Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kolu olmayan/protez olan kim var?

yasin

Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
0
selam,
Kolu olmayan benden başka kim var?

:):)

hayırdır yasin, ne yapcan kolsuzları. düşündüğün birşeymi var?organizasyonmu var kolsuzlarla ilgili.benim sağ elim yok olmazmı idare ediver ....:):):):)

Benim sağ hiç yok gibi,solda çooooooooooooook kısa,ama sizinkilere benzemez,zayıf ve kuvvetsiz.Neolduki...Tavsiyelerin varsa dinleriz...

ya aslında kimin kolu yok derken yoksa bu sitede sadece ben mi varım diye sormuştum heycanlardıysam çok özür dilerim. konuşmak isteyen bir olursa ben hep buradayım jacobecer@hotmail.com

yasin o protezi bende okudum daha çalışma aşamasındalar yani 15 sene sonra falan tam kullanılır hale gelcekmiş ve fiyat olarakda çok pahalı ama zaman geçtikçe fiyatta düşüş olur hepinize acil şifalar

Merhaba arkadaşlar, ben de buradayım. Benim sol kolum omuza yakın yerden ampute. Bu arada bir de sorum olacak. Bu yıl protezi yenilemek istiyorum. bana tavsiye edebileceğiniz yer var mı? şimdiden teşekürler.

coelhad istediğin protez kozmetik mi yoksa myoeloktronik mi.. bu konuda en iyi olan yani kol, el, myoeloktronik kozmetik veya mekanik protezlerde uzmanlaşmış tek bi yer var türkiyede oda teknik ortepedi izmir ...

merhaba arkadaşlar,benimde sol kol omuzdan ampute ve protez kullanıyorum çok zorlandım ama şimdi biraz alıştım.

BENDE KATILIYIM ARANIZA FAYDASI NE AMA BEN ALIŞTIM BENİMDE SAĞ ELİM YOK 8) 8) 8)

BENDE YENİ GELDİM ARANIZA

BENDE BURADAYIM. HERKESE SELAM. SOL KOL DİRSEKALTI AMP. NUM VAR PROTEZ KULLANIYORUM. BU ARALAR SSK. DAN MYOELEKTRIKLI PROTEZ ALMAK İÇİN UĞRAŞIYORUM.
BU KONUDA VE ARAÇ İTHALİ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLARLA YAZIŞMAK İSTERİM.

merhaba arkadaşlar benim 7 yaşında oğlum var.adı umut.sağ kolu omuzdan ampute.ssk dan myo elektronik protez almak istiyorum.ama attığım her adımda engellerle karşılaşıyorum.ssk iki kol ampute olursa veya diğer kolu kullanamıyorsa diye hiçde yasal olmayan bir sınırlama getirmiş.hukuki süreç benim için çok uzun olur okullar açılmadan protez almak istiyorum.tecrübeli arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var.sağık kurulu raporu alıcam.ama durumunu belirtir çok açık bir rapor almam gerekiyor.

merhabalar ayşe hanım size verilen cevap eski bir uygulama yeni yönetmelik çıkmadan önce, ssk sadece iki kolu olmayanların myoeloktronik kol protezini karşılıyordu..şu an ssk kol ve el myoeloktronik protezleride karşılamakta...size cevap veren doktorun bilgisizliği sadece...

BENDE WARIM BENİ UNUTMAYIN BENİMDE SAG KOL DİRSEK ALTI

YOK AMA PROTEZ KULLANIORUM.

arkadaşlar bende sağ kol ampute ve ssk dan yeni aldım myo elektronik protezi yanlız sadece izmir simay medikal karşılıyor ihaleyi bu firma aldığı için izmir dışında hiçbir firmadan alamazsınız bilginizee

Mrb arkadaslar benımde sag kol yok ama ben malesef proteze bır turlu alışımıyorum

Selam. Benimde sag kolum omuzdan yok. Myo elektronik 4 kanallı protezim var ama kullanma ihtiyacı duymuyorum takınca agaca baglanmış gibi hissediyorum kendimi :) tek el ilede dünya güzel..
Hoşcakalınn.

Alışmamana üzüldüm :(, nekadar sıkılsanda çıkarma inatlaş protezinle derken bakmışın alışmışsın.:)

Buarada bende sağ kol dırsek altında protez kullanıyorum

herkes sevincli bir haber veriyor sanki merhabaaaaa benimde sag kolum yok

----------

saka degil gercekten yok ama böyle müjde veriyormus gibi yazmisya herkes tuhafima gitti

Myo elektronik dirsek altı kol kullanan var mı elin çalışma fonksiyonu nasıl acaba

arkadaşlar 2008 yasaya göre sgk trafik kazasında veya iş kazasında ampüte olan kol için myoekronik kolu karşılıyormuş.Doğuştan olan için ise diğer koldada kullanım sorunu olmalıymış.

2009 da bu konuda yasa varmı yada doğuştan bir kol ampüte olan diğerinide aktif kullanıp sgkdan myoelektronik kolu karşılatan var mıdır?

Merhaba arkadaşlar, ben de buradayım. Benim sol kolum omuza yakın yerden ampute. Bu arada bir de sorum olacak. Bu yıl protezi yenilemek istiyorum. bana tavsiye edebileceğiniz yer var mı? şimdiden teşekürler.

coelhad istediğin protez kozmetik mi yoksa myoeloktronik mi.. bu konuda en iyi olan yani kol, el, myoeloktronik kozmetik veya mekanik protezlerde uzmanlaşmış tek bi yer var türkiyede oda teknik ortepedi izmir ...

Türkiyedeki tek dediğin protezci malzemeyi kimden alıyor türkiyede sor istersen www.proted.com.tr Türkiyedeki tek üretici firmadır ve ankarada şiddetle tavsiye ederim

merhaba arkdaşlar ceyda bende sendenim arkadaşlar 20 yaşındayım bende protez kullanmak istiyorum sol elim yok yeşil karta ne gibi imkanlar sağlanabilir iki kolda da sorun olması gerekiomuş dediklrinize göre ben doğştan sadece sol el yok sağ kol elde problem yok myo mudur nedir anlamıorumda kullanabileceğim bi protez hakkında bilgi verirseniz sevinirim

ceyda sen kullanıyormusun protez?

Benimde sol kol dirsek altı ampute fakat protez kullanmıyorum kullanmakta istemiyorum hayat böyle daha hoş.....

arkadaşlar ben daha yeniyim benim sağ kolum dirsek üstünden yok ama daha nasıl bir protez taktırsam bilmiyorum hiçbir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim... 20 yaşındayım adım elif

dirsek altı ben myoelektronik kullanıyorum da dirsek üstte fikrim yok kullanışlı olur mu sen için bilmiyorum:confused:

Üst Alt