Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Kınıyorum] Güneşli METRO Grossmarket'i ...!!!

gringo

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Haftasonu Ramazan alış-veriş'i için gittiğim Güneşli Metro'sunda herzamanki gibi biz özürlüler için ayrılmış yer,normal plakalı araçların istilasına uğramıştı...Bir süre sonra çıkan bir aracın yerine girmek istediğimde yine normal plakalı araç beni görmezden gelerek özürlüler için ayrılmış yere girmeye çalıştı.açıkçası bu bayağı gücüme gitti ve aracımdan inerek buranın özürlü plakalı araçlar için tahsis edildiğini ve derhal burayı terk etmesini söyledim.Tabi arkasından bir ton küfür ve hakaret yedim.Hatta vatandaş daha da ileri giderek bu plakanın sahte olduğunu ve parayı bastırıp aldığımı filan söyledi...İşin en trajik yanı otopark görevlisi yanımda ve benim %100 haklı olduğumu bilmesina rağmen sesini çıkarmayışı ve beni bu kişiyle muhattap ederek yüzüstü bırakması daha da enteresan bir olaydı...Neticede ben trafik polisi çağırma tehtidini savurunca adam biraz ürktü ve yine küfür ederek özürlü otoparkından çıktı...Özürlü otoparkı hususuna bazı firmalar çok titiz davranmasına karşı (CARREFOUR,CAPITOL ve GÖTHZEN gibi) defalarca gittiğim ve sürekli aynı sorunları yaşadığım METRO GROSSMARKET'in hala bu konuya duyarsız davranması hiç hoş değil...Bu konuda tepkimi artık çok sert verme kararı aldım...Sonuçlarını katlanacak kadar bireysel olarak bu işin üstündeyim...Tek suçum bu aracın plakasını almamak oldu...Ama artık korksunlar benden...Çünkü biz bu küfürleri hak etmiyoruz...

sevgili dostum bu herzaman yaşadığımız ve yaşayacığımız olaylar sana düşen sakin olmak ve hemen cep telefonundan 155 i aramak. Ben ordu da yaşıyorum bir iş için arabamla samsuna gittim ve samsunlu arkadaşlar daha iyi bileceklerdir. Büyükcami diye bir yer var ve orada özürlü araçları için ayrılmış park yeri oraya geldim ve burası başka bir araç tarafından işgalde. sağa sola bakındım başkada bir yer yok park için ve hemen 155 i arayarak durumu anlattım. Arabamıda oraya çekip beklemeye başladım gelen giden yolda beni bekliyo o durumda yani 5 dk sonra ekip çekici ile beraber geldi ve park yerini hemen boşaltılar. Araba çekiciye yüklendi tam bu sırada bayan sahibi geldi aman şöylede aman böylede ama işe yaramadı ve arabasını trafik garajından aldı. biz hakkımızı savunalım. zamanla bu oturacaktır.

merhaba gringo.büyük şehirlerle küçük şehirler arasında bize konulan engeller bakımından hiçbir fark yok inanki.
ben orduda yaşıyorum.bu gibi bir sorunla henüz arabam olmadığı için karşılaşmadım ama sana söyleyebileceğim tek şey keşke plakasını ve park görevlisinin sicil vs gibi bir numarasını alsaydın.

neyse geçmiş olsun.ama o salak şeyin küfürlerini yemeseydin keşke.

offf yaaaa....üzülüyorum işte ben böyleeee :(

bağnaz insanları kınıyorum

Geçmiş Olsun Arkadaşım

yazdıklarını okudum... duygulanmamak elde değil inan... İnsanlar neden böyle yaparki... illaki otoparkın özürlü kısmına araba girişini engellemek için setmi çekmek lazım... Bu insanların hakkını yiyenler acaba nasıl hesap verecekler Allah'a... şaşıyorum gerçekten... Küfür Konusuna gelince Salla gitsin... Haketmediğini bil... Ağzı olan konuşuyo... boşver onlarla uğraşmaya değmez... benimde başıma farklı şekillerde gelmedi değil... beni bilen biliyo... haklı olduğumuda... onun için kendini dev aynasında görenlerden uzak durmak lazm diyorum ben dostum...

Geçmiş olsun gringo arkadaşım.İnsanlar hem suçlu hem güçlü yaa ona sinir oluyorumm. Bence de bu insanlarla diyolog yaşamana hiç gerek yok. Anlamazlarkiiii...
Durumu polise bildirmeliydin ama. Neyse bu da bir tecrübe olmuştur senin için .. Bir daha başına gelirse (umarım gelmez) ne yapacağına karar vermişsindir artk..

genede tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler. kişinin eylemi yanlışlıkla gerçekleştirmiş olması olasılığına karşı kibarca uyarılmasından sonra gerekli olumlu tepki alınamıyorsa, işte o vakit devreye polis girmeli. muhatap olunmamalı. ancak hiçbir diyalog yaşamadan direk polise başvurmak daha uzun vadede sonuc verir ve belkide hiç meydana gelmeyecek olan tatsızlıkkara neden olabilir. önce uyarı, sonra polis. sonuçta medeni insanlarız, değil mi? :)

