiz borcumuzu oduyoruz.altina siz yazin gerekcesini imzaliyayim diyince adami terslemek yakisiyormu.
zaten ne cekeriz, konustugumuz kabahat bankacilara.isaret diliyle isini gormek var galiba. acaba onlarla nasil anlasirlar. iki satir aciklama yazmak cokmu zor.

Sukufe o evragin ustunde koca puntolarla dekonnt diye yazar zaten anladigim kadariyla ilk defada giseden islem yapmiyorsunuz.burda ankara06 ya katiliyorum karta yatan para asla banka kasasinda kalmaz siz harcama yaptikca artiparadan borc duser.giseden islem yapmak da ozellikle kart borcu odemek zaman kaybindan baska bisey degil .zaten banka hic bir zaman bos kagit imzalatamaz muhakkak bir aciklama yazar en basidi ne oldugunu yazarak sorabilirsiniz ve o memur bunu aciklamak durumunda sunuda asla unutmayin ne olursa olsun emin olmadiginiz bi belgeyi ikna olamadiginiz bi durumda imzalamamanizi oneririm.birde su var bankacilikta giseye her gelen musteriye satis odakli yaklasirlar misal siz oraya odeme yapmaya girtiniz diyelim kartiniza sigorta yapmak icin bilgilendirilirler eger kabul gorulurse imza alinir yada kartiniz e posta adresinize gelsinmi seklinde iletisim tercihlerinizi guncellerler bunlarin her biri personel icin bir satistir bu nedenle eger bir evragi imzalarken kafanizda en ufak bi soru isareti varsa emin degilseniz imzalamayin ben bunu her musterime anlatirim.

evet neri:eek: bankalarda isim cok olur benim. kizlar daha toleransli daha yardimci oluyorlar genelde. iyiniyet onemlidir. murekkep kagit yalayip bosunami okumuslar bankaciligi. ben bunu anlatmak istiyorum.biz duymuyoruz, duymadigimiz icin az bir anlayis istiyoruz. bu anlayisi gosterenlerde bizim gozumuzde minnettarlik uyandiriyor.
sanki isimizi gorurken durup dururken kim kendine stres istesinki.

shukufe çok kızdırmışlar seni anlaşılan,tabi bilmiyorlar sert kayaya çarptılar:D

yok ya sattik gitti. onunlami ugrasicam. benim baska islerimde var.:eek:

Üst Alt