Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Kınıyorum] Ankara Numune hastanesini

hatice

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Pazar günü Numune hastanesinde yatan halamı ziyarete gittim, tüm kapıları kilitlemişler, açık olan kapıda ise önüme kocaman merdivenler çıktı, görevliler başka kapıya yönlendirdiler, beklememize rağmen kapı bir türlü açılmadı. Malesef tekerlekli sandalyeyle merdivenlerden çıkmak zorunda kaldım ve görevliler hiç yardım etmediler, ziyaret bitip çıkarken hala kapıların anahtarları bulunamamıştı.
Burasının bir hastane olması önemli değil, çünkü burası Türkiye.

Bende kınıyorum
tüm görevlilere yuh olsun
düşünemeyen beyinsiz insanları . . .

Sadece kınama mı yaptınız.Eğer sadece kınadıysanız bu yetersiniz.Tekrar bunu yaşarsınız.Lütfen 184 'ü arayın.Yaşadıklarınızı aynen aktarın.Bu konuda gerekli önlem alınıp bir daha olmaması adına gereken yapılıyor ve bu sizede bildiriliyor.Yapmamız gerekende bu.Ve takip edin.

Ben buna benzer bir konuda gereken duyarlılığı gördüm.

Ne zaman düzelecek bu düşüncesizlik ne zaman???
Bende kınıyorum :!:

Bende yapılanları kınıyorum.

Osmaniye devlet hastanesinde engelli hastalarımız sıra beklemeden işlemlerini yaptırırken Ankaranın göbeğinde bu tür olaylar yaşanıyor.

Güzel Türkiyemde bu tür olayları bizler yaşamak istemiyoruz.

Bu sorumsuzluğu yine kınıyorum. Yetkililerden bu olaya ağırlık vermeleri ve bu tür olayların tekabul etmemesi dileğiyle............

Bende kınıyorum.
Ne zaman düzelecek bu sistem çok da merak ediyorum. Özürlüler için park yeri yaparlar normal araç park eder, tuvalet yaparlar kilitlerler, asansör yaparlar kilitlerler.
Bu mantık ne zaman normale dönecek bende merak ediyorum.

Türkiyede numune hastanesi hakem hastane pozisyonunda olduğundan emekli olurken benide oraya sevketmişlerdi.3 gün hastane karşısında bir otelde kaldım.Bir gün yine kuyrukta beklerken tuvalete gitmem gerekiyordu.Ancak alt kaltlarda malesef asri tuvalet yoktu.Yukarıdaki hasta yatan bölümlerede çıkmama izin vermediler.ve kaldığım oteldede malesef asri tuvalet yoktu.ve ben taksi tutarak en yakın bir asri tuvalet bulabileceğim bir yere gittim.2000 yılının parasıyla o ihtiyacım bana tam olarak 3.5 milyona malolmuştu.evet bende kınıyorum o hastaneyi ve uygulamalarını. :evil:

BU KADAR BASİT Mİ??

Oya 184 ü aradım, şikayetimi dinlediler ve bunları bir talep olarak değerlendireceklerini söyledir. Çok hoş bir uygulama. Çözüm olurmu bilmiyorum.
Evet malesef numune hastanesinde bizlere uygun tuvalet te yok. Hatta numune hastanesinde bizler için park yeride yok. Ama doktorlar için ayrılmış otomatik girişli park yerleri var. Çalışanlara böyle bir ayrıcalık tanınması çok güzel, keşke bizede bukadar zulm etmemiş olsalar. Park yeri olan hastanelerde var, onlarda paralı, hastaneye eğlenmeye gidiyoruz ya. Ben bunuda şiddetle kınıyorum, hastane park yerleri paralı olmamalı.

KINIYOYORUM
kınamanın ötesinde ayıplıyorum.terbiyesizlik artık bu yapılan.insanlık dışı bişey...ne diyim yine bilmiyorum.Allah umarım bu insanları birkaç dakikalığına da olsa bizim durumumuzu yaşatır da gerçekleri, neler yaşadığımızı o zaman görürler....offf yaa offfffffff

ben kınamakla kalmıyorum accaip kızıyorumda
madem yaptınız nıye kilitliyosunuz hadı kilitlediniz ne anahtarmış bulunamıyor öyle

Numune hastanesinin hematoloğu yaptığı tahliller sonucunda benim talasemili olmadığımı beyan etmişti. Ne zaman numune lafını duysam aklıma bu gelir. Hiç güvenmem ve ciddiyetsiz bulurum.

Neden hastaneye zorda olsa girdiğinizde sorumlu kişiye çektiğiniz zorluğu göstererek anlatmadınız ben bunu anlayamadım? :roll:

Zaten ben o zorluğu çekerken onlar bize bakıyorlardı, görülen birşeyi anlatmaya gerek varmı? Daha üst düzeyde bir sorumlu bulabilirmiydim? Bulsam ne olacaktı? Burası Türkiyenin başkenti ve bir hakem hastane, daha önceden şunuda biliyordum, tekerlekli sandalyede bir arkadaş numune hastanesinde ameliyat olmak için yatıyordu ve tuvalet için yakındaki Ankara fizik tedavi merkezine gidiyordu, bunlar sorumlulara hiç iletilmiyormu?
Pazar günü bizlere uygun bir girişin açık olmasına gerek yok onlar için, sebepmi? biz hastaneye hasta olduğumuz zaman geliriz, hasta ziyareti gibi bir hakkımız yok, çünkü onlara göre biz zaten hastayız...

