Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kontrol süresi tanımlandı, yetim aylığı alıyorum. İlk kontrolde hangi sonuç çıkar?

Göreleli

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar herkese iyi günler bana yardımcı olabilecek olanlara şimdiden teşekkür ederim ben babamdan malülen yetim aylığı alıyorum ilk malüliyet kararım 2020 haziran ayındaydı maaşım bağlandığında bilgilendirme yazısında 2023 haziran ayında kontrol muayeneniz vardır yazılmış ( bu arada engelim poliomyelit çocuk felci ) her iki bacaklarımı belden altı hiç hareket yok tekerlekli sandalye kullanıyorum yaşım 56 öğrenmek istediğim en son çıkan 28 eylül 2021 yılında resmi gazetede yayınlanan malüliyet tespit işlemler yönetmeliği içerisinde geçen kontrol muayenesi değerlendirmeleri başlıklı bölümde ilk malüliyet kararına esas mevzuat hükümleri çerçevesinde yapılır yazıyor bu cümle kafama takıldı hastalığın yada arazın iyileşme olasılığ yada düzelebilir kanatinimi kast ediyor yoksa yeni alacağım rapor bir önceki ilk malüliyet kararına istinaden nasıl bir rapor verildiğinde öncekiyle ters düşebilir ben fonksiyonel ambulasyon sınıflandırmasına göre 0 kararı yazarken doktorun sıkalasında görmüştüm ama SGK sağlık kurulu nasıl değerlendirdi bilemem şimdiden teşekür ediyorum merakla cevabınızı bekliyorum .ünal Arslan .

kontrol muayenesi :

OturanBoğa bülent bey : selamlar 2020 haziran ayında babamdan malülen yetim maaşı almak için rapor almıştım ardından maaşa bağlandım gelen şahsıma hitaben bildiri yazısında 2023 haziranında kontrol muayenem olduğu yazılıydı geçtiğimiz ay SGK sefk kağıdı için hastaneden randevu almam yazılıydı ayın 17 nisanına randevu buldum öğrenmek istediğim 2021 28 eylülde çıkan yeni malüliyet tespit işlem yönetmeliği açısından aleyhime bir durum varmı olurmu gerçi defalarca okudum benim durumum bebeklikten geçirdiğim çocuk felcinden her iki ayaklarımı hiç kullanamıyorum tekerlekli sandalyedeyim yaş56 buna rağmen kurumun hiç iyileşmesi mümkün olamayacak araz için kontrol muayenesi vermesi işin gerçeği endişelenmiyor değilim burası türkiye her şey olabilir foksiyonel ampulasyona sınıfklandırmasına göre sıkalaya doktorun 0 yazarken gördüm şimdiden teşekkürler ünal .

Bülent bey selamlar ben poliomyelitliyim yani çocuk felci babadan yetim maaşı alıyorum 2000 yılında başladı kontrol muayenesi verilmişti geçtiğimiz hafta eğitim araştırmaya gittim Giresuna sonucu bekliyorum benim durumum tekerlekli sandalyedeyim nöroloji emg 3 ekstrem genel tarama çekti sinir ölçümü sinirler tamamıyla ölmüş dedi ama yinede ben ülkenin kurumlarının keyfi uygulamarını göz önünde bulundurarak yinede içim rahat değil taktımı takıyorum ne dersiniz inşallah sıkıntısız atlatırım teşekkürler şimdiden bu arada yaşım 56

Üst Alt