Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Korkunç bir 6 ay geçirdim... [O an]

Bilgen

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkesin bir hikayesi var, yazmadan duramadım. Arkadaşların yaşadıklarının yanında benimki sönük kalacak biliyorum, ama gene de anlatmak istiyorum. Sonuçta herkes yaşadığını biliyor.

Geçen yıl temmuz 9. sabah uyanıyorum telefon sesiyle. Kalktım ama bende bir gariplik var, anlıyamıyorum. Eşim arıyor, konuşuyorum ama onu anlamakta güçlük çekiyorum. Sonra tekrar kızımın yanına kıvrılıp yatıyorum. Uyumuşum, uyandığımda gerçeği anlıyorum. Kulaklarım duymuyor. Kızım avaz avaz bağırıyor bana ama ben anlamıyorum. Çıldırıyorum sandım. Eşim geldi ve derhal dr yollarını tuttuk. Baş dönmesinden, mide bulantısından öleceğim.
Ani iştme kaybı dendi ve gereken tüm tedaviler yapıldı. Korkunç bir 6 ay geçirdim. Ancak geri dönüş olmadı.

Ben esasında engelli kimdir onu anlatmak istiyorum kendimce... İnsanların elleri ayakları çalışıyor, ama üst kattaki komşularına yürümekten acizler, telefonla işlerini görüyorlar çoğunlukla. Mümkün olsa wc'ye bile gitmeyecek hep oturacaklar. Gözler var görüyor ayna gibi... ne gazete okuyor, ne kitap... Kulaklar var duyuyor herşeyi, ama yanındaki insanların anlattıklarını anlamıyor... eşine, çocuğuna 'hı bişey mi dedin' diyen çoook. Her insanın beyni var ama sadece hertürlü hınzırlığa çalıştırıyor, esas kullanılması gereken yerde asla değil. Ve yine her insanın kalbi var... lakin sadece atıyor o kadar, sevgiden bi haber...
Şimdi bu kadar genelin içinde biz miyiz arkadaşlar engelli olan sormak istiyorum sizlere?
Ben sağırlığı asla kabul etmiyorum... Ben işitme özürlüyüm. Ama etrafımdaki genel sağır bunu çok iyi biliyorum. Ve ben işte esas onlara acıyorum.

Burada çok şeyler anlatmak isterim ama kimseyi üzmek istemediğim için yaşadıklarımı yazmayacağım. Zira herkes yaralı. Sadece kendimizi üzmeyelim,birbirimize destek olalım istiyorum ben.Bizler özel insanlarız. Bunu herkes farketsin ve acı çekmesin istiyorum. Çünkü ben yaradanın, yarattığına kaldıramayacağından fazlasını yüklemeyeceğine inanıyorum. Demek ki bizler çok güçlüyüz ve bize özel şeyler yaşadık.

Diyorum ki son olarak, biz özürlüler asla yıkılmayız. Rabbim esas etrafdaki diğerleri varya hani, GERÇEK ENGELLİLER onlara yardım etsin. Çünkü hakkaten bazen çok acınacak halde oluyorlar. :lol:

Sevgiyle kalın.

Sevgili Bilgen ;

Çok geçmiş olsun bir anda dünyanın o güzelim seslerini duyamamak çok üzücü bir şey olsa gerek..

Bu dediklerin o kadar doğru ki. İnsanlar ellerindekilerinin kıymetini kaybetmeden neden öğrenemezler, ve neden hep daha çok daha çok isterler. Şükretmeyi bilmeyenlere yüce rabbim şükretmesini de öğretir tabi. Ama insan ister istemez acıyor o bahsettiğin insanlara. Mesela evlisin mutlusun çocukların var ama onlara zaman ayırmayı bilmiyorsun. Evladın yanına gelir seninle oynamak ister ama sen büyük adamsın ya Tv de maç vardır salarsın evladını kırık bir kalple odasına. :( Bir şarkı vardı "Ben ne insanlar gördüm üstünde elbisesi yok, ve ben ne elbiseler gördüm içinde İNSAN yok" diyordu.

Kaybetmeden elimizdekilerin kıymetini anlamamız dileğiyle..

Teşekkür ederim arkadaşlar bana katıldığınız için.Haklısınız evet, hayat herşeye rağmen çok çok güzel ve biz bunun değerini bilen insanlar olduğumuz için bir kere daha şanslıyız.
Ben hiç duymuyor değilim aslında ama çok az tabi,işitme cihazı kullanıyorum artık.Ancak oda pek yeterli olmuyor.Örneğin artık ne televizyon izleyebiliyorum,nede çok sevdiğim müzikleri dinleyebiliyorum.Fakat yinede şükrediyorum,zira benim rahatsızlığım başka bir organdan da çıkabilirmiş.Ya kör olsaydım,ya da yatalak bir felçli?Onlarda olsaydı bir yolunu bulmaya çalışırdım muhakkak.Ama 2 çocuğum var ne yapardı onlar o zaman.İyiki kulaklarımdan çıktı diyorum ve avunuyorum kendimce.
İşte bu yüzden Allahın mutlak bir bildiği var ve dediğim gibi kaldıramayacağından fazlasını vermiyor kullarına.
Yaratan hepimizin yanında olsun,sevgiler.

gecmıs olsun arkadasım.

aynı senın basına gelen bana da geldi. sabah kalktım kulaklarım duymuyor. telasla hastaneye kostum ılclar olcumler derken son bırkere olmak uzere ılac tedavısı verdıler. acılmazsa bir ay sonra işitme cıhazı vercegız dedıler.
bakalım bır ay sonra duyabılecek mıyım?

hastalara şifa saglıklılara saglık wersın yarabbım.

saglıkla kalın eywallah.

ali

çok geçmiş olsun bilgen arkadaşımız.

kimse kimsenin değerini bilmedikçe bu böyle devam eder. eğer biz insanların arasında değer olsaydı ortadan biz engellilerin engelli de kalkardı yada hatırlanmazdı desem daha iyi olur.

teşekkürler...

çok geçmiş olsun..her şeyi o kadar güzel duygularla anlatmışsınızki..ne yazıkki bazı değerleri kaybedince anlıyoruz....

çok geçmiş olsun. ne güzel yazmışsınız..

Geçmiş olsun kardeşim umarın en kısa zamanda bu sorun çözülür...

Öncelikle çok geçmiş olsun. Yazdıklarınızda çok haklısınız. Elimizdekilerin kıymetini maalesef kaybedince anlıyoruz. Konu açılalı uzun zaman olmuş. Umarım sağlığınıza kavuşmuşsunuzdur.

gercekten azına saglık aynı sekilde düsünüyorum (gecmiş olsun allah acil versin )

bizim ailede genetik agir isitmek bende yok ama babamda var biraz kardesimde var ne xyapican kismet bunada sükür

Üst Alt