Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kemoterapi hafıza kaybı yapar mı?

soneman

Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
3
Babam akciğer ve kemil kanseri kemoterapi 2. Kez uygulandı
Senelerdir beyinde damar tıkanıklığı alzaymer teşhisleri unutkanlık vardı
Ama 2. kemoterapi sonrası evini bizi coğu zaman inkar ediyor
Çok zorlanıyoruz sakinleştiremiyoruz evdeyken evden kacıyor evime gidicem siz kimsiniz ailesine tanımıyor kovuyor
Kemoterapi sebep oldu sanırım bu kadar unutkanlığına
Böyle kemoterapiden aynısını yaşayan varmı

merhaba ben taxol adlı kemoterapi ilacından dolayı hafızmaı kaybettim ayrıca kanserim beynimi de etkilemişti .hafızam geri gelmedi. üzücü ama alışmaya çalıştım öyle devam ettim .size geçmiş olsun ama sakinleştirici için doktorunuzla konuşun , stres ne hastaya ne de bakanlarına fayda sağlamıyor içirin ilacını d,nlensin ...kanser zaten zor çekene de bakana da .geçmiş olsun sabır diliyorum

soneman çok geçmiş olsun arkadaşınızında dedigi gibi doktorunuzla konuşmanız en mantıklısı dayımda alzaymer di.ailesini tanımıyordu. Kızıyordu bagırıp kovuyor sinirleniyordu. Dayımı gözlemledigim kadarıyla ailesi dışında kardeşi yada akrabaları tanıdıklarıyla 5 dk. Geçirse sakinleşiyordu. Konuşunca sevdigi şeylerden bahsedince sakinleşebilir. Ama ailesini gördügü zaman sinirleniyordu. Aklıma gelen bunlar kanser konusunda birşey diyemeyecegim maalesef. Birde önceden ne yapmayı seviyorsa basit şeyleri onları deneyebilirsini. Kaybolması konusunda bileklik akıllı saatler belki işe yarayabilir. Hızlıca bulabilirsiniz. Alzaymer hastalarında yer degişikligi yapmak onlar için sıkıntı yaratabiliyormuş. Ev tuvalet vb degişiklikler çok zor allah yarcımcınız olsun. Alzaymır hastalıgı üzerine iyi çalışan dr lar vardır mutlaka iyi araştırıp o alanda uzman bir dr. Yardım alabilirsiniz dr. Degişikligi yapabilirsiniz. Çok zor bir durum geçecek diye düşünürseniz sizin ve aileniz için iyi hissettirebilir. Iyi kötü herşey geçicidir.

CORTU hanifeaydin serox adlı uyku ilacını veriyoruz başka ilac yok oda bazı günler işe yaramıyor Allah kolaylık versin herkese cok zor durum

Üst Alt