Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas hastalığında idrar problemi..?

Onur

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
22 senedir kas hastasıyım. Son yıllarda hastalığım ilerledikçe idrar yapmakta çeşitli problemler yaşamaya başladım. İdrar çıkış hızım giderek azalıyor. Sanırım idrar kesesi kaslarıda zayıflıyor. Çoğunlukla ördek kullanıyorum. Gerçi kesemde idrar kalmıyor ama zamanla onunda olacağını zannediyorum.

Diğer sorunumda, günlük normal 1 lt. kadar sıvı alıyorum. Düzenli olarakta idrara çıkıyorum. Bazı zamanlar (hafif bir soğuk algınlığı ile) idrara çıkma gereksinimim çok artıyor. Adeta vucüdümda sıvı bitene kadar idrara çıkıyorum. Gerek sağlık, gerekse sosyal yaşamımda bu durum kötü yönde etkiliyor.

Kas hastası erkek arkadaşlarımdan tecrübe paylaşımı bekliyorum.

Kuşçu Arkadas ben kas hastasıyım ama bu konuda bir bilgi sahibi degilim malesef ancak arkadasin dediği gibi sorun urolojik olabilir bu konu bizi aşar bir uzman diyorum...

Çünkü gercekten ihmale gelmez...

Arkadaşlar bulunduğum yer olan Antalya'da Tıp Fakültesi Üroloji bölümüne belirttiğim şikayetler üzerine gittim. Bir takım tetkikler yapıldı. Hatta şimdi adını hatırlamıyorum ama, idrar kesesine su pompalayıp boşalmasını mütakip röntgene benzer birşey çekilmişti. Sonuç mu? :) Hastalığıma bağladılar :roll: Aslında sonuçları değerlendirme aşamasında hastanede bir takım doktor değişimi yaşandı. Onun için sağlıklı değerlendirme olmadığına inanıyorum.

Konunun öneminin farkındayım. Benim konuyu açmamdaki sebep aynı şikayetleri olan arkadaşlardan görüş almaktı.

Medyada bir sağlık programında "huzursuz idrar sendromu" diye hastalıktan söz edildi. Şikayetlerime uyan belirtiler saydılar. Bu hastalık nedir bilen var mı?

slm

KAS HASTALIKLARINDA (BECKER) OLANLARDA BU SORUN VAR
DISARI CIKMAKDA KORKAR OLDUK BIR ARKADASI ZIYERETE
GITMEK ISTEDIGIMDE ONCE BU SORUN AKLIMA GELIR IKI
DAMLA SU ICSEK IKIDE BIR WC YE MERDIVEN SORUNU BIR
BAS BELASI CANINI SIKMAYIM HAYAT HERSEYE RAGMEN GUZEL

Re: [Soru] Kas hastalığında idrar problemi..?

biraz terbiyesizce olcak ama birde masturbasyon yapmayı denesen kasları güçleniyo idrar kesesinin

Selamlar
Hakan Dinç 37 yaşındayım Becker kas erimesi var ben de de.
Aşırı tuvalet sorunu ben de yaşadım.
Sorunu internette bulduk hamdolsun.
Troit tahlili yaptı doktor aşırı çalışınca ve fazla tuvalet yapınca minarel ve vitamin eksikliği olayı bu hale getiriyor birde üçüncü şey çay ve kahveden uzak durmak gerek,bu üçünü halledince normale döndüm Allah a çok şükür.
1.Troit hapı kullanıyorum
2.Multi vitamin içiyorum
3.Çay ve Kahve çok sevdiğim halde içmiyorum.

Not: multivitamin supradin içiyodum ama mübarek kocaman içine kadar boğuluyorum toz vitamin araştırdım internetten uzamax buldum, süt veya ayranla iyi gidiyo.

Herkese geçmiş olsun.
Allah a emanet olun.

babamd aoluyor tuvalete yetısemeden ıdrarı kacıyo bazen ben de md hastasıyım ama istedıgım kadar tutabılıyorum ama fazla tutmakta ıyı degılmıs o yuzden zamanında gıdıyorum musaıt degılsem tutuyorum aallah ıma sukur kacıranlara soluyorum morelımızı yuksek tutmalıyızz cunku bız md lıyız morel bozuklugu dahada cokertır bızı

Selam Arkadaşlar

Allahın lutfuyla keten tohumunun yağını keşfettik, sık idrar sorunu olan arkadaşlar sabah akşam yarım tatlı kaşığı keten yağı içiniz, kendimde denedim MaşaAllah çok faydasını gördüm.

Allah a emanet olun, sağlıcakla kalın.

yae bende becker hastasıyımda aynen ne içsem idrarım gelıyor bi doktora görünmek lazım

Üst Alt