Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalp ameliyatı olan kim var?

slmlar bende 2004 de damar darlığından aort koarktasyonu geçirip yapay damar taktıranlardan oldum.enesharun arkadaşın yaşadıklarını bende yaşadım aynen.şimdi kalp kapakçığı ve damar genişlemesi probleminden tekrar ameliyat olucam bu bi kaç ay içinde.allah kimseye dermansız dert vermesin arkadaşlar.ayrıca arkamda 27 cm iz ve bu olucağım ameliyatlada komple göğüs kafesim açılıcak fakat inanın izden daha önemlisi yaşama sevinci.herkeze allah şifa versin!!!

Benimde aort yetmezliği var.Bi doktor ilerde sorun yaşayacaksın demişti.Sorun yaşamamak için ameliyat olmak istiyorum.Ameliyat olduktan sonra ne gibi olaylar oluyor?Yani kaç ayda yürürsün,yine ameliyat oluyor musun gibi.

selam :
herkese geçmiş olsun
2007 mart ayında aort diseksiyon benthal ameliyatı oldum aynı zamanda aort kapak değişti metal kapak takıldı şu an iyiyim sorun yok efor sarfetmek önerilmeyen bir durumdur
herkese acil şifalar dilerim

ameliyat olmuş iseniz acil şifalar dilerim.
ameliyat öncesi birden fazla dr la görüşüp ortak karar almakta fayda var doğru dr doğru merkez çok önemli her şey bir defada olup bitmeli 3 gün yoğun bakım ortalama 5 gün servis sonra taburcu olursun enfeksiyona dikkat ederseniz ailenizin yardımı ile 1 ay sürede oturup kalkabilir ve de uzanabilirsiniz(bu süre içerisinde kesinlikle refakatçinizin dışında insanlarla bir arada olmayın derim)
bir ay sonra kendi ihtiyacınızı karşılayacak duruma gelebilirsiniz 2,5- 3 ay sonra efor sarfetmeden ağır ağı yürüyüşlere başlamakta fayda var
acil şifalar dilerim

bende 6 yaşında kalp ameliyatı oldum bypass katater şans ameliyatı kalp pili ameliyat ne varsa oldum şükür iyim hepimize geçmiş olsun...

mrb arkadaşlar hepinize geçmiş olsun.bende geçen sene ameliyat olduminfektif endokardit geçirdim mitral aort trikuspit kapaklarım değişti.infektif endokardit geçiren varmı aranızda.

Bende aort kapakçiğim ve bir tali damarım değişti değişti Coumadin kullanıyorum .

Coumadin ayarlandıktan sora uzun nsüre aynı ayar gidiyormu ? Bende hafif ATRİAL FİBRİLASYON var . BU durumdaki arkadaşlar siz ne yapıyorsunuz . Sizde sıkıntı Yapıyormu ?

şimdi by-pass olanlar şanslı ameliyat olduktan sonra vücüda korse takıyorlar bizim zamanımızda nerde korse amaleiyattan sonra durak yğun bakım sonra servis düzelinceye kadar ne yaparsan yap:)

Kalp Ameliyatı

sayın kalp ameliyatı olan arkadaşlar lütfen bu siteyi canlandralım

Selam Memik kardeşim, aynı operasyondan bende geçirdim. Ben 1995 de operasyon geçirdim, Site olarak Yeni katıldım aranıza. Herhangi bir işlem yaptınmı o gün bugündür.
Vergi indirimi, erken emeklilik gibi,...

öncelikle bütün arkadaslarıma gecmis olsun..17 agustos 2011 tarihinde bypass ameliyatı oldum ve 4 damarım değişti,degişen damarları bacaktan ve koldan aldılar,genel anlamda iyyim fakat ameliyatımın üzerinden 1 yıl gecmesine ragmen gögsümdeki agrılarım (uyusukluk)ve damar alınan sag bacagımın şişi bir türlü gecmedi ,varis corabı giymedigim gün anında balonluyor bacagım ,zannediyorum ömür boyu bu can sıkııcı corabı giymek zorunda kalacagım ..

esen kalın..

Göğüsteki ağrılar kolay kolay geçmez. Zaten ağrı dediğiniz en ufak üşütmede oluyor. Yazın arabanın kliması bile çarpıyor. Nedeni ise tahminimce göğüste kesilen kemiğin metal telle dikilerek sabitlenmesi. Bu durum o bölgeyi çok hassaslaştırıyor. 5 Sene önce ameliyat olup hala aynı sıkıntıyı yaşayanlar var. Alışmak lazım. Diğer konu için doktorunuzla konuşun. Bir dolaşım problemi olabilir. Bende hastaneden çıkmadan şişlik inmişti ve çok ayakta durmak haricinde şişme ya da ağrı sızı olmuyor. 2 bacaktan alındı bende 4 bypass için. Sizde neden koldan da alma ihtiyacı hissettiler acaba?
Birde genel bilgi olarak şunları paylaşayım:
Bypass ameliyatında ilk öncelikli olarak meme atardamarı kullanılır. Kalan damarlar ise bacaktan ve yetmediği durumlarda koldan alınıyor. Koldan alınan damarın tıkanma süresinin bacağa göre daha uzun olduğu söyleniyor. Ayrıca günlük konuşmada bypass yapılan damarlarla ilgili değişti diyoruz ama gerçekte değişen birşey yok. Mevcut damarlar tüm tıkanıklığıyla yerinde duruyor fakat yeni damarlarla aorttan tıkanıklığın bittiği yere köprüleme yapılıyor.

