Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Kitap] Ferrari'sini Satan Bilge / Robin Sharma

WaLe

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Bir öykü ile kurgulanmış kişisel gelişim kitabı. Tüm kitap sitelerinde en çok satanlar listesinin uzun süre daimi üyesi olacak bir kitap bir eser gibi görünüyor. Bir oturuşta bitirilebilecek kitaplardan olmakla birlikle ben yavaş ve özümsenerek okunması gerekğini düşünüyorum.

40941_k_4426.jpg

Ferrari'sini Satan Bilge
Yazan: Robin Sharma

'Kalabalık mahkeme salonunun tam ortasında yığılmış durumdaydı.0, büyük düşleri olan, zeki, yakışıklı, korkusuz ve ülkenin en seçkin avukatıydı. Onu on yedi yıldır tanıyordum. Julian'ın şok edici mahkeme gösterileri sürekli gazetelerin ön sayfalarında yer alıyordu. Çoğu kimsenin sadece düşleyebileceği her şeyi elde etmişti: Yıldızlara varan mesleki şöhret, milyonlarca dolarlık banka hesapları, en pahalı semtte olağanüstü bir malikane, özel bir jet, tropikal bir ada, yazlık bir ev ve çok değer verdiği varlığı -malikânesine uzanan özel yolunun ortasına park ettiği kırmızı bir Ferrari. Şimdi ise Büyük Julian kalp krizi geçirmiş, çaresiz bir bebek gibi yerde kıvranıyor ve deli gibi sarsılıyordu.

Bütün bunlar üç seneden fazla bir zaman önce yaşanmıştı. Son duyduğum Julian'ın Hindistan'a gittiği idi. Ortaklardan birine yaşamını sadeleştirmek istediğini, bazı yanıtlara ihtiyacı olduğunu ve onları bu mistik ülkede bulmayı amaçladığını söylemişti. İşini bırakmış, malikânesini, adasını ve jetini elden çıkarmıştı. Hatta Ferrari'sini bile satmıştı. Bir gün ofisimin kapısı yavaşça açıldı. Kapı ardına dayandığında otuzlu yaşlarının ortalarında, gülümseyen bir adam göründü. Uzun boylu, ince ve kaslıydı; canlılık ve enerji yayıyordu. 'İşimi elimden almaya niyetli hızlı bir avukat herhalde' diye düşündüm. Genç adam sevdiği bir öğrencisini izleyen Buda gibi gülümseyerek bana bakmayı sürdürdü. Dayanılmaz sessizlikle geçen uzun bir aradan sonra şaşırtıcı bir biçimde emredici bir ses tonuyla konuştu:

'Tüm konuklarına böyle mi davranırsın John, hele sana mahkeme salonlarının sırrını öğreten birine.' 'Julian? Bu sen misin? İnanamıyorum! Gerçekten sen misin? ' Güçlü kahkahası kuşkularımı doğruladı. Önümde duran genç adam uzun süredir kayıp şu Hintli Yogiden başkası değildi: Julian Mantle. İnanılmaz değişimi karşısında şaşkına dönmüştüm. '

okumaktayım ve o kadarda abrtıldıgı kadar ilgi çekici ve edebi degil.
ilk okumaya başlayacak insanı nefret ettirecek kadar a sıkıcı.

Edebi olması beklenilmeyen kitap.
Dünyaya başka gözlerle bakma imkanı sağlayan kitap.
Okumaya devam ettigim kitap.
Tekrar okuyacağım kitap.

syg.

olaylara yaklaşım açısı bi kere o kadar güzel degil ben daha farklı olmasını bekliyordum ama degilmiş.
anlatım tarzı çok basit okunmaz demiyorum okunur ama öylesine.

Okurken etkilendiğim kitap. Ama aynı hızla da unuttuğum kitap. Tavsiye ettiği , önerdiği bazı reçeteler var. Bunların uygulanma şansı var mı bilmiyorum. Uygulayıp da başarılı olan arkadaşlar varsa yazsınlar. :roll:

Aksi takdirde hap bilgiler içeren alelade bir kişisel gelişim kitabı olduğunu düşünüyorum. Son yılların moda kitaplarından :lol: Kaybedilmiş mutluluğu kazanma , nasıl daha huzurlu oluruz ve türevleri :wink:

Neden bilmiyorum ama bu kitabı okurken sıkıldım. Galiba bana verecek birşeyi yoktu....

pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim. belki çok abartıldığı için fazla beklentiye girdim. onun için bende büyük bir etki bırakmadı. ama yinede alınıp okunabilecek bir kitap. şu çılgın türkler daha kısa geldi okuyup bitince...

