Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kanser hastasıyım. Malulen emeklilik için başvuru yaptım. Heyete yönlendirildim..?

merhba arkadaşlar size son gelişmeleri atıyorum 1 ay oldu hala bu aşamad
EVRAK BİLGİLERİ
VARİDE NO:[FONT=Verdana]480,351[/FONT]VARİDE TARİHİ:[FONT=Verdana]09.01.2014[/FONT]
GELDİĞİ YER[FONT=Verdana]SAMSUN 19 MAYIS ÜNİ. SAĞ.UYG.ARAŞ.MERKEZİ[/FONT]T.C. KİMLİK NO
SİCİL NO:[FONT=Verdana][/FONT]TAHSİS NO:[FONT=Verdana][/FONT]
ADI:SOYADI:
EVRAK NO:[FONT=Verdana]2038[/FONT]EVRAK TARİHİ:[FONT=Verdana]24.12.2013[/FONT]
EK SAYISI:[FONT=Verdana]1[/FONT]GİZLİ:[FONT=Verdana]Hayır[/FONT]
GELİŞ ŞEKLİ:[FONT=Verdana]TAAHHÜTSÜZ POSTA[/FONT]GELİŞ NUMARASI:[FONT=Verdana][/FONT]
KONUSU:[FONT=Verdana]DİĞER[/FONT]
[SIZE=-1][FONT=Times New Roman]
[FONT=Verdana]1[/FONT][FONT=Verdana]09.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]2[/FONT][FONT=Verdana]09.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]3[/FONT][FONT=Verdana]22.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]4[/FONT][FONT=Verdana]23.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]5[/FONT][FONT=Verdana]23.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]6[/FONT][FONT=Verdana]23.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]7[/FONT][FONT=Verdana]24.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]8[/FONT][FONT=Verdana]24.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]Sıra No[/FONT] [FONT=Verdana]Tarih[/FONT] [FONT=Verdana]Birim[/FONT] [FONT=Verdana]İşlem[/FONT]

[/FONT]
[/SIZE]a :( sabırla beklemekteyim ne anlama geliyor bilmiyorum ama 13 gündür büroda kaldı

bülent bey e devlet sitesinden evrak takip yapılıyormu ben bulamadım

inşallah bülent bey bekliyorum bende sabırla dediğiniz yerde bir bilgi görünmüyor hayırlısı :( bu sefer artık olsun istiyorum sizi sonuçtan haberdar edicem mutlaka

Doğrudan evrak takibi takibi yok, ama emeklilik sonuçlanmışsa buna dair sisteme anında bir veri girişi oluyor... Oradaki "emekli maaşım" vb. bilgilerde bir şey varsa, bilin ki sonuç olumludur.

bülent bey bugünde birşey yok malesef sabırla bekliyorum evrak takibinden bugün baktım yine büroda görünüyor yani tablo aynı :(

1 ay4 gün oldu evraklarım hala bu tabloodaki gibi bugün sgk yüksek kurulunu arayıp bilgi aldım ve bana hala işlemde olduğun ve 2 hafta sonra tekrar arayıp sormamı söyledi beklemekden başka bişe yok yani :(

[FONT=Verdana]1[/FONT][FONT=Verdana]09.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]2[/FONT][FONT=Verdana]09.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]3[/FONT][FONT=Verdana]22.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]4[/FONT][FONT=Verdana]23.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]5[/FONT][FONT=Verdana]23.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]6[/FONT][FONT=Verdana]23.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]7[/FONT][FONT=Verdana]24.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]8[/FONT][FONT=Verdana]24.01.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]9[/FONT][FONT=Verdana]27.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]10[/FONT][FONT=Verdana]27.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]Sıra No[/FONT] [FONT=Verdana]Tarih[/FONT] [FONT=Verdana]Birim[/FONT] [FONT=Verdana]İşlem[/FONT]

bugün itibariyle tablom :)

benim evrak ankara kocatepede 5 aralık 2013 te işlendi 21 şubatta sonuçlandı. inşallah sizde yakında hayırlı bir haber alırsınız. allah hepimizin yardımcısı olsun

inşallah ağustos dan beri bekliyorum malesef 2 red aldım kanser tanısı geçerli lunca tekrar denedim ve 1,5 aydırda büroda görünüyor bugün evrak servisinde göründü sizin tablonuz nasıl atarsanız fikir edinirim bu arada emekliliğiniz onaylandımı?

