Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kendinden jelli kayganlaştırılmış sonda nereden ve nasıl temin edebiliriz?

yoldas35

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhabalar, ben izmirden bahar. annem idrar kesesinden ameliyat oldu. şimdi TAK yapıyor ve bunu kayganlaştırıcı sonda ile günde 4 saat ara ile yapmamız gerekiyor. kayganlaştırıcı sonda alacağız. fiyatını bilen varsa, kolay yoldan nasıl temin edebiliriz konusunda bana bilgi verebilir mi?

Eğer annenizin sağlık güvencesi varsa, Sosyal Güvenlik Kurumu (SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur) günde 6 adet kendinden jelli sonda ödemesi yapıyor. SGK 1 katater için 1.5 YTL ödüyor. Yani günlük 9 YTL.
Hi-slip Plus marka kendinden jelli ve içinde su kiti bulunan ürünü kolayca temin edebilirsiniz.
Bunun için alacağınız Raporda tam olarak şu yazmalı:

• Tanı: Nörojen mesane (veya "rekürrent üretra darlığı")
    Karar: Klinik bulgulara göre hastanın 2 yıl süreyle günde 6 adet (180/ay) kendinden jelli üretral katater kullanması gereklidir (ya da "kullanmasının gerekli olduğuna Sağlık Kurulu kararı oybirliği ile karar verilmiştir")
Ürün temini için en kolay yol, ürünü satan medikalciye gitmektir. Medikalciye gidin:
1- Bana en zahmetsiz şekilde rapor çıkartın
2- 2 ayda bir 360 adet sondayı adresime gönderin
3- Size vekalet vermem gerekirse, verebilirim. Bunun için tüm işlemleri bana kolayca yaptırın.

Medikalci sizden aldığı vekaletle SGK'da parayı takip edecek. Yani ürün için sizden -asla- para çıkmayacak... Siz 2 ayda bir annenizin sağlık karnesini medikalciye verceksiniz ve sondaları alacaksınız. Onlar karneyi yazdıracak, diğer tüm evrakları tamamlayıp SGK'na teslim edecek. SGK ödeme yaptığında da gidip alacak...

Hi-slip Plus'ı İzmir'de kim satıyor bilemiyorum. Ama üretici firma Oasis'e sorup öğrenebilirsiniz: Oasis Medikal

geçmiş olsun

öncelikle geçmiş olsun yoldaş35.bülent şefin söylediğ sonda markasını ısrarla ara bence çok kullanışlı ve kendi içinde hijenik suyla da çok avantajlı.bu rapor ve reçete işlemlerini üroloji,nöroloji veya ftr servislerinden takip edebilirsin. ama üroloji(bevliye)servisi daha detaylı olabilir. hijeniklik ve kullanımıda dikkat edin lütfen.enfeksiyon riskini unutmayın.ayrca zaten tak la 4 saat aralığı aynı anlam değilmi.tak demek temiz aralıklı katater diye biliyorum.

teşekür

öncelikle beni bilgilendirdiğiniz için teşekür ederim izmirde bu söylediğiniz marka Hİ-SLİP marka ürünü nasıl temin edebilirm veya izmirde kulllanan varmı

üretici firma Oasis'e sorup öğrenebilirsiniz oradaki bayiinin iletişim bilgilerini

Selamlar, Ben Cem Turgut. Oncelikle gecmis olsun diyorum. Ben de Izmir'deyim he hi-sleep kullaniyorum. Yerli mali ama cok kaliteli. Benim sondalari aldigim medikal firmani tel.'i ni veriyorum. Sevilay Hanim sana cok yardimci olacaktir. Benim selamimi da soylemeyi unutma :)

Tel: 0 232 421 59 39

Arkadaslar bildiginiz gibi SGK daha once gunde 8 tane olan TAK sayisini 6 ya dusurdu. Ben bu konuda cok magdurum. Her ay 60 tane sondayi kendi paramla almak zorundayim. Benim durumumda olan arkadas var mi? SGK ya mail atalim hep beraber. Belki tekrar 8 e cikarirlar.

Pennine satan ve 360 tane kesintisiz veren mendikalci var mi ???

Freebird said pennine kullanıyorum ama genel bütün bayiler aynı uygulama yapıyor maliyeti yuksek kaliteli bir urun olduğu için kullanıyorum konyadan tablin medikal den alıyorum

Üst Alt