Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kazadan 4 yıl sonra, orman ve doktor

naimsav

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
0
HUZUR, GÜVEN VE GÜÇ VEREN ORMAN VE DOKTOR

Kazadan 4 yıl sonra mesanemde taşlar oluştu, bir hastanede ameliyatla taşlar alınmaya karar verildi. Belden aşası tam felç olduğum için bayıltılmadan ameliyata karar verildi ameliyat masasına yatırıldım elllerim bağlandı , göğsüme bir kumaşla perde çekildi canlı canlı ameliyat başladı fakat tansiyonum ve ateşim yukseldi doktor ve hemşireler bana moral vermeye çalışıyorlar hiç fayda etmiyor,ben sağa sola bakıyorum yanımda bayıtılmış ameliyat olan hastaları göruyorum , tansiyonum ve ateşim hep yüksek, doktor ameliyatı durdurdu kolumdaki seruma ilaç katılıyor ama değişen bir şey yok, o arada başımdaki hemşireler yer değiştirirken ameliyathane penceresinden dağların, ormanın yeşil ağaçlarını gördum o an içim rahatladı, orman sanki korkma ben yanıdayım dercesine içime huzur ve güç verdi
baş ucumdaki hemşire ameliyat yapmakta olan doktora seslendi her şey normale girdi ,her şeyi normale sokan yeşil ormandı canım dan çok sevdiğim ormandı.
Benzer bir olayı yeni yaşadım o bana dunyayı zindan eden diş çürükleri çektirmek için dişçi koltuğuna oturtuldum, yine tansiyonun yükseldi diş doktoru heyecandan,korkudan tansiyonun yukselmiştir bekliyelim bu durumda dişini çekemeyiz,diş doktor başımda lafa tutuyor tansiyonun düşmesini bekliyor şu perde ve pencereyi aç biraz dağları, ormanları seyredeyim dedim o zaman tansiyonum normaleşecek ,perde ,pencere açıldı 3 katta olmama rağmen daha yüksek bir bina karşımda daha çok canım sıkıldı.
Benim yıllardır kahrımı severek çeken işyerinden başka evime gelip moral veren sonsuz saygı ve sevgi duyduğum.Sayın Doktor Erdoğan TAVUKÇU 'ya dişçi koltuğunda olduğumu tansiyonum yüksek olduğundan diş doktoru dişimi çekemediğini bildirdim biraz sona yanıma koşarak geldi o da getirdiği tansiyon aleti ile tansiyonumu ölçtü, diş doktoruna çekebilirsin dedi.
Bende çürük dişim çekilene kadar yanımda kalmasını rica ettim dişim parça parça çıkarılıyor,diş doktoru sıkıldınmı ,acıyormu diye soruyor, bir diş çekilmesi gerekli daha acı ve sıkıntı duyuyormusun devam edeyimi?.
Bende, sayın Doktor Erdoğan TAVUKÇU bey yanımda oturursa bütün dişlerimi çekebilirsin,diş doktoru parça parça dişlerimi çıkarıyor benim uykum geldi, tansiyonum normelleşti ,tıpkı orman gibi huzur, guven ve güç veren yanımda karşımda sayın Dr.Erdoğan Bey vardı .Bana huzur ve güç veren Ormanlar ve sayın Doktor Erdoğan TAVUKÇU sağ olsun, Ormanlar hep var olsun , Ormanlarımıza zarar verenlere Allah cezasını versin.

30 yıllık( parapleji ) Naim SAV -SUSURLUK-BALIKESİR

Nasıl büyük bir ders çıkardım anlatamam. Çok iyi oldu bunu yazdığın. Yaşadıklarımız bazen başkalarının yaşantısını da etkiler. Herkesin ders çıkarılacak bir öyküsü vardır. Paylaşman çok iyi oldu. Allah'a emanet ol...

Naim abi, benzer bir duyguyu da ben yaşadım. Kısaca anlatmak gerekirse:
Felç olduğum ilk 6 ayı hastanede geçirmiş ve bunun ilk 3 ayında da yataktan hiç çıkmamıştım. Sonra ailemin ısrarı üzerine, yatağımla beraber beni dışarı (bahçeye) çıkarmalarına izin vermiştim.
Sanırım aylardan Ağustostu. Yani yaz alabildiğine güzeldi. Ve bulunduğum hastanenin (70. Yıl Fizik Tedavi Hastanesi- Şirinevler/İst.) yemyeşil bir bahçesi vardı.
Beni yavaş yavaş odadan çıkardılar, koridoru geçtik. Yemyeşil ağaçlar ve keyifle esen bir akşam rüzgarı beni karşıladı. O anı hiç unutamam. Aylardır beyaz renkten başka renk görmemiş ve yatakta bunalmışken; o yeşilin, o rüzgarın ve o göz alabildiğince uzaklara bakabilme özgürlüğünün içimde uyandırdığı heyecanı halen hissedebiliyorum.
O gün kendi kendime sormuştum: Neden hastanelerdeki herşeyi beyaz yaparlar. Kendimizi hasta gibi hissedelim diye mi?
O günden sonraki her gün saatlerce dışarıda kaldım. O arada bu sorunun cevabını aramayı da unutuvermişim :)

Bunları hatırlamak güzeldi. Sağol. :)

Sevgili Bülent
ben o günleri unutsaydım bu gunku duruma gelemezdim.
Bana candan destek olan Susurluk kaymakamı sayın Abdullah ETİL ve ayni duyarlılıkla her zaman bana candan destek olan Sayın Doktor Erdoğan TAVUKÇU ya yine candan teşekkür ederim.
Saygılarımla

merhaba arkadaşlar,

dün kitapçı 1 arkadaşıma uğradım. yanımızdaki dükkanın sahibinin somurtkan 1 köpeği var. bana poposunu döndü ve hiç yüz vermedi... alacağın olsun Cako dedim...

arkadaşıma "mutsuz galiba" dediğimde verdiği cevap üzerinde düşünülmeye değer 1 cevaptı...

"her canlının kendi doğası vardır ve o doğadan ne kadar uzaklaşırsa o kadar mutsuz olur."

sadece cako değil hepimiz kendi doğamızdan kopmuş-koparılmış durumdayız. aslımıza, doğamıza dönmek de pek mümkün görünmüyor... belki toprak olunca...

sevgiler
sarpmurat

Aslında uzakdoğululara hep hayran kalmışımdır. O teknolojinin içinde doğadan hiç kopmuyorlar. Yaşam felsefesi haline getirmişler, doğa ile içiçe yaşamayı...

n639048532_1036923_4191.jpg

Üst Alt