Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Kınıyorum] Diyarbakır Dedeman Otel'ini...

Konular
26
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben 95 yılından beri T.Meslek lisesi mezunuyum, ama nedense bir işe giremedim... Çünkü yaklaşık on yıldan beri özürlüler için açılan sınavlara gittiğimde genellikle engelli olmayanlarla karşılaşıyorum... Buna bir bakıma torpil denir aslında ve o yüzden artık müracaat edesim yok açılan başvurulara... Güvenim kırıldı ne yazıkki...
Sağlık olsun en azından kendi işimi yapabiliyorum ya, oda önemli 5 yıldır matbaacılıkla uğraşıyorum ama nereye kadar onu da allah bilir... Zaten şuan boştayım...
Azimi elden bırakmamak gerek... En iyi iş kendi işindir sözünden yola çıkarak kurum ve kuruluşlara pek başvuruda bulunmuyorum.... Tesadüf olursa başvuru yapıyorum... En son D.bakırda işkur aracılığıyla bana bir başvuru formu geldi ve başvuruda bulundum tesadüfün böylesi benden başka müracaat eden yok ve başvuru tarihi bitmesine rağmen sadece ben başvurdum o sektöre (Diyarbakır Dedeman oteline Muhasebe personeli alınacaktı ve sadece bir kişi alınıyordu engelli olarak) ve mülakata çağrıldım. gittim görüştüm ama nafile...
Ben işe alınmadım ne yazıkki
sadece ben müracaat etmeme rağmen ki bu bir resmi kurum olsaydı dava açabilirdim, ama değildi...
Sağlık olsun ne diyelim Engeli veren yüce Allah rızkınıda verir... (bende bunu sizinle paylaşmak istemiştim)

Seni anlıyorum arkadaşım bi otel macerasıda ben yaşamıştım.
Onların aradığı engelli engelsiz.
Yani engeli sadece raporda var olanlarla ilgileniyorlar.
Sabret muhakkak yaradan sanada bi rızık kapısı açar.

Dedeman oteli kınıyorum. Hatta bu tip sınavlar yapan bütün kurum ve kuruluşları kınıyorum. :evil:

Yalnız gitmeni, diğerlerinin, bu sınavın torpilliler için açıldığını bilmesine yoruyorum.

Ama ne olursa olsun, şikayetini dile getirmelisin. Ne biliyim, bir yönetim kurulları vardır elbette. En azından onlara bildirebilirsin.

Ben de işkur davetiyesiyle ( benim zamanımdaki adı iş ve işçi bulma kurumuydu :) ) özel bir firmaya gitmiştim. Engelli Yönetici sekreter alacaklardı. Bana " hızlı hareket etmelisin.koşabilir misin" demişti kendini yönetici sanan salak. Madem koşabileni arıyorsun neden engelli personel istiyorsun. Al sağlıklı birini koştur koşturabildiğin kadar. Öyle değil mi? :lol: :lol: :lol:

demek öyle dlikeciğim senden tazı gibi koşmanı istediler :D bu örnek banada hemen bir iş maceramı hatırlattı bende okulu bitirdikten sonraki iş arama turlarımdan birinde özel bir hastaneye yolum düşmüştür hemşire arıyorlar hemde yoğun bakıma imiş :shock: tabi ben bunu gidince öğreniyorum ve tam benlik diyorum herhalde ben yetişene kadar hasta çoktan ruhunu vermiş olurrrr neyse latifeyi bırakayım yoğun bakıma aradıklarını öğrenince zaten ben kendim şansımı zorlamak istemedim hem kendim hem hastalar için doğru bir karar olmazdı ama asıl söylemek istediğim size nasıl geri bildirim verildiği bana sanki sen hiç çalışamazsın dercesine bir geri bildirim vermişti sevgili meslektaşım hastanenin başhemşiresi okul yeni bitmiş ve böyle bir tepki alınca insan gerçekten büyük yıkıma uğruyor Dedeman otelininde engelli personel alınacak diye böyle bir ilan verip tek başvuran kişiyide almamalarını kınıyorum bu zihniyeti kınıyorum :evil:

Üst Alt