Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kifoz ameliyatı oldum, sırtımda bir ağrı meydana geliyor!?

Pipirikli34

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
1hafta önce 80 drece kifoz ameliyatı oldum

Yavaş yavaş iyiye gidiyor arkadaslar ama size sormak istedigim bir şey bazen kendim kalkmaya calisirken yataktan sırtıma birsey saplananiyo gibi oluyo insallah normal süreçtir gecer diye umut ediyorum her zaman olmuyo arada oluyo

Geçmiş olsun. Ameliyattan sonraki ilk iki hafta benim için çok zor geçmişti. Günün büyük bir bölümünü sırtüstü yatarak geçirdim. Özellikle oturma pozisyonunda sırtımda inanılmaz bir ağrı hissediyordum. Ayakta dururken veya hareket ederken nispeten daha az ağrı oluyordu. Bu ağrılar, zamanla azalarak devam etti. Bir ayın sonunda ise hiçbir şikayetim kalmadı. Zaten ameliyat ile ilgili ters giden bir durum oluşsaydı, hastanede yapmış oldukları gözlem ve tetkiklerde ortaya çıkar ve müdahale ederlerdi.

Cok tesekkur ederim taz mesajini yeni gördüm kusura bakma su an 3. Haftadayım ağrılarım azaldı az bisey sırtımda agrı kaldı umarım 1 ay sonunda senin gibi benimde sikayetim kalmaz siz ameliyati nerde oldunuz kac dereceydi ve ne kadar düzelme oldu günlük yasantinizda egilip kalkma yada herhangi bir kıstlama varmı hareketlerinizde merak ediyorum eskisi hareket edebilecekmiyim diye kafamda her ameliyat olanlar gibi sorular var iste yasdiklarinizi paylasirsaniz sevinirim

Rica ederim, önemli değil. Ameliyatı, 2009 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde olmuştum. Omurgamda; sırt ve bel bölgesi olmak üzere iki kısımda eğrilik vardı, eğriliklerin tam derecesini hatırlamıyorum doğrusu. Ameliyattan önce tarafıma eğriliklerin tam düzelmeyeceği söylenmişti, nitekim öyle de oldu fakat sonuçtan oldukça memnunum. Arada olumlu anlamda epey bir fark var.

Eskisi gibi esnek olman mümkün değil ancak günlük yaşantında bunun eksikliğini hissedeceğini düşünmüyorum. Özellikle yanlara doğru eğilirken bir kısıtlılık olabilir belki.

Anladım kafamdaki soru isaretleri gitti son olarak bisey daha sorucam platinleriniz duruyomu yoksa cıkardılarmı platinlerle ilgili herhangi bir sorununuz varmı benim doktorum platinlerin sana zararı olmaz onlar kalıcak almıcaz dedi

Platinlerim ömür boyu duracak. Ameliyatın üzerinden yaklaşık on yıl geçti ve şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım. Birkaç kişinin söylediğine göre; sanırım daha önceleri doktorlar, uygun gördükleri bazı hastaların platinlerini belli bir süre sonra çıkartıyorlarmış. Bu hastaların durumu ve hastalıklarının ciddiyeti nedir, ne değildir detaylı bir malumatım yok. Belki o dönemde kullanılan teknik ve teknolojik imkanların da etkisi olabilir. Ancak son zamanlarda buna benzer bir şey duymadım açıkçası.

Arkadaslar 19 tane vida ve 60 derece kifozum var birde üretra darlığı var kaç oraninda rapor alabilirim bilgisi olan varsa yazabilirmi not uretra darligindan amaliyat oldum ama tekrarliyo

Üst Alt