Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas hastalıklarında genel anestezi uygulaması hakkında bilgisi olan var mı?

funda

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba...
Ben kas hastalıklarında anestezi hakkında bilgi almak istiyorum. Anestezinin ne gibi yan etkileri var, risk nedir? Daha önce bununla ilgili deneyimi olan varsa ne olur beni bu konuda bilgilendirsin. Kızım 4 yaşında lgmd hastası ve geniz eti sorunu var. alınması gerekiyor. Anestezi uzmanı yüksek risk grubundadır dedi. Ben sizlerden de bilgi almak istedim. Ameliyatın yapılması gerekiyor. Çünkü geceleri rahat nefes alamıyor. Bilgilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler....

Merhaba funda öncelikle kızına acil şifalar diliyorum sanırım narkozun etkilerini soruyorsun ben bir M.D.li olarak iki kez genel anestezi alarak ameliyat oldum fakat ikinci ameliyatımda doktorları biraz korkuttum yoğun bakım ünitesinde uzun süre kalmışım yakınlarımın söylediğine göre bence sana önerim bir kas hastalıkları uzmanından bilgi almandır çünki en doğru bilgiye böyle ulaşabileceğini düşünüyorum.Hatta anestezi uzmanının söylediklerini ona anlatabilirsen seni bu konuda sebepleriyle beraber aydınlatacağını düşünüyorum.İnşallah herşey pozitif olur..

İlginden dolayı teşekkür ederim camino. Yalnız benim sana bir sorum olacak 2. genel anesteziyi aldığımda uyanmam geç oldu demişsin. Kaç yaşlarındaydın? Çünkü küçük çocuklarda risk daha fazlaymış o nedenle soruyorum. Bir de zeynep(kızım) kasım 2006 da kas biyopsisi için zaten genel anesteziye girmişti ve herhangi bir sorunla karşılaşmamıştık çok şükür. Şimdi doktorların bu kadar temkinli konuşması açıkçası beni biraz endişelendirdi. Gerçi daha önceki anestezi adana'da tıp fakültesinde yapılmıştı. biz ise hataylıyız. Buradaki araştırma hastanesi henüz yeni. Böyle ufak bir ameliyat için Adana'ya gitmemiz gerekecek gibi. Tekrar teşekkür ederim

Sevgili Funda,
kas hastalıklarında anestezi ile ilgili bir yazıyı ben kashastaliklari.aileniz sitesinde okumuştum(skolyozla ilgili bir başlıktaydı yanlış hatırlamıyorsam).Yazını okuyunca siteye girip bu yazıyı buraya aktarmak istedim ama sitede bir problem var herhalde forum kısmına giremedim.Hatırladığımca kas hastaları için ismide verilen bazı anestezi maddelerinin kesinlikle kullanılmaması öneriliyordu.Ayrıca operasyondan önce bir süre solunum çalışmaları yaptırılması öneriliyordu(süreyi hatırlamıyorum ama sanırım bir iki ay öncesinden başlanmasını öneriyordu).Ayrıca o yazıda hastalık ilerledikçe solunumun zayıflaması nedeniyle ileri yaşlar riskli deniyordu.Genç yaşlar akciğer henüz fazla etkilenmediğinden daha risksiz deniyordu.Ama küçük yaş denirken dört yaşa kadar iniyormu bilmiyorum.

İkinci anesteziyi aldığımda 24 yaşındaydım, minik zeynep için herşeyin yolunda gitmesini diliyorum.Ayrıca moralini bozma sakın temkinli olmakta yarar var sadece...

merhaba. benim de haastalığın teşhisi konulmadan once 2 kez genel anestezi yaptırdım. ilki 6 yaşımdayken 2.si 24 yaşımdayken. Tesadüf müdr bilemiyorum 2. anesteziden 5 ay sonra merdivenlerde zorlanma gibi şikayetleirim başladı, bazı doktorlar anestezinin hastalığı tetiklediğini belirtti sizce böyle birşey var mı? varsa 6 yaşımda neden bu hastalık çıkmadı?
Tşkler

anesteziler kas gruplarında belli bi risk teşkil ediyor ama bunu en ii anestezi uzmanları ve nörologlar açıklar yinede benim söyleyeceğim bu kadar

Üst Alt