Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kötü birleşen pelvis kırığı ÖTV indirimi sağlar mı?

Ekinm

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Çocuk yaşta kırılmış ancak doktor yüzü görmediğimizden farkında olmadığım için kötü birleşmiş pelvis kemiği yüzünden 1 yıldır simit mindersiz oturamıyorım. Toplu taşıma araçlarında araba boşta olsa ayakta gidiyorum çünkü oturunca kalkamıyorum. Memlekete giderken özel araçla gitmek zorundayım yolda kaç kez inip yürüyorum çünkü . Doktor ağrı şiddetlenirse omurilikten girip iğne yapabiliriz dedi . Bu benim minik hikayem. Araba almaya niyetlendim . Çizelgede %30 ortapedik engel veriliyor görünüyor pelvis kırığı için ancak araçta koltuk dışında yenileme yapmama gerek olmadığı için bu engel raporu ile ÖTV indiriminden faydalanmam mümkün değil mi ?

@Ekinm, rapor oranı ortopedik engellerde araç alımı için önemli değil. "Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibat kullanır" ibareli raporunuzun olması, ehliyet raporunda da özel tertibata ihtiyacınızın olduğu kodların belirtilmesi yeterli olacaktır. Herhangi bir başvuruda bulundunuz mu?

Üst Alt