Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kekemelik ve ciddi psikolojik sıkıntılar çekiyorum. Askerlikten muaf olur muyum?

Hava değişimi bitince ne olacak?

Arkadaslar bugun diyarbakır askeri hastanesinden 30 gün hava değişimi aldım kağıtta şunlar yazıyor Öyküsünden; hastanın askerliğe uyum sağlamakta zorlandıgı ve işlevselliğinin düşük olduğu anlaşılmaktadır.
Tanı:
1-F43.2 Uyum bozuklukları
Karar:
[16/C/]
1 (BİR) AY HAVA DEĞİŞİMİ.
Doktor askerlik yapip yapamadigimi sordu yapamicam dedim 1 ay verdi. İznin bitince tekrar gel dedi. Kıta kanaat formunda bütün komutanlar silahsız nobet tutarken arkadaşının silahıyla intihara teşebbüs etti, firara teşebbüs etti kekeme oldugu icin iletişim kuramiyor uyum bozuklugu yaşıyor ve atlatamiyor her an kendine zarar verebilir askerlik yapması uygun değildir yazmislardi. Sanirim muafiyet verecekler.. Fikirlerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum..

Eyvallah hocam.. B/16 elverişsiz oluyor ama C/16 ne oluyor bilginiz var mı?

İstirahat sonrası düzelip düzelmeyeceğine dair bir değerlendirmeye işaret ediyor. İstirahat sonunda muafiyet olursa orası 16/D ya da B olur.

Tekrar gidişimle birlik komutani askerlik yapamaz yazarsa alabilirim dimi hocam? Görüsünüz nedir?

Kesin bişey demek mümkün değil tabii, ama bence muafiyet verirler

Acaba bu sefer muaf olabilir miyim? (lütfen yardım edin)

Arkadaşlar ankara gatadan 10 gün sıhhi izin aldım, süre bitince birliğime teslim oldum psikolojik sıkıntılarım arttı ve firar ettim
5 gün sonra aile baskısıyla birliğime teslim oldum. Annem bölük komutanıyla konuştu oğlum askerlik yapamıyo dedi oda tamam gerekeni yaparız dedi.
Diyarbakır asker hastanesine sevk ettiler doktor 1 ay hava değişimi verdi ve bitince tekrar gel dedi. (Kıta kanaat formuna tüm komutanlar askerlik yapamaz yazmıştı)

şimdi tekrar diyarbakıra gideceğim ve rdm doktoru dahil tüm komutanlar askerlik yapamaz yazacak. Acaba muafiyet alabilir miyim? Ve acaba doktorun tekrar gel demesi muafiyet vereceğine bir işaret midir? Yardımcı olursanız sevinirim..

Aynı gün içinde heyete çıkabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar. Ben okb hastasıyım 10 gün 30 gün ve 60 gün hava değişimi kullandım salı günü diyarbakır asker hastanesine gideceğim ve muaf olacağım. Acaba salı sabah muayene olursam öğleden sonra heyete girebilir miyim yoksa perşembeyi mi beklerim lütfen yardımcı olum.. Yani aynı gün içinde heyete giriliyor mu..

ben aynı gün içinde heyete girdiğimde oldu. muayeneden 1 hafta sonra girdiğimde oldu. ikiside askeri hastaneydi.
ama tahminimce diyarbakır gibi bir yerde sabah muayane olsa öğlen heyete sokup göndermezler gibime geliyor.

Sagolun arkadaşlar doktora kibarca rica edip sıkıntılarımı anlattım ve sabah işlerimi halledip 13.30da heyete girdim ve muaf oldum.

Üst Alt