Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kardiyoloji, uyku apnesi ve obezite için neden süreli rapor verildi!?

byulumixx

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba,
2022 yılında %62 oranla 2 yıl süreli rapor almıştım.Kardiyoloji%20, Uyku apnesi%35, Obezite%20, Bel Fıtığı%8.

Bugün yeni raporum çıktı.Bel fıtığını yazdırmadım ki süresiz olsun diye ama %58 ile yine 2 yıl süreli aldım.Demekki süreli yapan bir oranım var.Ama hangisi?

Kronik ve sınıflanamayan işaretlenmiş.Hastalıklarımı yukarda yazdım.Bilgisi ve tecrübesi olan aydınlatırsa sevinirim.

Teşekkür ederim.

Uyku apnesinden tek gece yatışıyla sürekli rapor alan arkadaşım var.

Süreli yada sürekli olması hastalıklarla ilgili bir şey değil...tamamen hastanenin ve heyetin kararıdır..

Kronik Böbrek yetmezliği ve haftada 3..4 kez diyalize giren bir hastaya bile süreli veriliyor..bu tamamen heyetin kararıdır.

@byulumixx,

Uyku apnesi zamanla geçmiyor. Yeni bir testte yapmıyorlar.
Üstteki arkadaşın dediği gibi heyetle alakalı olabilir. Çünkü arkadaşım Etlik şehir hastanesinden 1. gece yatışla ağır uyku apnesi çıktı ama daha cihazla yatmadı. Diğer hastalığı şeker. Hemen ertesinde sağlık kuruluna başvurdu ve haftasına sürekli raporu çıktı.

O yüzden yöntem arıyorum nasıl çözerim diye...

@byulumixx,

Merhaba,

Öncelikle sorunuzun cevabı yüksek ihtimalle Uyku Apnesi.

Aylardır araştırdığım ama cevabını bulamadığım soruyu siz bana cevaplayacaksınız umarım.

Ben Ekim-2023'de Uyku Apnesi, Kalp Ritm Bozukluğu ve Kolesterol ile %47 rapor aldim. 2 sene süreli. Ekim-2025 olmadan yeniletmem gerekiyor.

Şunun cevabını rica ediyorum lütfen :

Uyku apnesi raporu almak 8 ay süren bir süreç. Önce 15 gün sonraya doktor muayene randevusu alınıyor. Sonra 7 ay sonraya uyku testi için gün veriyorlar. Sonuç da testten 1 ay sonra çıkıyor.

Ekim 2025'de uyku raporumun elimde olması için Şubat-2025'de bu uzun süreci tekrar mı başlatmalı mıyım, yoksa uyku testinden beri kullandığım Resmed-10 uyku cihazının hafıza kartını götürüp, cihazla uyuduğumu kanıtlasam yeterli mi?

Ben devlet hastanesine cihazı alışımdan 4 ay sonrasında ve ondan da 1 sene sonra kontrole gideceğim, bunu şart koştu uyku raporu veren hastane..

Ben şimdi 2 senede bir bu 8 aylık uyku testi sürecine girecek miyim, her seferinde uyku testi yaptıracak mıyım yoksa cihaz kullanıyor olmam ve devlet hastanesinin yılda 1-2 kere kontrol ediyor olması yeterli mi?

Siz nasıl yaptınız?

Teşekkürler..

@hakohako, Merhaba, rapor yenileme işlemi düşündüğünüz kadar karmaşık değil.Sizin yapmanız gereken ya da aynı durumda ben olsam böyle yapardım dediğim; rapor süreniz dolmadan 3 hafta önce devlet hastanesinden sağlık kurulu randevusu almak olurdu. Uyku apnesi için göğüs hastalıklarına gittiğinizde ise hastalığınızın epikriz raporunu ve cihazınızın basınç değerini gösteren raporları almanız yeterli olur.Yani sizin düşündüğünüz gibi 8 ay bekleme gibi olmaz.Sağlık kurulu mevcut hastalığınızı sisteme giriyor ve oran veriyor.Yenileme olduğu içinde umurlarında değil.Benim 9 bölümü bitirmem yarım saatimi aldı.Tabi biraz tecrübelendim.

Üst Alt