Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

''Köyde parapleji olmak''

naimsav

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
0
Bir ( parapleji ) olarak beni anlamayanlara selam vermiyecek olsam,
selam verecek insan bulamam!
"Ben seni anlıyorum" diyen çok, ama bu kış gununde ne yer, ne içer, nasıl soba kovasını değiştirir... birde kümesinde 15 tavuk var onların , bu kar da nasıl bakımını yapar...
düşünen yok
Olsun! Bu kar , kış engel oluştursa da, bu garip aşar!
Ne engeller aştı; bu engellileri de aşar...
Engeller yıldıramaz bu garibi!
Bütün işlerimi kendim yaparım; zorluklar içinde de olsa
tekerleklerim karda da donda da yürür Allahın izniyle...

Saygılarımla
( 30 yıllık parapleji )
Susurluk

Selam

selam arkadaş aynı hastalıktan muzdaribiz allaH kolaylık versin ancak bu Konuda yapacak çok şey yok aslında yaşıyoruz işte öyle veya böyle üstelik köy yerinde zor olsa gerek aman allahım hastaneye gitmen gerekiyor ne bileyim bir sürü sorun ben şehirde bile bu kadar zorlanıyorum dediğim gibi buna da şükür üstelik köyde yaşamayı çok isterdim ama kısmet değilmiş köyün azda olsa kıymetini bil bence şehir kirliliğinde uzak güzel bir hayat bence velhasıl
-----Allah yar vede yardımcımız olsun---------

öncelikle selam bende 1 yıllık parapleji yim ve balıkesirdeyim sende susurluk yakınız anlayacağın.Fakat sana birşey söylemek isterim hatta birşeyler...ama söylemeyeceğim.Çünkü ben merkezdeyim.Hastanelere çok yakınım,evim bir apartman dairesi asansörü olmayan bir apartman kaçıncı kat sen sorma ben söylemeyeyim.Kolay mı hastanelere yakın olmak neyi kolaylaştırıyor hiçbirşeyi çünkü hastaneye ayda birkere gidiyoruz ve onada bu apartman dairesinden çıkıyoruz.Yani seni anlıyorum demiyeceğim çünkü köydede olsak şehir merkezinde de hayat çok kolay değil...

Naim abi, yazdıklarını okuyunca, çok eskilerden okuduğum, Necati Cumalı'nın öykükeri geldi aklıma.
Gerçek gözlemlere ve hatta anılara dayanan o Anadolu öykülerinden benim anladığım şey şuydu: feodalitenin hüküm sürdüğü köylerimizde insanı acıtan olaylar hep olur maalesef. Oraların duyguları ve çıkar çatışmaları bambaşkadır. Orada insan çok kolay harcanır, değer yargıları bambaşkadır...

Sevgili arkadaşlar yazılarınız için çok teşekkür ederim, bana moral verdiniz,
ben gerçekleri yazdım ,benim zoruma giden bir üst yönetiçi misafirim geldiği
zaman sanki devamlı yanımdalarmış gibi yapmacık hareketleri beni kızdırdı da ondan ,yoksa ben tek başıma 30 yıldır yaşıyorum ,hem onlardan daha
düzenli ,benim onlara ihtiyacımdan çok onların, bana ihtiyacı çok
bu durumda da olsam, tek başına her şeyin üstesinden gelecek düzen kurdum. Balıkesir li arkadaşım dernek başkanınıza sor beni çok iyi tanır
hepinize tekrar duyarlılığınızdan dolayı teşekkür eder, saygılarımı sunarım

cevap

naim ağabey öncelikle saygılar.Ama benim dernek başakanıma sormama gerek yok çünkü ben size bir çok defa mail attığımı hatırlıyorum cevap alamasamda çünkü bende t12 parapleji hastasıyım .Benim seslenişim farklıydı sizin nedemek istediğinizi anlamıştımda fakat siz farklı bir yerden seslendiniz ben ise farklı.Allaha emanet olun saygılar

Üst Alt