Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kekeme olmak... [Yaşam]

P.o.l.i.c.e

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
hangisi yaa ben senelerdir anlayamadım çok sıkıntı çekiyorum artık.

Ne engel, ne özürl. Sadece sosyal bir sorun. Ve bu sorun kekeme olan kişilerden ziyade, onları içinde barındırmayan/zorlayan/dışlayan diğer kişilerin, toplumun sorun saydığı bir durumdur.
Elbette "umursama" desem birşey değişmeyecek ama, en azından umursasan bile ne yap et kendini toplumdan soyutlama. Sakın ama sakın günlük yaşamdan geri durma. Hayattan soğuduğuında her şey çok daha zor olur.
Sen bu toplumun eşit bir ferdisin ve herkes seni olduğun halinle kabul etmek, saygı göstermek zorunda.

bence çok ciddi bi durum degil engelde degil özür de degil diye düşünüyom :!: :!:

Bence ikisi de değil. Onlar da kendini engelli diye görürse biz ne yapalım yahu :D

ikiside değil be dostum.çok zor bir durum.
ben kekemeleri hep zeki insanlar olarak tanımlıyorum.
çünki,onlardaki kelime hazinesi başkalarında yok.bir konuyu anlatırken,dilinin dönmediği kelimenin yerine hemen eş anlamlısını bulabiliyorlar.

Üst Alt