Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Kınıyorum] TGRT Televizyonu'nu...

basari

Aktif Üye
Konular
193
Reaksiyonlar
2
Duyarlı bir vatandaşımızdan gelen, aşağıdaki mesajı sizlerle paylaşıyoruz...
...

PAZAR GÜNÜ TGRT KANALINDA gece 10.30 SAATLERİNDE YAYINLANAN "SURPRISE" PROGRAMININ "TÜRKİYE'NİN DELİLERİ" KONULU PROGRAMINI ŞİDDETLE KINIYOR BENİMLE BİRLİKTE BU DUYARLILIĞI HERKESİN GÖSTERMESİNİ DİLİYORUM. 14 yaşında zihinsel engeli olan bir çocuğum var.ve bu Program beni derinden yaraladı çok üzüldüm eminim diğer zihin engelli çocukları olan ailelerde aynı duyguları yaşamışlardır.
Adı geçen programda zihin özürlü vatandaşlarımız gösterilmiş,onlarla dalga geçilmiştir.Üstelik içten yapılan dualarla bütün günahların yüce rabbimiz tarafından affedilebileceği böyle mübarek bir gece olan Beraat Kandilinde büyük bir GÜNAH işlenmiştir.Özellikle manevi değerlere önem vermesi ile öne çıkan bu kanalda böyle bir programın yayınlanması bizleri çok incitmiştir..Onları Allahın Adaletine havale ediyorum.Bir kez daha Türkiye 'de yaşıyor olmanın acısını yaşadım.Söz konusu program diğer Avrupa Ülkelerinde yayınlansa yer yerinden oynardı.Zihin engeli olan bir insanı DELİ diye nitelendiren bir kanala siz olsanız ne yapardınız.Ben elimden gelse DELİ kelimesini literatürden kaldırmak istiyorum.
Engelli insanlarımıza yardım edelim ,duyarlı olalım ailelerine psikolojik destek verelim gibi eğitici bir program yerine böyle bir yayın yapmak,beni eşimi ve 10 yaşındaki kızımı ( abisine yapılan bakış açısına) üzülmüştür.Orada çekim yapılan engelli vatandaşlarımızın aileleri kimbilir nasıl bir psikoloji ile izlemiştir.Bırakın bu sorunları yaşayan bizleri çevreden aldığım duyumlara göre diğer insanlarda aynı tepkiyi göstermişlerdir.
Bu programı yapan,o görüntüleri çeken ,yayınlamasına reyting uğruna izin veren ve göz yuman herkesi ŞİDDETLE KINIYORUZ
ŞİDDETLE KINIYORUM ÇÜNKİ BİZLER ÇOCUKLARIMIZI TOPLUMA KAZANDIRMAYA ÇALIŞIRKEN SİZLERİN BÖYLE YAYIN YAPMASI ZATEN İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ SORUNLAR,GELECEK KAYGISI ALTINDA EZİLEN BİZLERİ ZİYADESİYLE ETKİLEMİŞTİR.

Bütün Devlet yetkilileri,Sivil Toplum Örgütlerini konuya duyarlı olmaya ve söz konusu kanalı haddini bildirmeye davet ediyorum.
Lütfen bizlere DESTEK olun.

Engellininsayfası sitesinde gördüm bu haberide ordan aldım. Tgrt televizyonu Enver Örenin oğlu Mücahit ören geldikten sonra çok değişti. 1 Mücahit Ören İhlasfinans mudilerinin paralarını Amerikaya kaçırdı, bu paralarla kendine şirket açtı bu Allahsız :evil: 2. Dini programların yayınlarını kaldırdı. Başta Orhan Karmış hocanın her perşembe sunduğu kuranı kerim tefsiri programı onlardan biriydi. Az miktarda sürmekte halen bu tür programlar. Sonrada deyim yerindeyse şaklaban programlarına ağırlık verdiler. İşte bunların bütün suçlusu Mücahit Örendir :evil:

Ben yazıyı kopyalayıp, ayrıca aşağıdaki fikirlerimide ilave edip mail attım.
Nekadar kınansa okadar utanırlar belki...

program@tgrt.com.tr
Sayın TGRT.
Ben bir engelliyim.Aşağıdaki yazı engelli sitelerinde dolaşıyor.
Ben programı seyretmedim.Ama herşey doğruysa eğer.
Bu programda emeği geçen herkese hatırlatmak istediğim birşey var.
Ben kendi adıma dilerim ALLAH'tan dalga geçtikleri kişiler kadar olsunlar.
Ama asla bi derece fazla olmasınlar.Sadece alay edilenler kadar...
Ve inşallah onlar için kimse böyle programlar yapmaz.
ÜZÜLMESİNLER DAHA FAZLA...
İYİ ÇALIŞMALAR TGRT.
Eğer bu elime geçen yazı bir iftira ise;
Özür diler,böyle programlar yapmamanızı dilerim.
SAYGILAR...

bende layık oldukları cevabı verdim onlara :evil:

enver ören ve oğlu mücahit ören bu ülkede din kisvesi altında ne dolaplar çevirdiklerini artık herkes biliyor ancak tgrt sanıyorum artık tamamen kendilerinin değil.zaten bu dünyada çok gülenle çok ağlayandan korkacaksın.maşallah enver öreninde ağzı hiç kapanmadan gülenlerden.