selam

suç sende kardeşim o kadar küfürü ye ondan sonra da biz bunları hak etmiyoruz de.Olmaz böyle şey çağıracaktın trafik memurunu şikayetinde bulunacaktın.Ve o yer hakkında ve ğüvenlikci hakkında gerekli şikayette bulunacaktın.Bakın arkadaş ben başıma gelen bir olayı anlatacağım.Kırıkkalede X bankasına çalıştığım kurumdan 75 ytl para adıma havale gelmişti.Bende bu durumu banka müdürüna anlattım.Eşimin geleceğini bu parayı çekmesi için dilekce yazdığımı ona verilmesini dahada olmassa bir ğörevli ile getirilmesini rica ettim.Bana sert bir tavırla kendiniz geleceksiniz veya eşinize vekalet vereceksiniz dedi ve kapattı.Bende aynı dakika bankanın genel müdürlüğüna durumu izah ettim ve şikayette bulundum.Ve adamı 3 ay sonra bankada göremedim müdür değişmiş.Arkadaş kimse kimseye laf söyleyemez söylerse gerekli merciler var.Gerekli şikayetlerini yaparsın.Sen bu olayı şikayet etmediysen adama biraz daha ğüvence vermiş olursun.

arkadaşlar tabiki üzücü bir durum. yalnız yanlış anlaşılmasın ama bu tip olayları herkes kendine göre anlatır.(bende olsam bende öyle anlatırım.)
yalnız işe polisi sokmadan önce metronun güvenlik amiri ile görüşülse daha mantıklı ve daha doğru olur.gerekli olursa olay o anda metronun en üs mercisine çıkar.güvenliğin bile hatası varsa gözünün yaşına bakılmaksızın gerekli işlem uygulanır. sizin orda otopark görevlisi dediğiniz kim? gerçekten o konuda yetkili birisimi? muhatap olduğunuz müşterinin hatasını METRO'ya maletmeyin.
ben 5 yıldır bu şirketin kozyatağı mağazasındayım ve şu ana kadar bizim için herşeyden önemlisi akıllırda kötü izlenim bırakmamaktır.maddi manevi hiç birşeyden kaçınmayız bu konuda emin olun.Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için herşeyden önemlidir.
bunun için de elimizden geleni yaparız.bu tip olayları METRO bünyesindeki gerekli mercilere ulaştırdığınızda gerekenin yapılacağından şüpheniz olmasın. SAYGILARIMLA.

Mimfatih kardeşim,Ekmeğini yediğin bir yer hakkında konuşulması seni rahatsız edebilir..Haklısın..Ama Metro,benim evimin 5 dakika uzağında,ve hemen hemen her hafta sonu muhakkak uğrarım...Bu yazıyı yazdığımdan beri değişen hiçbirşey yok...Yine her gittiğimde özürlü parkı istila edilmiş durumda oluyor,ve otopark görevlisine işaret ettiğimde,"ben ne yapayım" der gibi suratıma bakıyor...Birkaç kez birileri ile görüşmeye çalıştım...Ama herkes topu başkalarına atıyor...Zaten haftasonları çok kalabalık olduğundan açıkçası bide böyle şeylerle uğraşamıyacaklarını söylediler...Sadece senin için bu haftasonu yine uğrayacağım ve bu sefer ilgili birini bulup isminide burada sana vereceğim...Senin uyarını belki dikkate alırlar...(Haftasonu gittiğim Bakırköy Carrusell'de otopark görevlisi özürlü plakasını gördüğü anda bana resmen eskortluk ederek özürlü otoparkına kadar eşlik etti...Demekki istenilirse oluyormuş...Kendisine ve Carrusel yönetimine,özürlülere karşı gösterdikleri bu ilgiden dolayı sizler ve kendi adıma teşekkür ediyorum...)

sevgili gringo.özürlü olduğum için özürlü gözüyle ve çalışan olduğum için çalışan gözüyle GÜNEŞLİ METRODA yaşanan bu olayları yetkililerle konuşcam.
yapılan bi yanlış varsa bunun takipçisi olacaklardır.
Değil Türkiye dünyada sayılı şirketlerden olan METRO, adından internet ortamında böyle bahsedilmesinden rahatsızlık duyar. aksi için elinden geleni yapar.senden ricam bu olayı yaşadığın zaman sana özel mesajla vereceğim maile detaylı bilgi vermen. bu olayın üzerine gidecem.
SAYGILARIMLA.

sevgili arkadaşım gringo. METRO da uğradığını söylediğin bu durumu idari yönetimimizle görüştüm derhal senin bu mesajın ilgili mercilere maille gönderildi. ve bu konuda ne gibi bir aksama varsa düzeltilecek.bende özürlüyüm ve METRO personeli olduğum için METRO daki sistemin nasıl işlediğini bildiğim için söylüyorum.özürlü özürsüz hiçbir müşterimiz böyle muameleye maruz bırakılmaz.

Teşekkürler Fatih ,
Herkes kendi kapısının önünü süpürsün di mi ama? :)

Çalıştığım kurumda aksaklık gördüğüm zaman derhal gerekli mercilere iletiyorum. Çözüm olmuyor çoğu zaman ama 99 aksaklıktan 1 tanesinin çözülmesi bile birçok arkadaşımıza kolaylık sağlar.

Şikayeti yazdık...Güzellikleride yazmak gerekli diye düşündüm...Yukarıda belirtilen yazılardan sonra sanırım mimfatih kardeşiminde etkisiyle METRO artık konuya daha duyarlı davranıyor...Yaklaşık 1-2 aydır özürlü otoparkı gerçekten ihtiyaç sahiplerine hizmet veriyor...Sanırım tepkimiz sayenizde konu amacına ulaştı...Teşekkürler GÜNEŞLİ METRO....Umarım taviz vermeden devam edersiniz...

Üst Alt