Benim ritm bozukluğum vardı banada 2005 yılında kalıcı DDR2 pil takıldı. Şükür iyim lakin yorulunca hemen halsizleşiyorum

hayalet73;

benim ameliyatım zor bir ameliyat oldu ,akcigerlerdede sorun oldugu icin nefes problemi cektim gunde 3 paket sigara kullanıyordum ve içten içe beni mahfetmis,ameliyattan sonra üfleyerek topları oynatma işinde takılıp kalmıstım ,ilk üfledigim zaman sadece üfledigimi hatırlıyorum akabinde kalbim durmus ve 4 gun uyutmuslar beni ,kendime geldigim zaman mütiş bir bir gügüs agrısı ve sancısı cektim nedeni ise kalbimin durması nedeni ile elektro şok verilmis ve gögsümü yani ameliyat yerini parcalamıs,belli bir süre sonra bu toplara üfleme olayını tekrar yapmamız gerektigini ve heyecan yapmadan hazır oldugumda üflememi söylediler,tabi ben hazırım dedim ve üflememle kalbim bir daha durmus bu sefer 9 gun daha uyutmuslar ve tabi bu arada hortumla akcigerim temizlemisler,bogazıma delik acılmasına karar verildi ve bu olay benim icin kurtulus oldu diyebilirim,delik acılıp hortum yerlestirildi ve gerek nefes almam gerekse akcigerimin hortumla temizleme işi bogazımdan yapılması ile rahatladım...velhasıl 29 gun yogun bakımda kaldıktan sonra taburcu oldum fakat halen gögüs agrılarım ,nefesim ve bacagımın şişi inmedi ,doktorlar gececek sabret diyorlar ,3 defa kalp krizinden sonra ameliyat olmam ve sigara denen zıkkım akcigerimi mahfettigi için saglıgımın düzelmesi biraz zaman alacak,gögüs agrısından ziyade sol gögsüm devamlı şiş ,sag gögsümden baya bi büyük ,zennediyorum bütün ameliyat oolanlarda aynı sorun oluyormus...

merhaba bende by-pass oldum aort ve orta kapakçık değişti çok şükür hayattayız eskisi gibi değiliz ama yaşıyoruz.... ve inadına yaşıyacağımm. :)

Merhaba arkadaşlar hepimize geçmiş olsun. Bende 1997 yılında yani 6 yaşında kalbimde doğuştan delik olduğu için ameliyat oldum. E tabi dikiş izlerim hala duruyor. Dikişler zaman zaman psikolojik sorunlar yaşamama sebep oluyor. Yazları bikini giyerken veya ameliyat izim görünmesin diye düşünmekten zaman zaman ruhsal çöküş yaşıyorum. Sizler psikolojik anlamda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

geriye dönüş mümkün olmadığı için kendini alıştırman lazım yapacak bişey yok arkadaşım

Ruhsal olarak neden sıkıntı yasıyorsun ki saglıklı ve hayyata olduguna elinin ayagının tutduguna sukret ve saglıgına daha cok sahip cık ruhsal olarakda kendını yeme bununla yasamayı ogrenmıs olman gerekır

62 tane sirtimda dikis var. Beni sirtimdan acmislardi. Karnimda da 2 tane diren delik izi var. Pek takmiyorum. O izlerden cok kendimi dinleme sikintim var. Surekli kalbimi dinliyorum.

Arkadaşlar bende amelıyat oldum aynı sekılde dusunuyordum dıkıs ızlerım ne olacak hıc onu acık bırsey gıyemeyecekmıyım falan dıye bunu doktoruma soyledım dıkı ızlerımden dolayı omur boyu rahatsız mı olacagım dıye bırsey demeyıp gulumsedı amelıyattan cıktıgımda baktım dıkıs yok ! ınsan derısı kalın oldugu ıcın 2 kademelı alttakı kademeyı et kaynayınca erıyıp gıden bır ıple dıkmısler usttekı derıyı yapıstırmıslar dıkıs acısı cekmedım suandan amelıyat olalı 3 hafta oldu sadece uzunca pembe bır cızgı var onun da 5-6 aya gececegını soyledıler estetık dıkıs denılıyormus sızınde aklınızda bulunsun doktorunuzdan ısteyebılırsınız bazıları cok vıcdansız kucucuk cocukları yorgan dıker gıbı kalın kalın dıkıyorlar uzuluyorum dogrusu

gerçekten doğru diyorsunuz ameliyattan sonra doktor geldi pansuman yapmaya bacak kısmına gazlı bezle bir daldı beze takılan yara yerlerimden sonra ameliyat yerlerim daha kötü göründü zaten dikmesi bir olaydı yorgan gibi dikti ve hem gögsümde hemde bacağımda ben buradayım diye bağırıyor sanki ütündende 8 yıl geçti bir fark yok yani hayatta olduğuma şükrediyorum.

Merhabalar , yaklaşık 1 ay önce aort kapağım mekanik kapakla değişti. Durumum fena değil ama nefes problemi yaşıyorum bide çabuk yorulma sıkıntısı hala devam ediyor.

Üst Alt