Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kent konseyi çalışmaları hakkında bilgi paylaşımı..?

serkanarslan72

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Nufusu 50.000 ve üzeri olan her belediyede kent konseyi grubu kurulma mecburiyeti ile ilgili bir yasa çıkmış. İnegöl'ümüzde bu uygulamaya geçti ve çeşitli çalışma grupları kuruldu. Gruplardan biride Engelliler grubu.
Grubun yapması gereken engelli arkadaşlarımız için proje üretmek, şehirimizdeki engelli arkadaşlarımızın sorunlarını çözmek ve bunları gündeme getirmek.
Bu konular yılda 2 defa konseye sunulacak kabul görür ise projeler belediye meclis üyelerine sunulacak. Sunulan projelerden uygun olanlar ise belediye meclisi tarafından yapılacak uygulama sonucuna göre projeler hayata geçirilecek, gerekirse maddi destekte verilecek. Biz

de inegölde 6-7 arkadaşımızla bir araya gelerek bir grup kurduk ve aylık olarak toplantı yapıp kararlar alıp, şehirimizle alakalı projeler üreteceğiz. Bu konuda bilgi paylaşımı ve katılım artmsı için bir web sitesi kurma kararı aldık. www.engelsizinegol.org
Siteyi bugün yazmaya başladım.
Sizlerden isteğim bu tür grupların çalışmaları hakkında forumda bir bilgi bulamadım. Bu konsey her şehirde kuruluyor proje üreten ve konseyde yer alan arkadaşlar ile bu forumda bilgi paylaşımı yapabilir miyiz? Hangilerini şehrimizde uygulayabiliriz. Bu konuda fikirlerinizi paylaşmak istiyorum tabiki projelerinizi de.

Kent konseyi olarak etimesgut kent konseyi engelliler calışma grubunu örnek gostrebilirim turkiyenin en buyuk konsey binası VE GUZEL CALIŞMALARA İMZA ATIYORLAR

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Üst Alt