[FONT=Verdana]1[/FONT][FONT=Verdana]05.12.2013[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]2[/FONT][FONT=Verdana]05.12.2013[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]3[/FONT][FONT=Verdana]20.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]4[/FONT][FONT=Verdana]20.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]5[/FONT][FONT=Verdana]21.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ADANA SGİM ÇUKUROVA SGM EVRAK SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]6[/FONT][FONT=Verdana]21.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ADANA SGİM ÇUKUROVA SGM EVRAK SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI

[/FONT]
benim kontrol muayene idi çok şükür sonuçlandı ama tam 1 sene sürdü

:) hemen hemen aynı teşekkür ederim bu arada sonuçlanmış olmasına çok sevindim geçmiş olsun :)

teşekkür ederim darısı sizin başınıza inşallah sizinkide bir an önce sonuçlanırda rahat edersiniz inşallah sizede geçmiş olsun

[FONT=Verdana]9[/FONT][FONT=Verdana]27.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]10[/FONT][FONT=Verdana]27.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]11[/FONT][FONT=Verdana]28.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ(GELEN EVRAK) SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]12[/FONT][FONT=Verdana]28.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ(GELEN EVRAK) SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]

bugünde bu şekilde :D

az önce sgk yı aradım ve evrağımın red ile sonuçlandığını öğren dim size bir sorum olacak ben ilk başta kendimi vergiden muaf mı etmeliydim sonramı malülen emeklilik için müracat etmeliydim fikri olan varsa paylaşabilirmi lütfen

EVRAK BİLGİLERİ
VARİDE NO:[FONT=Verdana]480,351[/FONT]VARİDE TARİHİ:[FONT=Verdana]09.01.2014[/FONT]
GELDİĞİ YER[FONT=Verdana]SAMSUN 19 MAYIS ÜNİ. SAĞ.UYG.ARAŞ.MERKEZİ[/FONT]T.C. KİMLİK NO
SİCİL NO:TAHSİS NO:
ADI:[FONT=Verdana]YONCA NUR[/FONT]SOYADI:[FONT=Verdana]AKYOL[/FONT]
EVRAK NO:[FONT=Verdana]2038[/FONT]EVRAK TARİHİ:[FONT=Verdana]24.12.2013[/FONT]
EK SAYISI:[FONT=Verdana]1[/FONT]GİZLİ:[FONT=Verdana]Hayır[/FONT]
GELİŞ ŞEKLİ:[FONT=Verdana]TAAHHÜTSÜZ POSTA[/FONT]GELİŞ NUMARASI:
KONUSU:[FONT=Verdana]DİĞER[/FONT]

[SIZE=-1][FONT=Times New Roman]
[FONT=Verdana]11[/FONT][FONT=Verdana]28.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ(GELEN EVRAK) SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]12[/FONT][FONT=Verdana]28.02.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ(GELEN EVRAK) SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]13[/FONT][FONT=Verdana]03.03.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]14[/FONT][FONT=Verdana]03.03.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]15[/FONT][FONT=Verdana]04.03.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]16[/FONT][FONT=Verdana]04.03.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]17[/FONT][FONT=Verdana]05.03.2014[/FONT][FONT=Verdana]ŞAHIS[/FONT][FONT=Verdana]TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]

[/FONT]
[/SIZE]

Yonca hanım anladığım kadar ile sizin maluliyetinzi onaylanmıyor.O halde neden basında kanser hastası malul sayılıyor dendi. saçmalıktan başka bişiy değil bunlar, bende kendi çabalarım ile ulaşabildiğim makamlara malul sayılan bir kişide yıl aranmaması için TBMM de her gün çıkan torba yasalara böyle bir maddenin eklenmesi konusunda mailler ve telefon ile görüşmeler yapıyorum bakalım hayırlısı. Bizler çaba vermeyince bizim yararımıza çıkıyor denilen yasalarda ben hiçte böyle bir yara göremiyorum.

malesef kanser tanısı olan herkez malül sayılıyor diyor süreci başlatıyoruz hastaneye sevkte diyorlarki 3 organınızın zarar görmesi gerek benim 3 organım zarar gördükden sonra napim malülen emekliliği öldükten sonra gelecek parayı napim söylicek birşey bulamıyorum çok üzgünüm 8 aydır çektiğim sitres bana kaldı :(

Hay ben bunların yaptığı işe!

Red kararına karşı itiraz ettniz ve o itirazınız da kabul görmedi, öyle mi?

Sizin sigorta başlangıç tarihiniz, toplam yatırılan sigorta prim gününüz nedir? Bağkur'dan mı SSK'dan mı emekli olmaya çalııyorsunuz?

