Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kök hücrede Beike Biotech Turkey

hüllü

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Hasta Deneyimleri

arkadaşlar okumayan varsa okusun,ben mail attım isterseniz sizde deneyin...cp yazdılar durumum hakkında ayrıntılı bilgi istemiş doktor...yazdım tekrar cevap bekliyorum...

ewet okudum hülya eline saglık .. ama maliyeti biraz pahalı gibi ama hayat işte bu çok degerl

bırakın arkadaşlar bu kök hücre olayını daha erken gelişmesi gereken bir bölüm , ülkemizde yapılan canlı örneği var ilk kök hücre nakli yapılan kişi şahsın şikayeti boyun tam kesiydi şimdi bide boyunda hücre naklinin yapıldığı bölgede tümör oluştu sebep ise verilen hücrelerin aynı anda sinir ve tümör hücresi üretmesi..dicem oki daha erken saygılar..

Evvet haklısın yan etkileri var,doktor aslında söylüyorçalışmaların daha tamamlanmadığını,ama Çinde yapmışlar fa lı bi hastaya okumuşun,%30-70 arası iyileşme diyolar,sevgi yi çağırdılar gidicek İnş,umudumuzu yitirmeyelim bakalım hayırlısı,İnş sevgi iyi olur,sonra biz gideriz...(Tabiki Allah'ın izniyle olacak ama ben çin'lilere güveniyorum çalışkan adamlar yapar onlar:) )

Benim hastalığımla ilgilide bir örnek var orda ama arkadaşlara katılıyorum.Aceleye gerek yok.

herşeye rağmen olanaklar varsa denemeyedeğer hatta eğer bir nebze faydası olacaksa şartlar zorlanp denemek lazım herkese sevgi ve saygılar

Arkadaşlar, aynı link [Soru] Çinli doktorlar Duchenneyi tedavi ettiğini iddia etmiş..? başlığında da verilmiş..

OturanBoğa da' Alıntı:
Ne olur dikkate bile almayın bu "mucizeleri"! Bunlar tamamen ama tamamen bilim dışı iddialar. Yok profösörmüş, yok uzmanlarmış... Hepsi yalan. Milyonlarca insanın mağdur olduğu konuda bir tedavi geliştirilirse, emin olun bu alelade reklam içerikli bi sitede değil, BİLİMSEL yayınlarda duyurulur en başta.
Tekrar ediyorum, mucize iddialarına KANMAYIN.

Bunun adı UMUT TACİRLİĞİdir. Sizler gibi düşünenler oldukça, var olmaya ve umutları sömürerek semirmeye devam edeceklerdir. :evil: Örneği çok görülmüştür. Ben de tekrar ediyorum: LÜTFEN KANMAYIN, ALDANMAYIN!!!!..

Tüm arkadaşlardan özür dilerim,Baben abi haklı bir anda insan öyle umutlanıyoki,arkadaşlarda bana Dr.Nejat Can diye bi dr ismi vermişti onuda araştırdım adam dolandırıcının tekiymiş,gerçi benim ismini verdiğim site farklı,ordaki doktor bana kök hücre tedavisinin daha tamalanmadığını daha yan etkilerinin olduğunu fakat umutlu olduklarını söyledi,şuan kök hücre tedavisini yaptırmak isteyenlerin bu yan etkilri kabul ettiğini söyledi,ne kadar doğru bilmiyorum,Alllah kahretsin bu adamları bizimle para için oynuyolar,denize düşen yılana sarılır misali bizde aldnıyoruz.
En iyisi 2008 de çıkacak ilacı beklemek..:(

