Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kpss'ye lise düzeyinde girdim Üniversiteye girip lisans düzeyinde tekrar atanabilir miyim? [Soru]

prograssive

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Kpss'ye lise düzeyinde girdim Üniversiteye girip lisans düzeyinde tekrar atanabilir miyim? [Soru]

Selam arkadaşlar, ben 2008 KPSSye ortaöğretim düzeyinde engelli olarak girdim memur olarak atanmak istiyorum fakat iki kez üniversiteyi kazanıp ikisinde de 2. sınıfta okulu bıraktım sağlık nedeniyle
şimdi af ile ikisini de bitirmeyi düşünüyorum. daha önce bir yerde okumuştum ama tam bilgi almak istiyorum: üniversiteyi bitirdikten sonra Lisans düzeyinde KPSSye girip daha yüksek bir mevkiye atanabilir miyim
bilgilendirirseniz sevinirim

Aradan 6 ay geçmek şartı ile yeniden KPSS ye girip sınavı kazanmanız durumunda atanabilirsiniz.Okulunuzu okuyun.

Raman72' Alıntı:
Aradan 6 ay geçmek şartı ile yeniden KPSS ye girip sınavı kazanmanız durumunda atanabilirsiniz.Okulunuzu okuyun.

raman teşekkürler cevabına fakat biraz açıklarmısın örneğin memurken okulu bitirip kpss yi kazandıktan sonra mı 6 ay geçmesi kaydıyla atama isteyebilirim yoksa memuriyetten ayrılmam mı gerekiyor ardından mı 6 ay geçecek atanma istemek için yada ayrılıp mı kpss ye girmeliyim

Raman muvaffakat kuralı unutmuşsun. 6 ay beklemek gibi kural yok burada..

KPSS kazanıp memur olan birisi istifa etmeksizin üst düzeyden KPSS kazanır ve yerleştirmeye hak ederse muvaffakat ödülü ile atanır. Ne gün ne ay beklenir. Dediğin şey bir kurumdan istifa edip diğer kuruma geçişlerde en az 6 ay beklemesı gerekecek(ki geri almazlar)

öğrenmek istediğim buydu meopius çok teşekkür ederim

meopius' Alıntı:
Raman muvaffakat kuralı unutmuşsun.
Unutmadım.Ancak,muvafakat verilmesi zorunlu bir durum olmayıp,idarenin taktir hakkı bulunmaktadır.muvafakat verilmemesi halinde uğranılacak maddi kayıplar gerekçe gösterilerek İdari Yargı mercilerinde iptal davası açılabilir.

Üst Alt