Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

KİPA'da yaşadığım bir olay...

Mavisim

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Bugün öğle tatilinde Bornova'ya alışveriş için gittim.
Tüm mağazalarda Normalde 2 tane öncelikli engelli kasası mevcuttur. Baktım ilki kapalı ikinciye yöneldim. O da ne! İkinci de kapalı!
Diğer kasalardan birine geçtim. Bu arada kasiyer arkadaşa seslendim ve "Niçin ikisi de kapalı açtırılmasını söyler misiniz?"
Gelen yanıt şu: "engelli olan kim"?
"Benim" dedim, "ille de tekerlekli sandalyede mi olmam gerekiyor? Ortopedik engelim var."
Hİç tepki yok işe devam!..
Çünkü Kipa'da kasiyerlerin hiç birisi müşteriyle tartışmaya girmezler. Girerlerse bu işten çıkış sebebi sayılır.

Ama müşteri daima haklıdır ilkesi fiiliyatta bişeyleri değiştirmeli..
Ne yazık ki tartışacak ve şikayetimi iletecek zamanım yoktu bugün için.
Ama en kısa zamanda bunu ileteceğim...

Keşke anında şikayet edecek zamanın olsaydı. Daha etkili olurdu.

:mrgreen: şaka gibi.demek kasiyer ''engelli nerde dedi haa''.ya ne adamlar var memlekette.

Türkiyede ne markatlerde,
ne alışveriş merkezkerinde hepsi değil tabi tekerlekli sandaliye yok!
Engelliler tıvaletinde hep temizlik mazemeleri var!
Ya sonra yollardaki kaldırımlar sağlam bir insanın bile çıkması çok güç!
NE YAPMALIYIZ???

:wink: on milyon engelli az mı? gak desek yer sallanır. herkes elinden ne geliyorsa, ne yapabiliyorsa, neye yatkınsa bir köşesinden tutmalı hayatın. Haa hakkımızı mı alıyorlar, gereken tepkiyi en demokratik, gerçekçi ve etkili yoldan acilen vermeliyiz ki düzelsin bişeyler.

on milyon engelli dedim.. ama pişman oldum.
aklı olan herkesin bu tarz uygulamaları takip etmesi, denetlemesi gerek.

geçici veya kalıcı
er ya da geç
herkes yardıma muhtaç duruma düşer
düşecek...

:evil: Turistik bölgedeki "engelliler" hassasiyeti geldi aklıma.. ooof of.

Ben, büyük mağazalarda öncelikli iki tane (hatta birini bile) engelli kasası olduğunu bilmiyordum. Rastlamadım da zaten. Bunu öğrendiğim iyi oldu.

bazı insanlar gözünün içine baka baka vah vah der aynı anda arabasını engelli girişine park eder gider.
Hani bir laf vardır para ile imanın kimde olduğu bilinmez diye bu ülkede bu cümleye engelin de kimde belli olmadığı sözcüğünün eklenmesi lazım.

Evet arkadaşlar bu konuda görüştüğüm muhasebe sorumlusu yemek molası olduğu için böyle bir boşluğun yaşanmış olabileceğini normalde kasalardan birinin mutlaka açık olduğunu söyledi ve özür diledi.
Özürlü nerede sorusunun da çalışanın bir eksiği olduğunu belirtti.
Ehh bu da bir gelişme
Takipteyimmm..
Lidercim evet stand up show denir ya.Ben kasiyerin sorusuna kısa bir şoktan sonra yanıt verdim..
Bu arada Forehand İzmir'de sadece bu büyük markette öncelikli engelli kasası var.İlginç geliyor aslında olması gereken şeyleri garipser olduk di mi..

Üst Alt