beike turkey türk temsilciliğine attıgım maıl ve aldıgım cvp

Sn Alp ErtungaBen sizleri ve kurulusunuzu hastalıgmın gecmısınden
haberdar etmek ve bunları ıfade ettıkten sonra bu dogrultuda bırkac soru sormak isterim. ben 21 yasımdayım ve tam bır bucuk yıl önce bana kendı sehrımde yanı trabzonda f.ataxıa tanısı koyuldu-gecen yılın subat ayında.bu tanı koyulmadan yaklasık 1 ay önce ben cok fecı bır sekılde duserek sol dızımı parcalamıstım.aynı yılın agustos-eylül döneminde aılemle bırlıkte- bir şifa olur diye almanya köln dekı özel bır klınıge gittim. burada her gun 9 saat olmak uzere 21 gunluk b ır tedavı gordum.şu anda 1 yıldır ilaç kullanıyorum-vitaminE, mnesis ve busp.bu ilaçların bende pozıtıf etkısını gordum. şöyle ki, ben almanyaya şu tarz sıkayetlerle gıtmıstım- konusmam cok bozuk ve tutuktu ne dedıgım anlasılmıyordu, el ve parmak kaslarımı tam anlamı ıle kullanamıyordum bu nedenle el yazım anlasılmıcak derecede köötuydu, sıcak yada soguk hıc bır ıcecek tasıyamıyordum, merdıven ınerken sorun yasıyordum-destekle iniyordum. düşmeden dolayı bende bır korku belırmıstı kendıme guvenemıyordum.hareketlerımde rahat degıldım, yürümem saglıklı bır ınsanın yurumesı gıbı degıldı. denge prooblemım vardı.zaman zaman dusme rısklerı yasıyordum fkt kendımı bu durumdan zor kurtarıyordum.- şikayetlerim bunlar. .ılaç kullanmaya basladıktan sonra kendımde önemlı degısıklıkler farkettım denge konusunda problemlerım azalarak devam etmekle beraber konusmam düzeldi.ıcecek tasıyabılıyorum.ellerımı cok rahat kullanabılıyorum. vucuduma gıren kramplar tam olarak gecmesede azaldı.artık tek basıma merdıven ınebılıyorum nadıren bır kısının koluna gırmek sartı ile. dusme rısklerı yıne yasıyorum.yazım bır turlu duzelemedı yıne denge problemım var. ve su anda ne yazıkkı 1 aylık bel fıtıgı hastasıyım.sureklı yatıyorum.
1) ben kesınlıkle ve kesınlıkle > kurulusunuza en ykn zaman da gelme taraftarıyım. görüldüğü gibi f. ataxıa benı hnz tam olarak yenemıyor.savasıyorum.çok agır bır hast.a degılım . kötu alıskanlıgım yok saglıklı beslenırım. bendekı var olmaya dvm eden problemler merdıven ınememek, el yazısı bozuklugu, kramp girmesi, denge bozuklugu.elimden geldıgınce spor yapmaya calısıyorum.yüzme yürüme bisiklet cevırme
2) uygulanack stem cell tedavısı sonunda duzelecegıme garantı verebılırmısınız. yenemedıgım problemlerını cözebileceginize inanıyormusunuz
3) dielimki stem cell tedavısını gördum ve olumlu sonuclar aldım.tedavı sonunda ilaç kullanacakmıyım yada ılaclarıma dvm edecekmıyım buna grk kalacakmı
4) şimdiye kdr hiç tedavı ettıgınız f. ataxıalı turk hastanız oldumu
5)ben ılerde saglıklı bırıyle evlenırsem dogacak olan cocugumda f.ataxıa gorulme rıskı varmı varsa neye baglı olarak var ve bunun önune nasıl gecerım
6) tanıdıgım pek cok f.a lı hasta sandalyeye bagımlı bnm öyle bır sorunum yok . ileriki yaşlarımda benı böyle bır rısk beklıyormu beklıyorsa bunun önune nasıl gecerim
7)su anda hastanenızde fa tedavısı goren yada gormus olup kesın ve net bır ıyılesme sonucu alan hastanız varmı
8) uygulanacak tedavı sonunda benım eskı halıme donme rıskım varmı
şimdilik bu kdr ilgilenir ve yardımcı olursanız sevınırım.cevabınızı mumkunse 7 agustos aksamına kadar maılle bıldırırmısnız cunku yarın aksam hastaneye donmem ve yyatılı kalmam gerekıyor. şimdiden tşkler. saygılar...Gülşah AYDIN 21/FEMALE/TURKEY > Date: Fri, 3 Aug 2007 09:09

Sn. Gülşah Aydın. Dr. Tuğrul aradı ve size hemen cevap vermem gerektiğini hatırlattı. Öncelikle şimdiden geçmiş olsun diliyorum. Umarım ameliyatınız çok başarılı geçer. Size daha sonra Beike B.China için bir form göndereceğim. Bunu doldurup bana iade ettiğinizde B.China dan sizin tedaviniz için önerileri olacaktır. Bunları size ileteceğim. O durumda sorularınızıda onlara iletip size aydınlatıcı cevaplar yazmaya çalışacağım. Öncelikle unutmamanız gereken husus kök hücre tedavisinin çok yeni olduğu ve istati,stiki bilgileri, bulunmadığı. Böyle bir beklentiniz olmamalı. Kök hücrelerin hiç umudu olmayan hastalara bir ışık olduğu kesin ancak bu her hastada farklı sonuç verecektir. Tekrar geçmiş olsun diliyorum. Dr.Alp Ertunga

Gülşahçım ben ne kadar umutlanmıştım dün o yazıları okuyunca çok üzüldüm sen beni anlayabilirsin ben 19 yaşındayım ve 8 yıl önce teşhisim kondu başlarda fazla birşeyim yoktu yavaş yavaş ilerledi ve1 senedir tekerlekli sandalye kullanıyorum kişiden kişye farklılıklar gösteriyor dilerim ki seninki ilerlemez Allah hiçkimseye vermesin çok zor :cry: :cry: :cry: :cry:
tedavi için gitmedik doktor hacı-hoca kalmdı öyle adiler var ki kusura bakmayın bizim mağduruyetimizi kullanıp bizi çok güzel sömürüyorlar o kadar çaresizim ki neye inancam şaşırmış durumdayım
Allahtan tüm hastalara acil şifalar versin...

