Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Keratokonus için yüzde kaç oranında rapor alabilirim?

Keratakonus var heyete girtim ropor verirmi

Dün 7 doktor geztim göz keratakus yazıları ve ropor verilirmi yardımcı olun

Göz h186Keratakonus var engeli roporu alan varmı %kac veriliyo yaratıcı olun

Göz keratokonus

Selamlar keratakonus göz hastalığı için yüzde kaç rapor verirler teşekkürler iyi günler

Merhabalar.
Benim keratakonus hastalığım var iki gözümde de.
Sağ gözüm çok ilerlediği için crosslink operasyonu geçirdim.
Ancak daha sonrasında komple bulanık olduğu ve kornea çok inceldiği için ameliyat dahi olamadığım için o gözüm komple gitmiş durumda.
Sert lens ile de çözüm olmadı.
Sol gözüm için ise crosslink olmaktan korkuyorum çünkü sağ gözüm olmadan önce daha iyi görüyordu.
Herneyse ben heyet raporu almak için başvurdum. Ancak hiç görmeyen ve tedavisi olmayan bir gözüm olmasına rağmen %17 gibi absürt bir puan ile karşılaştım. Ve yalandan yere engelli olarak gözüküyorum.
Birinci sorum bu rapor iptal edilebilir mi,yani sistemlerde beni engelli göstermeme mümkün mü.
İkinci sorum altta hastalığın oranlarını vs yazdım. Sizce başka bir hastaneye gidip itiraz etmeli miyim? Daha yüksek alabilir miyim?
Çünkü araştırdığım kadarıyla tek göze %38 veriliyor.
Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.
Sağ göz %5 Sol göz Gözlüklü %80

Göz(4810)Görmeler sağ göz 0.005 -12.50 -4.75 20',sol göz 0.8 0.0 -1.00
148',Keratakonus,BİO Sağ göz vigh strialar saydam

Faydaları ve zararları nelerdir?
Engelli raporu olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Hemşireyim ve işe girişlerde veya normal hayatta önüme bir sorun çıkartır mı?

nutelya

Hiç almasan daha iyiydi eğer engelli haklarından faydalanmak istersen en az %40 raporun olmalı mevcut raporun bir yerde sıkıntı yaratacağını sanmıyorum oranı az zaten

Raynaud hastalığım var ona %20 verdiler zaten. Ancak göz için %17 verilmiş. Kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. Çünkü görmeyen bir gözü olan insana %17 vermek bence saçmalık. Ki diğer gözümde de hastalık devam ediyor ve '' gözlüklü %80 '' .

Üst Alt