Hayır, malulen emeklilikle vergi indiriminin hiç bir ilgisi yok

bülent bey benim 2000 iş günüm var bu 3 cü red malesef şöylede birşey var herkez yanlış yol izlediğiimi söylüyor sizcede öylemi ilk başta kendimi vergiden muaf mı etmem gerekiyordu vergi indirimi alıp sonramı malülen emekli olmalıydım ? :(((( gerçekten çok üzgünüm bu sonucu haketmedim

bu arada ssk dan :(

yoncaaa;

Yonca benimde ameliyattan dolayı ( pankreas, dalak, 12 parmak bağırsağı , safra kesesi ve safra yoları midedende 5 cm ) alınmıştı , birde çocuk felcinden dolayı koltuk değneği ve yürüme cihazı kulanıyorum belimde skolyoz mevcut yinede benden 10 yılımı doldurmam beklenmektedir.Mahkemeye vermeyi düşündüm 3 yıl sürer dediler boşuna uğraşmış olursun bende bekliyorum bakalım, kısmetse 1 kez itiraz edim diyorum bakalım sonuç ne olur....Şu an itibarı ilede 2323 prim günüm bulunmaktadır.

Son düzenleme:
Yanlış bir yol izliyor değilsiniz.

Doktorunuzla konuşun... Eğer o size "maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmanız lazım" derse, bence son red kararına karşı dava açın. Mahkeme eliyle alacağınız yeni rapor size malulen emeklilik hakkını kazandıracaktır.

bülent bey ben 2 ameliyat ve tadavilerimi hep ankarada oldum samsunda yaşıyorum ve ömür boyu tedavi ye mahkum edildim her 2 ayda bir kansere bakılıyor ben heyete samsunda girdim doğal olarak beni ameliyat eden 7 doktorumda ankara demet evler onkolojide burda heyet işlerini yaparken ankara sgk beni hastaneye sevk ettiğinde raporu yazacak doktor bana yalanda uğraşıyorsun çünküü red alıcan dedi çünkü ameliyat burda değil ve ne işlem nasıl bir yol izlediklerini bilmiyoruz sadece yazarız istediklerini demişti ama maaş alma kağıdını maaş belirleme yerlerini yapınca ben bunun olumlu geleceğini sanarken hayal kırıklığına uğradım

bir de şu var ben en son heyet istendiğinde kanserden dolayı ankarada tedaviye gircektim 12 doktordan sadece 6 tanesine girebildim ve diğerlerini iptal ettim ama sadece o gün koldan % 40 aldım yani onkolog ve diğerlerinden ne geldi bilmiyorum
şunu öğrenmek istiyorum şimdi tekrardan red cvp na itiraz hakkım var mı 8 ay sonra ve varsa bunu ankarada ameliyat olduğum hastanede mi yapmalıyım çünkü herşeyimle onlar ilgileniyor orda heyete girsem sizce nasıl olur :(

birde şöye birşey var malülen emekli olan bir arkadaş bana ilk önce vergiden muaf olman bu indirimi alman baştan beri yanlış yol izlemişsin demesi kafamı çok karıştırdı bende bu sebepten dolayı size böyle birşeyi sordum arkadaşım çalışıyor ve vergi indirimi için heyete girdi bunlar farklı şeymi kabull olduğunda malülen emekli olucam dedi açıkcası anlamış değilim :( bu arada songül hanım çok üzüldüm çok geçmiş olsun

Ben olsam bir süre sonra Ankara'da bir işyerinde 1 hafta sigortalı olur, sonra malulen emeklilik başvurumu Ankara'da yapardım. Böylece ameliyatınızı yapan hastaneye sevk için bir lansınız olur (malulen emeklilik başvurusu esnasında görevli memurdan bu konuda talepte bulunabilirsiniz. İnsan evladı ise yardımcı olacaktır)

Malulen emeklilik ile vergi indiriminin hiç bir ilgisi yok.

dediğinizi yapıcam bülent bey çok teşekkür ederim herşey için

OturanBoğa;

Bülent bey bende tedavi olduğum ilde sgk lıyım fakat aynı hastaneye yönlendirmediler.Daha sonra heyete girdiğim hast. raporlarında eksiklik görüp tedavi olduğum hastanenin onkoloji polikliniğinden rapor istediler.Daha sonra neticeye karar verdiler.

bülent bey bir sorum olucak size 1 haftalık sigorta neden yaptırmalıyım ve 1 hafta sonra işten çıkışmı göstermeliyim bunu samsunda yaşadıığım şehirde yapamazmıyım ankara neden ?ben nisanda ankaraya gidicem ve herşeyi kendi hastanemde yapıcam tabi bunun için önce nasıl olacağını araştırıcam hastaneme sevkimi yaptırmak için sizden sorularıma yardımcı olmanızı beni aydınlatmanızı rica ediyorum
şimdiden çok teşekkür ederim

En son sigortalılık hangi ilde ise, malulen emeklilik başvurusu da o ilden yapılır. Ankara'dan yaparsanız, ameliyatınızı yapan doktorun olduğu hastaneye sevk edilmek için rica etme şansınız olur.

Üst Alt