Ankara fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine geldiğimde park konusunda bana büyük zorluklar çıkarırlardı, aracı dışarı çekmemi isterlerdi, sanki çekecek bir yer vardı. Dışardaki park görevlisiyle bir süre tartıştık, sonunda park ettim ama çıkışta bir türlü aracımı çıkaramadım, ne hikmetse bu defada arabamın arkasındaki aracın anahtarı bulunamıyordu. Müdür muavininin yanına çıktım, beraber dışarı çıktık, bir baktım ki aracın anahtarı aniden bulunmuş ve araç kaybolmuş...

O günden beri beni tanıyorlar ve yardımcı oluyorlar, diğer arkadaşlara aynı kolaylığı gösteriyorlarmı bilmiyorum. % 90 ı engelli olan bir hastanede hala engelli park yeri yok.

Arzuum ilettiğimiz zaman böyle bir sonuç çıkıyor işte, o an işi hallediyorlar. 184 ü aramak daha mantıklı bence, Sağlık Bakanlığına direk iletiyorsunuz taleplerinizi.

Numune Hastanesi Türkiyede hakem hastane ve şehrin orta yerinde belkide kurulduğu zemin, mimari olarak çok çarpık ve engeliller için hiçde kullanımı rahat bir hastane değil ne bir düzgün yolu vardır yürümek veya engelli arabası ile gitmek için ne de her blok girişine rampa konulmuştur daha hastaneye girmeden karşılaştığımız çevresel yapısal engelleri bunlar içeri girince nelerle karşılaşıyoruz ters davranan sekreterlerden tutun da hipokrat yemini etmiş sağlığın can damarı umudumuz doktorlarımız engelli bir hastaya nasıl yaklaşacağını, engelli psikolojisini, tanısı, hasatalığı hakkında bilgi verirken nelere dikkat edeceğini hiç düşünmez kendince görevini yapar ama bizce YAPAMAMIŞTIR ve sayabilceğimiz daha bir çok engel
ve sevgili Hatice nin yaşadığı olay kınanacak bir nokta daha buyurun
bunlar hiç azalmayacakmı dersiniz
alkışladıklarımız ne kadar çoğalırsa sanırım bunlarda yavaş yavaş azalır diye umuyorum

Numune hastenesın de cesıtlı maceralarım vardır.Bunlardan bırıncısı saglık raporu alırken ızdıham ıcınde hemsıre ıle bırbırımıze gırmemızdır.Onu ben kazandım .Hemsıre aglasa da ozur dılettırdım kendımden :))

İkincisi hasta zıyaretıne gıttıgımde yukarıdan bırısının basımdan asagı cay artıklarının dokmesıdır.Orda kaybettım ..Çunku atan sahsı bulamadım.

O nedenle numune 1-evren 1

Fınal macı ıse yakında ehlıyet ıcın rapor almaya gıdınce olacak ...Ama kazanacam :))

ÇOK ÇALISIYORUM FINAL MACI ICIN :))

selam

Bu olay resmen terbiyesizlik.Ama kabahat görevlilerde değil balık baştan kokar demekki görevlilerin ne başhekimden nede dr lardan korkusu var.Arkadaşlarımızın dediği ğibi burası Türkiye ne demeli.

BENDE KINIYORUM.... ANKARA NUMUNE HASTANESİNİN ASLINDA ADINI BİLE DUYMAK İSTEMİYORUM... HEMEN HEMEN TÜM ARKADAŞLARIN DA O HASTANE HAKKINDAKİ FİKRİ AYNIDIR ZANNEDİYORUM... HELE Kİ BURASI BİR DEVLET HASTANESİ. HASTALARIN GİRİŞ ÇIKIŞINI MUTLAKA KOLAYLAŞTIRMAK ZORUNDA OLAN BİR YER BURASI.. AMA GELİN GÖRÜNKÜ İNSAN MECBUR OLDUĞU İÇİN GİDİYOR. YA ZİYARET YA RAPOR. DİLERİM KENDİNE ÇEK DÜZEN VERİR VE TÜM DETAYLARIYLA HASTANE YENİLENİR DİYORUM.

söylecek kelime bulamıyorum.insan kendisini bu kadar aşağılarmı?böyle insanlıktan nasibini almamış kişilerde çıkıyor karşımıza.sorun ne bizde ,nede TÜRKİYE Cumhuriyetinde.sorun bu ülkenin üstüne otutturulmuş,bizimde çekmeye mecbur bırakıldığımız sistemde.ne diyelim kınıyorum.

onlarda kendilerine göre haklılar
ama biz
dünden haklıyız
çünkü biz engelli olmak
istemedik

Başka ne bekleyebilirdik ki ? Sizin de dediğiniz gibi burası Türkiye...
Bende kınıyorum...

MERHABA

BENDE KINIYORUM... YAZIK DAHA NE DİYEBİLİRİZ Kİ.

Üst Alt