Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalp rahatsızlığım var. Askerlikten muaf olur muyum?

Sefa13

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Efor testinde kalp 200e tansiyon 19a çıktı 24 saatlik ritim holter sonucu kalp hızı 185 çıktı en yüksek doktor svt olabilir diye balikesirden İstanbula elektrofizyoloji yapılması için sevk etti sonuç bundan sonra nasıl ilerler lütfen bilen cevap versin
OğuzHan112 abi bilgi verir misin lütfen salı günü sevkim var

Askersin sanırım...Holter takibinde kalp atım hızı 180 mi çıktı?

Ne zamandır var bu? Herangi bir psikiyatrik hastalığın varmı? Anksiyete/panik atak gibi?

Eko yapıldımı sana kalp kapaklarında herangi bir sorun varmı?
Sefa13

Askerim evet acemi birliğinde rahatsızlandım EKG ve efor testi yapıldı sadece şimdi usta birliği balıkesirdeyim burayada bildirdim hastalığı tekrar hastaneye gittim eforun sonucuna bakarak holter istedi onu taktım en yüksek 185 seviyesini görmüş psikiyatrik yada panik atak gibi şeylerde yok ama babamda olan genetik bi hastalık bendeki babamda zaten zamanında muaf almış taşikardiden OğuzHan112

Şimdide elektrofizyoloji testi için İstanbula sevk edildim bundan sonra neler olur süreç nasıl işler

Anldım.
Eko neden yapılmadı ilginç...taşikardi de ilk yapılması gereken ekodur.

Her neyse. Sizde elverişsiz raporu alırsınız.Elektrofizyolojik Çalışma ile sorun netleşecektir.
Sefa13

Elektrofizyoloji testinde herhangi birsey çıkmasa bile efor ve holter testinden muaf verirler mi çünkü Balıkesir şehir hastanesinde ki doktor ben sana elverişli değildir raporu veremiyorum demişti Elektrofizyoloji testi yaptığım yer mi vericek o raporu anlamadim abi efordan sonra bursada hipertansiyon tanısı kondu eko belkide o yüzden yapılmadı oguzhan112

Efor Holter Elektrofizyoloji, varsa epkriz raporlarınla birliğinden sevk alıp hastaneye gideceksin. Durum değerlendirmesi orda yapılacaktır.birliğinden sevk ile gittiysen sana durum bildirim raporu vereceklerdir

Büyük olasılık elverişsiz kararı verilecek.
Sefa13

Birliğimden sevk almadım Balıkesir şehir hastanesi sevki vericek salı günü devlet hastanesinin sevk belgesi ile gel bende ona istinaden sevk vereyim dedi nolcak valla hiç bilmiyorum

İnşallah verirler abi raporu sivil hayatımda bu kadar çok yaşamıyodum burda stresten herhalde çoğaldı askere gelince oguzhan112

Şuan sadece tek korkum elektrofizyoloji testinde birsey çıkmazsa rapor vermemeleri oguzhan112

Kalbinde herangi bir hastalık çıkmasın temennin bu olsun.
Sayılı günler tez gecer.

Söylediğim gibi,çok büyük olasılık muaf tutarlar seni. Sefa13

Abi bide bisey sorucam seni askeri hastaneye sevk edicem dedi askeri hastaneler yok diye bişeyler söyleniyordu eğer öyleyse zorluk çıkarırlar mi
OğuzHan112

Abi enabızdan baktımda holter sonucuna paroksismal taşikardi tanımlanmamış yaziyor
OğuzHan112

Paroksismal taşikardi
Kalp atışlarının aniden hızlanıp kısa sürede normale dönmesidir.

Sonucu doktor yorumlamadı mı?
Sefa13

Hayır hicbirsey söylemedi elektrofizyoloji yapılması için seni askeri hastaneye sevk edicem dedi

Elektrofizyoloji testinde birsey cikmazsa ne olur abi
OğuzHan112

Çıkmasını mı istiyorsun?

Dua et çıkmasın,6 ay askerlik için kalp hastası olmayı mı tercih ediyorsun,tuhafsınız.

Daha önce söylediim bu şekilde askerlik yaptırmazlar sana rahat ol...
Sefa13

Şaşırma,doktorlar gerekli incelemeyi yapıp ona göre bir karar vereceklerdir,bu karar elverişsiz yönünde olacaktır.
Sefa13

Abi doktora gittim şimdi sevk kağıdına hasta şikayeti çarpıntı ve çabuk yorulma + demis holter takildi psvt ve uygunsuz sinüs tasikardi soru işareti koymuş ve bisoprolol smp. H.lxl diyor yazmış ne anlama geliyor abi yarın hastaneye gitcem elektrofizyoloji için ona göre sonuç vericem dedi
OğuzHan112

Sinüs taşikardi den şüphelenmiş.sinüs taşikardi tehlikeli bir durum değil.
Diğer yazdığı (bisoprolol smp.) İlaç yazmış.

Diğer tetkiki de yaptır sonuç netleşir.
Sefa13

Var evet. Ritim düzenleyici kullanman gerek. Doktor gerekli şeyleri sana söylecektir.
Sefa13

Abi acemilikten beri 15 16 kere hastaneye gittim usta birliğine geldiğimden beri 1.5 saat yolu çekip hastaneye gidiyodum şimdi balıkesirden bursaya eps için sevk ettiler bursaya kendi imkanlarımla gittim ve haftaya sali yapılabilir dedi bende tedavi olmaktan vazgeçtim artık hastaneler psikolojimi bozuyor holterde ritim 185e çıkmış doktor hala emin olmam lazım diyor çok sıkıldım artık bu işlerden
OğuzHan112

Doktor ne istemişse onu yaptırman sonuçlandırman gerekir.her şeyden önemlisi sağlık bu.
Sefa13

Abi başka doktora gitsem sonuç alamaz miyim eps için sevk ettiği hastaneler hep şehir dışında gidip gelemiyorum veya illa eps yapmam lazım mi epsde birsey çıkmazsa ne olur bide çünkü ara sıra oluyor carptinlar lütfen abi yönlendir beni
OğuzHan112

Abicim kalp göz ardı edilecek bir organ değil,her şeyden önemlisi çarpıntının sebebi ne ise araştırılmalı. Doktor senden bir tetkik istemişse bunu yaptırman lazım.göz ardı etme.

Yakın hastanelerde yapılmıyor mu bu tetkik?
Sen hangi ildesin? Sefa13

Abi balıkesirdeyim burda hiçbir hastanede yokmuş bursaya sevk etti gittim bursaya 4.5 saat yol çektim haftaya salı gelmen lazım dedi tekrar Balıkesire döndüm çok ugrastiriyorlar babamda tasikardi var genetik bi durum
OğuzHan112

Olsun sen sevk olduğun yere git istenilen şeyi yaptır,hem sorun anlaşılmış olur hem için rahat olur.
Muaf olman içinde faydalı olur.
Sefa13

Üst Alt