TGRT'nin bahsekonu programını bende izlemedim. Ama gerçekten bu doğru ise bende şiddetle kınıyorum diğer arkadaşlarım ve tüm engelliler adına. Türkiye'de gerçekten engelli olarak yaşamak hakkaten zorken, bu tür programlarla psikolojimizle de oynamaya ve bizleri anne babaları da üzmeye hiç kimsenin hakkı yok.

Ama bizler ne yaparsak yapalım ne yazarsak yazalım bence bunu yapanlar utanmayacaklardır. Bende onları Allah'ın adaletine teslim ediyorum. Rabbim onlara gereken cezayı verecektir.

kınama

son zamanlarda dengesini kaybeden bence tgrt, şiddetle kınıyorum.

Programı bende izlemiş bulunmaktayım. Sırf komiklik olsun diye bir programın bu kadar iğrençtirilmesine ne luzum vardı. Ama görüyorum ki tepkiler hep bireysel.. O kadar dernek neden tepki koymadı.. Meydanı boş bırakırsak herkes ipini rahatlıkla oynatır diliyorum...

programı izlemedim ama bende şiddetle kınıyorum tgrt yi

Ben de şiddetle kınıyorum böyle kanalları tutturmuşlar izlenme rekoru kıracagız diye böyle programlar yayınlıyorlar bunların peşini bırakmamak gerek aslında hukuki yoldan uraşmak gerekir dostlar.

o programı ızleyemedım ama gercekten cok cırkın bır davranıs bende kınıyorum yazıklar olsun bu tür programları hazırlayanlara

bende kiniyorum.yaziklar olsun ne yapaçaklarini şaşirmişlar ve konu bulamamişlar ama bizi bulmuşlar.diyecek bir şey bulamiyorum

ARKADAŞLAR...
Burada kendi aramızda kınamakla yetinirsek daha çok rezaletle karşılaşırız.
Kopyala yapıştır yapıp sizde bir iki satır ekleyin habere ve tgrtye mail atın.
Kınamanızı direk onlara yapın.
Burda elim sende yapacağımıza orayı mail bombardımanına tutalım.
Hadi bileğinize kuvvet
program@tgrt.com.tr

cemmm' Alıntı:
ARKADAŞLAR...
Burada kendi aramızda kınamakla yetinirsek daha çok rezaletle karşılaşırız.
Kopyala yapıştır yapıp sizde bir iki satır ekleyin habere ve tgrtye mail atın.
Kınamanızı direk onlara yapın.
Burda elim sende yapacağımıza orayı mail bombardımanına tutalım.
Hadi bileğinize kuvvet
program@tgrt.com.tr

bende aynı adrese daha önce yollamıştım :)

arkadaşım gerçekten seni kutluyorum iyi bir yara ya parmak bastın duygularına aynen katılıyorum

Bu kadar da olmaz..

Merhaba..
Sana bütün yüreğimle destek veriyorum
Verdiğin mail adresine tepkimizi ileten mesajı yazdık.
Arkadaşlar da ellerinden geldiğince bu mesajı bir çok kişiye dağıttılar...
Umarım bu son olur....

Re: Bu kadar da olmaz..

CEREN' Alıntı:
Merhaba..
Sana bütün yüreğimle destek veriyorum
Verdiğin mail adresine tepkimizi ileten mesajı yazdık.
Arkadaşlar da ellerinden geldiğince bu mesajı bir çok kişiye dağıttılar...
Umarım bu son olur....

herkes bi tepki verdi ama bi cevap yok özür dilemek yok ne rezil insanlar bunlar böyle :evil:

destek maili attım arkadaşlar
tabi bu arada TGRT kanalını bende şiddetle kınıyorum ve haklısınız yayın çizgisinde acaip sapmalar var...
ne olursa olsun bizim umudumuz hiç sönmesin
sevgiyle kalın arkadaşlar....

tgrt kınama

Sayın TGRT.
Ben bir engelliyim.Aşağıdaki yazı engelli sitelerinde dolaşıyor.
Ben programı seyretmedim.Ama herşey doğruysa eğer.
Bu programda emeği geçen herkese hatırlatmak istediğim birşey var.
Ben kendi adıma dilerim ALLAH'tan dalga geçtikleri kişiler kadar olsunlar.
Ama asla bi derece fazla olmasınlar.Sadece alay edilenler kadar...
Ve inşallah onlar için kimse böyle programlar yapmaz.
ÜZÜLMESİNLER DAHA FAZLA...
İYİ ÇALIŞMALAR TGRT.
Eğer bu elime geçen yazı bir iftira ise;
Özür diler,böyle programlar yapmamanızı dilerim.
SAYGILAR...

Cemm e katılıyor ve ne kadar fazla mail gönderirsek birdaha böyle çirkin durumlarla karşılaşmayız.

program@tgret.com.tr

bu tür bir program yapıldığı için ben de TGRT kanalını kınıyorum arkadaşlar, yalnız TGRT televizyonunun yayın stiliyle enver ve mücahit ören 'in alakası yoktur bunu belirtmek istiyorum. ki TGRT televizyonunun sahibi değiller artık. yani yapılan programlarla veya kanalla ilişkileri yok artık. bu progranlardan gen. yayın müd. sorumludur.

Üst Alt