Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kamu personeline 18 ay hastalık izni tek seferde kullandırılır mı?

ayDÜNYAvazo

Aktif Üye
Üyelik
4 Şub 2012
Konular
573
Mesajlar
6,090
Reaksiyonlar
98
4C Kamu Personeli olarak 18 ay hastalık izni tek seferdemi kullandırılır bilen varmı?
OTİZM
ŞİZOFRENİ
 
3 aylık raporlar halinde 12+12 toplam 24 ay

kanser verem,gibi hastalıklarda
3 aylık raporlar halinde 18+18 toplam 36 ay rapor verilebilir.
Psikiyatrik hastalıklara ne kadar süreli rapor verilir, bilmiyorum.
 
Tek seferde o kadar rapor alamaz parça parça alabilir

aynen @karakaya arkadaşımızın yazdığı şekilde bizim kurumda'da alan var neredeyse pandemi döneminden beri yok sürekli parça parça 90 günlük rapor koparıyor :/
 
@16Caner16,

3 aydan az raporlar bu süreye dahil edilmiyormu?
(Hastanede yatışlar veya 10 gün ve üzeri istirahat raporları buna ekleniyormu?)

(Organik Olmayan Psikoz ve Yarı Otistik biri olarak)
 

Hastalık ve refakat izni:
Madde 105 – (Değişik: 13/2/2011-6111/107 md.)
Memura, aylık ve özlük hakları korunarak, verilecek raporda gösterilecek lüzum üzerine, kanser, verem ve akıl hastalığı gibi uzun süreli bir tedaviye ihtiyaç gösteren hastalığı hâlinde onsekiz aya kadar, diğer hastalık hâllerinde ise oniki aya kadar izin verilir.
Memurun, hastalığı sebebiyle yataklı tedavi kurumunda yatarak gördüğü tedavi süreleri, hastalık iznine ait sürenin hesabında dikkate alınır.
Bu maddede yazılı azamî süreler kadar izin verilen memurun, bu iznin sonunda işe başlayabilmesi için, iyileştiğine dair raporu (yurt dışındaki memurlar için mahallî usûle göre verilecek raporu) ibraz etmesi zorunludur. İzin süresinin sonunda, hastalığının devam ettiği resmî sağlık kurulu raporu ile tespit edilen memurun izni, birinci fıkrada belirtilen süreler kadar uzatılır, bu sürenin sonunda da iyileşemeyen memur hakkında emeklilik hükümleri uygulanır.
657'den izin hakkı...
 
Üst Alt