Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Kitap] Empati / Adam Fawer

Sehribanu

Aktif Üye
Konular
152
Reaksiyonlar
0

Yaşamınızın kontrolü sizde değil!
Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz.
Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz.
Bu kitabı kapatabilirsiniz.
O sandalyede oturmaya devam edebilirsiniz.
Ya da gözlerinizi oymak gibi çılgınca bir şey yapabilirsiniz.
Ne isterseniz yapabilirsiniz.
Ama sorun şurada: Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz.
Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun o
kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz.
Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar.
Bu nedenle, hayatınızı yaşamaya devam edin. Ne isterseniz yapın.
Sadece 'isteklerinizin' tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı
gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın.
Edebiyat, Bilim Ve Felsefe Ruhunuza Akacak,
Okudukça Bağlanacak, Bağlandıkça Okuyacaksınız...

Empati kitabı,Adam Fawer'in Olasılıksız'ı kadar doyurucu bir kitap değil,ama felsefeye,psikolojiye, parapsikoloji ilginiz varsa ve macera seviyorsanız oldukça iyi bir kitap..İnsan zihnini neler yapabileceğini parapsikolojik olarak anlatan bir kitap...

Sevgili Şehribanu,
Empatiyi okumak için birisinden yorum ya da tavsiye bekliyordum zira kitabın arka kapağındaki şu cümleler:
“Ne isterseniz yapabilirsiniz.

Ama sorun şurada: Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz.”

“'isteklerinizin tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı

gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın.”

Biraz canımı sıktı. Eğer bu kitap bana ne isteyeceğimi kontrol etmeyi öğretmeyecekse ya da isteklerim tümüyle benim kontrolümde değilse, ben bu kitaptan ne öğreneceğim :confused: diye düşünmüştüm.

Haa eğer kitabın içinde bir yerlerde isteklerimi nasıl kontrol edebileceğim konusunda ipuçları varsa benden saklamayın, söyleyin, ben de okuyayım.:D

empatizan demiş ki.[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Haa eğer kitabın içinde bir yerlerde isteklerimi nasıl kontrol edebileceğim konusunda ipuçları varsa benden saklamayın, söyleyin, ben de okuyayım.:D [/SIZE][/FONT]

empatizan,nickinizde olduğu gibi empatik bir zihne sahipseniz isteklerini kontol etmenin yanında başka insanların zihnini de kontrol edebiliyorsunuz...:D
Kitapta,üstün yetenekli insanların bulunarak araştırma amaçlı,deneyler yapıldığı,onların zihinlerini kullanma yöntemiyle,amaçlarını gerçekleştirmeye dayalı,biraz uçuk,biraz metafizik,biraz macerayı konu alan bir kitap...
Eğer empatik yetenekleriniz yoksa, okumayın;çünkü isteklerinizi kontrol etmeyi öğretmiyor,var olan yetenekleri iyi ya da kötü yönde kullanmayı öğretiyor...

Şehribanu Hanım,
Aldığınız eğitim itibarıyla duygusal zeka ve duygusal yetenekler konusunda kesinlikle benim bildiğimden kat kat fazlasını bilirsiniz ancak, duygusal yeteneklerin her insanda varolduğunu, kullanılmayarak nadasa bırakıldığı takdirde köreldiğini hepimiz biliriz. Empatik yetenekler de aslında herkeste var. Kullanır ya da kullanmaz, kişinin tercihidir.
Adam Fawer’ın “Empati” adlı kitabından da öğrenilecek bir şeyler var demek ki. Elimdeki iki kitabı bitirdiğimde onu okuyacağım. Yorumlarınız için teşekkürler.

Herkeste bir çok yetenekler var,ama hepimiz o yeteneklerimizi kullanamıyoruz,beynimizin çok az bir alanını kullanabildiğimiz için ortalama bir insan olarak yaşıyoruz,ama bazı insanlar beyinlerinin daha fazla alanı kullanabildiği için yeteneklerini,üstünlük olarak kullanabiliyorlar...Bu insanların özel olduğunu düşünüyorum...Bu özel insanları da hep kıskanmışımdır...:(
Empatizan Hanım, elbette, Empati adlı kitaptan öğrenecek çok şey var,okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum... İlginiz için ben teşekkür ederim...

Bir ara parapsikolojiye çok merak salmıştım.bu da kendimde var olduğunu düşündüğüm bazı yetenekleri farketmemle olmuştu.Mesela sezgilerimin çok kuvvetli olması gibi.telepatiyle ilgili çok kitap okumuşumdur.the secret gibi ilk çıktığında fırtınalar kopartılmaya çalışılan kitabı okuyup hayal kırıklığına uğramiştım.çünkü bir yığın saçmalıkla doluydu.her insanda var olan yeteneklerin çok abartılmış şekliydi.
şu an gerçekçi olanla ilgilenmeyi tercih ediyorum mesela parapsikoloji deyil de insanın doğal psikolojisi gibi..
ama yinede bi tarafımız hep gizemli konuları çekici bulmaya devam ediyor...:)

Üst Alt