[Kitap Öneri] Ferrarisi'ni satan Bilge

Merhaba
Ferrarisi'ni satan Bilge adlı güzel bir kitap okuyorum,yazarı Robin Sharma.Sizin de okumanızı tavsiye ederim.Eminim ki yaşamınıza çok güzel ve hoş şeyler katacaktır.Bu kitaptan alınan güzel bir söz:"Mutluluğun sırrı basittir:Gerçekten yapmak istediğiniz şeyi bulun ve sonra tüm enerjinizi onu gerçekleştirmeye yöneltin.Bunu yaptığınızda yaşamınız zenginleşir ve tüm arzularınız kolayca ve fazlasıyla gerçekleşir."

Sevgiyle ve dostca kalın...

içindeki düşünceler güzer ama hiç sürükleyici değil
zorla okudum diyebilirim

Hatırlattığınız iyi oldu
ben D&R üyesiyim. Ne zaman bir kitap almaya gitsem. Gözüme ilişiyor. Düşündüm şimdi neden almadım diye. Bir kitap almaya gidiyorum. 2 saat çıkamıyorum. Sözde bir kitap alacam ama 3-4 kitapla çıkıyorum. Kendime telkin ettim alacağım ilk kitap o olacak.Işık'la kalın :wink:

açıkçası hiç sevmediğim kitaplar arasında :) kimseye tavsiye etmem

en çok satan beş kitaplar arasındaydı ferrarisini satan bilgeyi satın almadım kiraladım iyi kide kiralamışım :lol: verdiğim paraya acırdım :?

şu günlerde okuyorum kendilerini :)
biraz geç kalmadın mı diyeceksiniz ama çok üzerine gidilen ve çok reklam alan kitaplardan o an soğuyorum. bekliyorum. okunmasını, sindirilmesini bekliyorum. olumlu tavsiyeler almadığım kitaplardan uzak durmaya çalışıyorum. boşa geçen vakit.

açıkçası beklediğim gibi bir kitap. şunu söyleyebilirim ki, bankam tarafından aldığım "stres yönetimi" eğitimimizde hocamızın bize uzak durmamız gerektiğini söylediği stres kaynaklarıyla kitapta anlatılanlar tamamen uyumlu. bir arkadaşımızda yazdığı gibi özümsenerek, çok edebi ve sürükleyicilik beklenmeden okunması gereken bir kitap.

bence hayatınızın ve ruhunuzun en müsait zamanında uygulamaya geçmelisiniz bu yöntemleri.
biz denedik :)

mutlu olma yolları,kişisel gelişim türünden kitplara bizim yazarlarımızdanda güzel örnekler var ben kesinlikle Ahmet Şerif İZGÖREN i tavsiye ederim avucumdaki kelebek,şu dünyada fil hortumlu bir hayvandır,iş yaşamında 100 kanguru :wink:

piyasa şarkıları deyimini kitaba uyarlarsak kesinlikle piyasa kitabı diyebileceğimiz türden bir kitap..
bunlara ikinci örnek son zamanlarda meşhurr olup herkesin elinde görebileceğiniz "SIR"
yemek kitabı okurum daha iyi..

OKUDUĞUM VE EN ÖNEMLİSİ BEĞENEREK OKUDUĞUM BİR KİTAP, KİTAPSEVERLERE ÖNERİLİR:) HAYATA BAŞKA AÇIDAN BAKMAYI ÖĞRETİYOR VE ÖĞRETİRKEN MUTLU EDİYOR.

okurken çok etkileyiciydi ama hayatımı değiştirmedi:)

ferrarisini satan bilge
bana göre sıradan bir kitap.övüldüğü kadar yok.üç yıl önce okudum.bana bir şey vermedi.bende mi bir tuhaflık var diye düşündüm. sema erdem

yapılan yorumların aksine bence ruha hitap eden etileyici bir kitaptı.

yıllardır adını duydugum bir kitap, gecen yıl bir yakınımdan ödünç aldıgım halde kitaplığımda oylece duruyordu...okuyacak kitap ararken karsıma cıktıgı için bu yaz okuyabildiğim ama beni cok suruklemediği için ancak 1-2 haftada bitirebildiğim bir kitaptı... içindeki kişisel gelişimle ilgili bölümleri begendim ama tabii hayata uygulanabilirliği birebir ne kadar mumkun olur onu bilemiyorum...

Üst Alt