Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas hastasıyım. Otomatik vites araç kullanabilir miyim?

mustuli1918

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
kas hastasıyım müsküler distrofi adı.b ehliyetim var h ehliyeti yaptırcam arabada otomotik vites istiyorum.ayaklarımı kullanabiliyorum.otomotik vites araba alabilirmiyim.dilekçe verecekken hastaneye ne yazmalıyım.tşkler

arkadaşım benimde ehliyet b idi.h sınıfına çevirdim aracımı aldım.hastaneye gittiğinde h sınıfı ehliyet alabilir ve özel donanımlı otomatik vites alabiliride eklet.yalnızca otomatik vites olarak araç alamazsın.çünkü kas hastalıklarında tüm kaslar etkilendiği için vermezler.yalnız sol ayaktan rapor alırsan olur.ama rapora kas hastalığı yerine sol ayakla ilgili bişey yazdırman gerekir.onuda vermezler.bende kas hastasıyım.aracımı alallı bir ay oldu.özel donanımlı otomatik vites elden kumandalı fren ve gaz tertibatı yazdırdım.o şekilde ötv indirimli araç alabilirsin.

Amaç vergi avantajından yararlanmaksa, gaz-fren elle kumandalı özel donanıma sahip araç kullanmak için rapor almalısınız. Salt otomatik vitesli aracı vergi istisnası ile satın alamazsınız

kardeşim ben h ehliyet alabilir.otomotik vites kullanabilir yazılı rapor aldım.eşim kullanabilirmi.

Araçta hiçbir tertibat olmazsa sadece otomatik vitesli olursa herkes kullanabilir aracınızı

Üst Alt