Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kontrol muayenesi ile aylığım duraklatılmış!?

profesor1

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba, engelli raporu alarak emekli oldum. ilk raporum 04/2024 de bitiyordu, 3ay öncesinden yeni rapor çıkardım ve süresiz bir şekilde raporum yenilendi.
fakat bu ay maaşım yatmadı e devlete girip baktığımda D harfi yazıyordu durdurulmuş raporum 3 ay öncesinden sgk ya ulaştı nisan başında evrak işlemde yazıyordu
şimdi maaşımın tekrardan aktif ettirmek için ne yapmalıyım başına gelen bilgisi olan var mı ?

rAHATSIZLIĞINIZ NEDİR ? eN SON ÇALIŞTIĞINIZ İŞYERİNE GİDİP SORABİLİRSİNİZ ?

Kusura bakmayın ben bu işten hiçbir şey anlamadım. Yaşlılığıma verin.

Engelli raporu alınıyor ve bu rapor doğrultusunda emekli olunuyor. Yanılmıyorum değil mi?

Peki bu rapor süreli mi? Yani süre bitiminde durumunuza bakacaklar gerekiyorsa emekliliğinizi iptal edip, emekli maaşınızı dondurup tekrar çalışmanızı mı isteyecekler?
Mevzuat böyle mi?
Böyle ise ne büyük saçmalık.
Siz süre bitmeden yeniden rapor alıyorsunuz ve yeni rapor süresiz ibareli.
Kusura bakmayın valla ben bir şey anlamadım başta da dediğim gibi.

Öte yandan süresiz rapor işi sıkıntılı. Özellikle kamu kurumları süresiz ibareli raporları takmıyor, habire yenilenmesini istiyor. Bir derneğin, vakfın liderlik bayrağını ele alıp bu konuyu yukarlara taşıması gerek. Şahsi olarak da cumhurbaşkanına ve cimere yılmadan, usanmadan yazı üzerine yazı yapmak gerek. Herhalde eninde sonunda günün birinde insafa gelirler.

Selametle.

İşemler çok uzun sürüyor. Benimki 6 ay kadar sürdü 3 ay maaşım kesildi sonra toplu yatırdılar. İşyeriyle bir alakanız yok artık sgk’ya soracaksınız bizzat gidip. Telefonlara cevap vermiyorlar.

@Abbuk,

Merhaba, ben de yarın gidip öyle yapacağım SGK ya gideceğim ocak ayında ellerine geldi evrak 2 ayda işleme koyamadılar

Üst Alt