Gülşah'cığım banada aynı cevabı verdi Dr.Alp Tunga benim düşüncem biraz daha beklemek. :(

küresel sermaye çin de kök salmış durumda yani çin de dünyada bir kan emici artık o yüzden bunlara inanmayın arkadaşlar o yol çekilmez ve parasıda akıl işi değil

burada da tedavi bir kaç yıl içinde başlıcak inş az kaldı

lulu bende yazdım aynı sekılde ayrıntı ıstedı yapıyoz dedı ama kımse ınanmıyo bende sasırdım

hastalik icin ilac yok
ama bazi durumlar iyi etmek icin ilaclar var
kok hucre yapiliyor ama henuz erken
kesin diye dise olsaydi ilk ben giderdim

kök hücrenin işe yaradığı kesin,ne derece düzelmişler,durumları neymiş şu anda?
bilgileri çevirebilirmisin lazuli..

Arkadaşlar ben 03.09.2008 ve 01.10.2008 tarıhlerı arasında çinde bulundum. Beike Biotech tedavi merkezinde kök hücre tedavısı gordum.6 enjeksıyon yaptırdım.Her bir enjeksıyonda 10 mılyon kok hucre transfer edıldı

vişnelitart ben bana ne kadar faydası olur onu merak ediyorum,8 yıldır tek.sandalyedeyim,sence bu tedavi ile kendimi taşıyacak kadar yürüyebilirmiyim?ingilizce bilmiyorum,yukardaki linki çevirebilirmisin..

hangi linkten söz ediyorsun

bence sana faydası olur çunku o merkezde tekerleklı sandalyeyle tedavı goren bır cok ataksı hastasına şahit oldum ve onlar sağlam bır şekılde merkezden ayrıldılar bence sen de iyileşebilirsin çok kompleks bı durum dgl bence fa hastalıgı oraya ne hastalar geldi inanamazsın yatın kalkın halinize şükredin mücadele edın hastalıgınızla

İSİM:LİNDA MAHER
ÜLKE:İRLANDA
TEŞHİS/TANI:FREİDREİCH'S ATAXIA
TEDAVIYE GELİŞ NEDENİ:5 yıl önce denge kaybı ve nesnelerı ellerıyle kavrayamama sorunu ıle doktora başvurdu.Tedaviye erkek kardewişiyle gitmişti ama ne yazıkki kardeşine de FA teşhisi konuldu.2 yıl önce Linda zatüre oldu ve bundan dolayı 4hafta kanepede yatmak zorunda kaldı.Yatmaktan yorulunca ayaga kalkabıllmek ıcın ve gezmek için tekerlekli sandalyeye güvenir oldu.Çünkü tekerlekli sandalye ile kendini daha bağımsız hissediyordu.En sonunda Lindanın durumu yavaş yavaş daha kötüleşmeye başladı.Ve kardeşiyle beraber Çine gitmeye karar verdı çünkü iistediği daha çok bağımsız olmaktı.

TEDAVİ ŞEKLİ:GÖBEK BAĞI KÖK HÜCRE UYGULAMASI VE REHEABİLİTASYON DESTEKLİ SİNİR GÜÇLENDIRICI VE BESLEYİCİ ENJEKSİYON
TEDAVİYE BAŞLAMA TARİHİ: EKİM 10, 2006
TEDAVİDEN ÖNCEKİ DURUM:EKİM 13, 2006
VİDEOLARI İZLE: ÖNCEKI DURUM 1 , ÖNCEKİ DURUM 2, ÖNCEKİ DURUM 3

Linda sabahları kalktıgında kahvaltısını yapardı ve kendını ıyı hıssederdı ama buna rağmen kahvaltıdan sonra hemen uyumak isterdi çunku bişe yapmamasına ragmen kendını yorgun hıssetmeye başlardı.Geceleri uykusundan sıklıkla uyanmak zorunda kalırdı çünkü vucuduna gıren kramplar uyumasını engellerdi.Krampları biraz olsun rahatlatmak için her uyandıgında 3 -4 kez gerınmek zorunda kalırdı.Bacaklarında sürekli bir güçsüzlük vardı.Tedavinin başlangıcında Lindaya ilk olarak akupunktur tedavisi uygulandı.Fakat Lindanın reflekslerı o kadar gucsuzdıkı vvucudunun hangı bölgesine akım verildiğini bile farkedemıyordu.Denge sorunu çok kötü düzeydeydı bu nedenle sıklıkla düşerdi.

takip ediyorum devam et,vişnelitart
baben sanada tşk.ederim..

Üst Alt