Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kazadan önce aldığım B sınıfı ehliyetim var. Vergi muafiyetli araç almak için ne yapmalıyım? [Soru]

SALVATORE

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Kazadan önce aldığım B sınıfı ehliyetim var. Vergi muafiyetli araç almak için ne yapmalıyım? [Soru]

4 Sene önce B sınıfı ehliyet almışdım
ama özürlü raporum yoktu , gecenlerde raporumu aldım ve yüzde 58 oranında özürlü yazıyor raporumda. H sınıfı ehliyet hakkında da hiç bir bilgim yoktu.
sorum şu: şimdi ben bu yüzde 58 özür oranıyla ötv vergsi indirimi alabilir miyim, yada ilkönce ehliyeti h sınıfına çevirmek mi lazım? h sınıfı bir ehliyetim olsa idi peki bu indirimlerden yararlanabilir miydim? ne yapmam gerekiyor? yardımcı olsanız çok sevinirim
bir de özel donanımlı araç kullanabilir ibareli raporu hangi hastaneden almak gerekiyor? yada alacağım raporda ötv den yararlanmak için ne yazması gerekiyor?

(el ve ayaklarımda bir özürüm yok fakat gecirdiğim kaza sonucu ayaklarda cansızlık var) ve bu kaza b sınıfı ehliyeti aldıkdan sonra oldu

ilk önce B sınfı ehliyetinizi H sınıfı ehliyete çevirmeniz lazım.Bunun içinde sürücü kursuna yeniden başvuruyorsunuz.Ehliyetinizi H sınıfına çevirdikten sonra,devlet Hastahanesine başvurarak,özel tertibatlı araç kullanması uygundur.İbareli sağlık kurulu raporu almanız durumunda hem ÖTV hemde MTV muafiyetinden yararlanabilirsiniz.Hastalığınızın H sınıfı ehliyet için uygun olup olmadığına heyet karar verecek.

Üst Alt